„Planuojama statyti naują 36 vietų padalinį, skirtą Alzheimerio liga ir demencija sergantiems pacientams“, – apie įnašą panevėžiečių labui pasakojo neseniai inauguruota Panevėžio miesto merė Loreta Masiliūnienė.
„Vienas reikšmingiausių žingsnių – naujas kompleksinių paslaugų centras „Harmonijos miestas“, skirtas vaikams su negalia ir jų šeimoms. Šis centras leis efektyviai teikti pagalbą, padedant spręsti kasdienes problemas ir skatinant socialinę įtrauktį“, - sako Panevėžio miesto merė Loreta Masiliūnienė.
- Kaip sekasi bendradarbiauti su Panevėžio gydymo įstaigomis? Jau susipažinote artimiau su Sveikatos centro veikla?
- Bendradarbiaujame tiek su viešosiomis, tiek su privačiomis gydymo įstaigomis. Vienas bendradarbiavimo rezultatų – įkurtas funkcinis sveikatos centras, kurio veikloje šiuo metu dalyvauja net 27 Panevėžio mieste veikiančios įstaigos. Reguliariai, bent kartą per ketvirtį, o prireikus – ir dažniau, susitinkame aptarti veiklos rodiklių, tokių kaip skubiosios pagalbos prieinamumas ar išvengiama hospitalizacija, ir ieškome sprendimų, kaip juos gerinti.
Šis glaudus bendradarbiavimas jau duoda rezultatų – sėkmingai įgyvendiname du projektus: siekiame pagerinti sveikatos paslaugų kokybę ir prieinamumą modernizuojant patalpas bei atnaujinant įrangą, taip pat gerinti lėtinėmis ligomis, ypač hipertenzija, sergančių pacientų priežiūrą taikant inovatyvų daugiadalykį komandos priežiūros modelį. Bus formuojama jungtinė komanda, įdarbintas atvejo vadybininkas, rengiami mokymai pacientams ir specialistams, diegiamos skaitmeninės sprendimų priemonės.
Sveikatos centro veiklos koordinavimą patikėjome VšĮ Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centrui, kurio vadovė Rūta Pranculienė šias funkcijas atlieka profesionaliai ir atsakingai.
- Kokių turite užmojų sveikatos apsaugos srityje panevėžiečių labui?
- Mūsų tikslas – užtikrinti kokybiškas ir prieinamas sveikatos paslaugas kiekvienam panevėžiečiui. Didelį dėmesį skiriame ligų prevencijai, todėl stipriname Visuomenės sveikatos biuro veiklą ir tęsiame įgyvendinamus projektus. Taip pat numatyta investuoti į sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą – planuojama statyti naują 36 vietų padalinį, skirtą Alzheimerio liga ir demencija sergantiems pacientams.
Ypač daug dėmesio skiriame socialiai jautrių grupių – negalią turinčių asmenų, senjorų, vaikų – pagalbai. Siekiame ne tik užtikrinti pagalbos prieinamumą, bet ir formuoti visapusišką, profesionaliai koordinuojamą paslaugų sistemą, kuri padėtų žmonėms gyventi visavertį gyvenimą, skatintų savarankiškumą. Vienas reikšmingiausių žingsnių – naujas kompleksinių paslaugų centras „Harmonijos miestas“, skirtas vaikams su negalia ir jų šeimoms. Šis centras leis efektyviai teikti pagalbą, padedant spręsti kasdienes problemas ir skatinant socialinę įtrauktį. Moderniai įrengtame 1400 kv. m ploto dviaukščiame centre įsikurs konsultacijų ir edukacijos centrai, specializuotos pagalbos šeimai, dienos užimtumo, laikino atokvėpio ir nuoseklaus lavinimo paslaugos. „Harmonijos mieste“ pagalba bus teikiama vaikams, turintiems psichikos, elgesio ir emocinių sutrikimų, kurie mokosi namuose arba patiria sunkumų integruodamiesi į bendrojo ugdymo įstaigas.
- Vadinasi, reikės nemažai ir specialistų. Kokią gydytojų pritraukimo programą siūlo savivaldybė?
- Panevėžio miesto savivaldybė yra parengusi projektą „Sveikatos priežiūros specialistų rengimas ir pritraukimas Panevėžio mieste“. Jo įgyvendinimo planas jau pateiktas CPVA, tikimės sutartį pasirašyti šių metų antrąjį ketvirtį. Įgyvendinus projektą, planuojame pritraukti šešis gydytojus ir 28 slaugytojus. Gydytojams bus skiriamas apmokėjimas už rezidentūros studijas, o slaugytojams – stipendijos iki 300 eurų per mėnesį arba studijų apmokėjimas. Teikiame paramą būstui.
- Verkiant trūksta gydytojų Likėnų reabilitacijos ligoninėje, kur dėl to veiklos apsukos gerokai sumenkusios. Gal esate sulaukę pasiūlymų Likėnų ligoninę perleisti komerciniams tikslams? Ar svarstytumėte pasiūlymą gydymo įstaigą parduoti stipriems privatininkams?
- Tokio pasiūlymo nesame gavę. Primenu, kad Likėnų reabilitacijos ligoninė yra VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės padalinys, o jos savininkė yra Sveikatos apsaugos ministerija, todėl tokio sprendimo svarstyti neturime teisinio pagrindo.
- Panevėžys turi unikalų darinį – odontologijos polikliniką, kuri yra vienintelė tokia Lietuvoje. Kaip su šia gydymo įstaiga bendradarbiaujate? Ar ji turi išskirtines sąlygas veikti?
- Nors ši poliklinika – išskirtinė tuo, kad tai vienintelė savivaldybės pavaldumo įstaiga Lietuvoje, teikianti tik odontologines paslaugas, išskirtinių sąlygų nesuteikiame, tačiau keliame aukštus kokybės standartus ir paslaugų prieinamumo reikalavimus. Džiaugiamės, kad įstaiga siekia būti matoma ir dar labiau prisidėti prie miesto sveikatos sistemos stiprinimo.
- Esate Švietimo tarybos narė, edukologė. Ko gero, akys profesiškai krypsta į padėtį ugdymo įstaigose? Kokia padėtis Panevėžyje su įtraukiuoju ugdymu?
- Panevėžyje aktyviai dirbame stiprindami mokyklų bendruomenių kompetencijas ir kurdami saugią ugdymo aplinką visiems vaikams. Įgyvendiname parengtą 2023–2025 metų planą, investuojame į universalaus dizaino mokymus, modernizuojame infrastruktūrą, plečiame švietimo pagalbos specialistų tinklą. Džiaugiuosi, kad vis daugiau mokyklų sėkmingai diegia įtraukiojo ugdymo principus, nors iššūkių dar turime.
- Pirmai pažinčiai norisi kelių klausimų ir apie jus pačią. Esate sportininkė, baigusi sporto mokyklą, dirbote rankinio trenere Panevėžio rajono sporto mokykloje, tad kūno kultūra jums nesvetima. Kiek šiandien sporto likę jūsų gyvenime?
- Sportas visada buvo ir liko neatsiejama mano gyvenimo dalis. Jis išmokė siekti tikslų, būti atkakliai ir dirbti komandoje – šios vertybės labai praverčia ir dirbant savivaldoje. Nors šiandien profesionaliai nebesportuoju, aktyvus gyvenimo būdas išliko svarbi kasdienybės dalis.
- Kaip susidomėjote politika?
- Politika man – tai galimybė prisidėti prie teigiamų pokyčių savo mieste ir bendruomenėje. Ilgainiui augo suvokimas, kad sprendimai, kuriuos priimame, gali turėti realią įtaką žmonių gyvenimui, todėl nusprendžiau aktyviai įsitraukti į viešąją veiklą.
Dosjė
1981 m. baigė Panevėžio 10-ąją vidurinę mokyklą. Vėliau studijavo universitete ir įgijo edukologijos magistro laipsnį.
Didžiąją savo karjeros dalį ji dirbo mokytoja Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologijos mokykloje, vėliau tapo Švietimo pavaduotoja ir karjeros specialiste.
Nuo 2023 iki 2024 m. ji buvo Panevėžio vicemerė, o nuo 2024 m. – mero patarėja.
Nuo 2025 m. Panevėžio merė.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: