Krakiuose melagingai skelbta apie koronavirusą, buvo keliama panika

Margiris Meilutis, BNS
2020-03-19
Kėdainių rajono Krakių miestelyje nežinomi žmonės melagingai skelbė apie naują koronaviruso atvejį ir kėlė miestelyje paniką, seniūnui dėl jų teko kreiptis į policiją. 
Krakiuose melagingai skelbta apie koronavirusą, buvo keliama panika

Nuotraukos, kuriomis buvo skleidžiama melaginga informacija, socialinio tinklo Facebook grupėje „Krakių turgelis“ pasirodė penktadienį vakare. Nuotraukose matomas asmuo, apsirengęs apsauginiais drabužiais ir užsidėjęs kaukę, imitavo miestelio centre esančios parduotuvės dezinfekciją neva specialia įranga.  
Prie nuotraukų patalpintame įraše buvo klausiama ar Krakėse jau yra koronavirusas ir ar valdžia žmonėms meluoja. 

Įrašas socialiniame tinkle sukėlė miestelėnų reakciją, daugelis jų kreipėsi į Krakių seniūną Ernestą Barčą reikalaudami paaiškinimo.
„Tas kreipimasis buvo ir tą patį vakarą, ir rytojaus dieną buvo, ir į specialistus seniūnijos kreipėsi pažįstami. Čia buvo šurmulys neprastas. “, – ketvirtadienį BNS sakė Krakių seniūnas.
 
Sulaukęs tokios gyventojų reakcijos seniūnas kreipėsi į policiją prašydamas išaiškinti asmenis, kurstančius paniką maždaug 600 gyventojų turinčiame miestelyje. 
„Todėl ir kreipiausi, kad labai prastai reagavo žmonės, kilo panika. Buvau apkaltintas kodėl slepiu, kodėl žmonių neinformuoju. Žmonės paėmė už gryną pinigą“, – sakė E.Barčas. 
Pasak seniūno, kai tik jis pranešė gyventojams, kad siekdamas išsiaiškinti įvykio aplinkybes jis kreipsis į policiją, įrašas ir anketa, iš kurios jis buvo paskelbtas, iš socialinių tinklų buvo pašalinti. 

„Kai komentarai pasipylė, aš parašiau, kad kreipsiuosi į policiją, tai iškart ir įrašas dingo ir to tariamo asmens anketa iškart dingo. O ta anketa tikrai buvo dirbtinai sukurta, kad tik tą įrašą patalpint “, – teigė seniūnas. 
 
Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate dėl įvykio yra pradėtas tyrimas, tai ketvirtadienį BNS patvirtino Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė. 
„Per ePoliciją, internetinį paslaugų portalą, sulaukėme pranešimo, kad kovo 13 dieną, maždaug 22 valandą, pradėjo tarp Krakių gyventojų sklisti informacija, kad socialiniame tinkle vienoje iš grupių dalinamasi informacija, jog galima miestelyje nustatytas koronaviruso atvejis. Pranešime per ePoliciją pareigūnų prašoma nustatyti asmenis, kurie nepagrįstai kelia paniką tarp miestelio gyventojų“, – sakė O. Vaitkevičienė. 
Pasak miestelio seniūno, po to, kai įrašas buvo pašalintas ir apie jį pranešta policijai, miestelyje situacija nurimo. 
„Šiaip, dabar jau iš tikrųjų esu patenkintas. Į seniūniją su reikalais žmonės kreipiasi elektroninio ryšio priemonėmis, telefonu, elektroninio pašto pagalba. Dabar iš tikrųjų ramu “, – džiaugėsi E.Barčas.   

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica