Medikai ragina peršalimo simptomus jaučiančius gyventojus nepanikuoti dėl koronaviruso

BNS
2020-02-07
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su medikų bendruomene ragina gyventojus, pajutusius peršalimo simptomus, nepanikuoti, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu.
Medikai ragina peršalimo simptomus jaučiančius gyventojus nepanikuoti dėl koronaviruso

Kaip penktadienį pranešė SAM, gaunama informacijos apie gydymo įstaigose gerokai išaugusį pacientų, įsibaiminusių naujojo koronaviruso, srautą.
„Užsienyje nebuvę, jokių kontaktų su tokiais žmonėmis neturėję žmonės atvyksta į ligonines, bijodami, kad užsikrėtė koronavirusu. Tuomet išsiaiškiname, kad jie niekaip neturėjo galimybės užsikrėsti ir kad jokio pagrindo įtarti naująjį koronavirusą nėra. Tuo metu pagalbos laukiančių eilės tik auga“, – ministerijos pranešime sako Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė primena, kad šiuo metu didžiausia rizika yra užsikrėsti peršalimu ar gripu, todėl pajutus šių ligų simptomus panikuoti nereikėtų.
„Dėl to prašome žmonių vadovautis ne nuogirdomis, bet oficialia institucijų pateikiama informacija, paaiškinimais, laikytis standartinių apsaugos priemonių, padedančių apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, kurių sezoninis pikas kaip tik šiuo metu“, – teigia ji.
 
Pasak ministerijos, dėl peršalimo, gripo simptomų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka, o ne vykti į ligonines.
„Žmonių prašome savo sveikatos situaciją vertinti atsakingai ir nepasiduoti panikai“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Sveikatos apsaugos viceministro, Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, susirūpinti reikėtų, jei tokius simptomus pajuto žmogus, lankęsis Kinijoje ar turėjęs kontaktų su užsikrėtusiais.
„Tuomet galioja kita schema. Tokiu atveju žmogus neturėtų pats vykti į gydymo įstaigą. Vietoje to – nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas“, – sako A.Šešelgis.
 
SAM primena, kad nekeliavus į Kiniją ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais į šią šalį bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.
Jei simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją ar grįžus iš jos, ar per dvi savaites po kontakto su žmonėmis, neseniai buvusiais toje šalyje, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.
Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.
Šiuo metu turimais duomenimis, Lietuvoje nėra žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris