Medikų licencijos pratęsiamos ar tikslinamos nemokamai

www.lsveikata.lt
2019-09-30
Medikai, turintys pratęsti jiems jau išduotas licencijas ar, esant reikalui, privalantys jas patikslinti, tai gali padaryti visiškai nemokamai. Apie tokią teisę, atsižvelgus į pastebimas tendencijas, kai gydytojai, slaugytojai ir kiti medicinos praktika besiverčiantys specialistai vis dar sumoka už paslaugas, kurios teikiamos nemokamai, primena Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba).
Medikų licencijos pratęsiamos ar tikslinamos nemokamai
„Norime dar kartą atkreipti gydytojų, slaugytojų ir akušerių, teikiančių dokumentus su prašymu pratęsti ar patikslinti jau turimą licenciją, dėmesį, jog valstybės rinkliavą privalu sumokėti, kai išduodama nauja licencija. Tuo metu, kai ji pratęsiama arba patikslinama, Akreditavimo tarnyba tai atlieka visiškai nemokamai“, – sako Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Pasak jos direktorės Noros Ribokienės, tokių atvejų, kai specialistai dar kartą visiškai be reikalo sumoka valstybės rinkliavą už licencijos pratęsimą ar tikslinimą, pasitaiko po keliasdešimt kasmet.

„Norime dar kartą atkreipti gydytojų, slaugytojų ir akušerių, teikiančių dokumentus su prašymu pratęsti ar patikslinti jau turimą licenciją, dėmesį, jog valstybės rinkliavą privalu sumokėti, kai išduodama nauja licencija. Tuo metu, kai ji pratęsiama arba patikslinama, Akreditavimo tarnyba tai atlieka visiškai nemokamai“, – sako N.Ribokienė.
 
Be to, tikslinant licenciją, kai, pavyzdžiui, pasikeičia jos turėtojo vardas ar pavardė, ne tik nereikia mokėti valstybės rinkliavos mokesčio, bet ir nebereikia Akreditavimo tarnybai teikti paraiškos patikslinti licencijos rekvizitus. Tai reiškia, kad medikui, pasikeitusiam vardą ar pavardę, pakanka jam priimtinu būdu, t. y. telefonu ar elektroniniu paštu, tiesiog informuoti apie vardo ar pavardės pakeitimo faktą. Naujus asmens duomenis Akreditavimo tarnyba gauna iš Gyventojų registro, kai nauju vardu ar pavarde išduodamas asmens tapatybės dokumentas.
 
Tuo atveju, jei įmoką už licencijos pratęsimą ar jos tikslinimą medicinos praktika besiverčiantis specialistas sumokėjo, jam reikės kreiptis į atsakingas institucijas ir sumokėtus pinigus jis tikrai atgaus. Visų pirma žmogus turės Akreditavimo tarnybai pateikti laisvos formos prašymą išduoti pažymą apie tai, kad įmoka nebuvo panaudota ir yra grąžintina. Tuomet dėl įmokos grąžinimo specialistui reikės kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją pagal savo gyvenamąją vietą.
„Primindami apie nemokamai teikiamas paslaugas, viliamės, kad sveikatos priežiūros specialistai labiau taupys savo bei mūsų laiką ir neatlikinės nereikalingų mokestinių pavedimų, kurių susigrąžinimas reikalauja papildomų pastangų“, – teikia N.Ribokienė.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris