Ko reikia, kad pasiektum sėkmę sveikatos sektoriuje?

Paulius Stravinskas
2019-12-20
„Affidea Lietuva“ vadovo Vitalijaus Orlovo įsitikinimu, siekiant sėkmės tokiame jautriame sektoriuje kaip sveikatos apsauga, svarbiausia, kad kolektyvas tikėtų idėja. Tuomet net ir grandioziniai sumanymai įgyvendinami sklandžiai.
Ko reikia, kad pasiektum sėkmę sveikatos sektoriuje?
„Didžioji dalis mūsų veiklos yra grįsta viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu. Džiaugiamės, kad per ilgus metus mums pavyko užsitikrinti atitinkamas pozicijas Nacionalinėje sveikatos sistemoje, o mūsų paslaugos yra itin aukštai vertinamos tiek pacientų, tiek gydytojų specialistų, tiek ir pačių įstaigų, kuriose esame įsikūrę“, - sako „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas.

 - Bene dažniausias pacientų skundas, kalbant apie sveikatos apsaugą, eilės gydymo įstaigose. Ar jums tenka susidurti su šia problema bei kokių sprendimų imatės tai spręsdami?
-
 „Affidea“ centruose teikiamų paslaugų spektras ganėtinai platus. Nors pagrindą sudaro kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai, jų pobūdis – labai skirtingas. Mūsų centruose diagnozuojamos ir staigios trauminės patologijos, ir onkologinės ligos. Žinoma, daugiausia traumų nutinka vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį, kai gatves ir šaligatvius padengia ledas. Pacientų patogumui renkamės lankstų darbo laiką: pacientus priimame šešiolika valandų per parą. Taip siekiame mažinti eiles ir didinti paslaugų prieinamumą. Dauguma diagnostikos centrų dirba nuo aštuntos valandos ryto iki vidurnakčio, septynias dienas per savaitę. Juk svarbiausia – ankstyva ir nepavėluota diagnostika, kas neretai gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos problemų. 

- Ar per šiuos metus pasikeitė jūsų teikiamų paslaugų spektras? 
- Svarbus šių metų įvykis – „Affidea klinika“ atidarymas Vilniuje. Tai – pirma tokio pobūdžio mūsų klinika, kurioje teikiamos keturių sričių asmens sveikatos priežiūros paslaugos: šeimos medicinos ir gydytojų specialistų konsultacijos, diagnostiniai tyrimai, laboratoriniai tyrimai bei sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorijos paslaugos išskirtinėje laboratorijoje „Lteam LAB“, įkurtoje bendradarbiaujant su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Ši klinika tampa pirmuoju Lietuvoje centru, kuriame bus prižiūrima šalies olimpinės rinktinės narių sveikata bei stebimas jų pasirengimas kitų metų Tokijo olimpinėms žaidynėms.
Atidarydami šią kliniką šiek tiek diferencijavome paslaugas pagal jų apmokėjimą, kadangi čia išimtinai teikiamos tik privačiai mokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, o kituose Vilniuje esančiuose diagnostikos centruose teikiamos paslaugos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.


- Jūsų teikiamoms paslaugoms itin svarbi ir diagnostinė įranga. Ar šiemet investavote į šią sritį?
-
 Iš technologinių naujovių pasaulyje šiuo metu pirmaujantis yra automatinis krūtų ultragarso tyrimas ABUS. Jis atliekamas moterims tikrinantis profilaktiškai dėl krūties vėžio rizikos arba tuomet, kai tikrinantis įprastais metodais nerandama patologinių pokyčių, tačiau pastebimas tankus liaukinis krūties audinys. Didžiausias šio tyrimo privalumas – automatizacija: visos krūties audinio sritys yra nuodugniai patikrinamos, todėl tyrimo rezultatai yra tikslesni nei rankinio ultragarso tyrimo. ABUS ypač rekomenduojamas moterims iki 40-ies metų amžiaus. Šiais metais tyrimas atliekamas ir „Affidea Lietuva“ diagnostikos centre Šiauliuose bei „Affidea klinika“ Vilniuje.

LS. skaičius 
250 
- tiek tūkst. pacientų apsilanko „Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose.

 
- Viešojoje erdvėje dažnai diskutuojama apie privataus ir valstybinio sveikatos sektoriaus bendradarbiavimą. Kaip manote ar jis įmanomas?
Šiemet veiklą išplėtėme iki šeimos medicinos, kraujo tyrimų ir skiepų, norisi atkreipti dėmesį į itin darnų bendradarbiavimą su Nacionaliniu vėžio institutu. Čia jau metus laiko veikia itin galingas 3 teslų (T) GE Signa Pioneer MR tomografas, kuris padeda dar efektyviau diagnozuoti onkologines ligas: nustatyti susirgimo vietą, navikų piktybiškumą ar išplitimo laipsnį. Klinikinėje praktikoje rutininiams tyrimams pakanka 1,5 T galingumo MRT aparatų, tačiau galingesnis – atveria visiškai kitas galimybes. Jis ypač reikalingas atliekant subtilius tyrimus, kai reikia didelio preciziškumo, tikslumo. Pavyzdžiui, naujoji įranga ypač naudinga sergantiesiems krūtų, priešinės liaukos, dubens ar pilvo organų vėžiu, galvos smegenų navikais. Tikime, kad gydytojai, pasitelkdami mūsų technologijas, diagnozavo ne vieną susirgimą ir laiku tam užkirto kelią.

- Akcentuojate modernią įrangą, o kaip su personalu? Ar dažnai organizuojate mokymus, kursus darbuotojams?
-
 Būdami tarptautinės įmonės dalis Lietuvoje, stebime technologinę pažangą pasaulyje, taip nuolat investuojame į žmogiškąjį potencialą: gydytojai vyksta į mokymus, kad žinias pritaikytų čia, Lietuvoje. Medicinoje, kaip žinia, vyksta nuolatinis progresas. Žinios, kurios buvo aktualios prieš keletą metų, dabar jau gali būti pasenusios. Todėl nuolat investuojame į darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą, deleguojame juos į įvairius Lietuvoje ar užsienyje vykstančius mokymus. Štai dar šių metų pradžioje atrinktus darbuotojus siuntėme į vienus žymiausių pasaulyje profesoriaus Jelle Barentsz prostatos MRT kursus Olandijoje. Žinias prostatos ligų diagnostikoje ten tobulino radiologijos technologai Marius Bagdonas ir Lukas Šaduikis bei gydytojos radiologės dr. Rūta Grigienė, dr. Rūta Briedienė bei Ingrida Pikūnienė. Tai – tie mūsų darbuotojai, kurie ypač domisi minėtos srities ligų diagnostika, tam skirdami papildomą dėmesį ir nuolat gilindami žinias. Džiugu, kad po savaitę trukusių kursų į Lietuvą sugrįžę darbuotojai noriai dalinosi žiniomis, jas perteikdami kolegoms įmonės organizuotoje konferencijoje bei savarankiškai inicijuodami vidinius mokymus diagnostikos centruose. Be to, įsigiję papildomos programinės įrangos ir turėdami tokias žinias galime drąsiai sakyti, jog mūsų Vilniaus Santariškių diagnostikos centras kitaip gali būti pavadintas „Prostatos meistriškumo centru“ – vieta, kur sujungę technines galimybes ir ypatingas darbuotojų žinias prostatos ligų diagnostikai skiriame maksimalų dėmesį.

Be to, periodiškai organizuojame konferencijas skirtingų specializacijų gydytojams specialistams, kurių metu žiniomis dalijasi mūsų gydytojai radiologai. Džiugu, kad šios konferencijos kaskart sulaukia vis didesnio susidomėjimo, o svarbiausia, kad gydytojai siuntėjai noriai pradeda bendrauti su gydytojais radiologais – abipusė komunikacija šioje vietoje ypač svarbi, norint tinkamai atsakyti į siunčiančio gydytojo keliamą klinikinį klausimą. 
 
- Kaip per pastaruosius metus keitėsi visuomenės požiūris į jūsų teikiamas paslaugas?
Didžioji dalis mūsų veiklos yra grįsta viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu. Džiaugiamės, kad per ilgus metus mums pavyko užsitikrinti atitinkamas pozicijas Nacionalinėje sveikatos sistemoje, o mūsų paslaugos yra itin aukštai vertinamos tiek pacientų, tiek gydytojų specialistų, tiek ir pačių įstaigų, kuriose esame įsikūrę.
Kasdien sulaukiame daug teigiamų atsiliepimų dėl aptarnavimo kokybės, specialistų profesionalumo, organizuotumo ir šilto bendravimo su klientais, kas, manome, yra svarbu. Juk į mus kreipiasi žmonės, sergantys sudėtingomis ligomis arba patyrę rimtas traumas, todėl bendravimas ir aptarnavimas yra itin delikatus klausimas.

- Šios savaitės pradžioje Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė pirminės sveikatos priežiūros įstaigų reitingus. Kaip akcentavo valdininkai tai įrankis, kuris padės siekti geresnių rezultatų bei tam tikra prasme padės įstaigų vadovams motyvuoti darbuotojus. Kaip manote, kiek svarbi darbuotojų motyvacija sėkmingai sveikatos priežiūros įstaigos veiklai?
- Tai - pagrindas. Pernai pelnėme „Aon Best Employers“ geriausio darbdavio titulą Baltijos šalių kontekste. Tai motyvuoja judėti į priekį. Pildant apklausas net aštuoniasdešimt procentų darbuotojų teigė neabejojantys gera „Affidea Lietuva“ reputacija bei tikintys organizacijos sėkme ir įkvepiančiais lyderiais. Dirbame vienoje sudėtingiausių – sveikatos priežiūros – sistemų, tad betarpiškas darbuotojų atsidavimas ir visiškas įsitraukimas į atliekamą darbų mums yra itin svarbus!
Todėl pasinaudodamas proga norėčiau padėkoti visam įmonės kolektyvui bei mūsų partneriams ir palinkėti gražių, šiltų ir jaukių švenčių! Linkiu, kad pasiektumėte visus užsibrėžtus tikslus, drąsiai svajotumėte ir būtumėte sveiki. Juk sveikata svarbiausia!


Apie „Affidea Lietuva“ 
„Affidea Lietuva“ priklauso tarptautiniam „Affidea“ tinklui, veiklą vykdančiam 16 Europos šalių ir turinčiam per 253 centrus. Visame „Affidea“ tinkle dirba daugiau kaip 9 tūkst. savo srities profesionalų, o per metus atliekama per 13 mln. tyrimų! Tokie mastai iš tiesų yra rimtas rodiklis, todėl ne veltui „Affidea“ yra strateginis „General electrics“ ir kitų garsių kompanijų partneris skaitmeninant sveikatos paslaugas. Svarbu paminėti ir tai, kad pastaruosius pora metų „Affidea“ yra itin įsitraukusi į dirbtinio intelekto taikymo atliekant diagnostinius tyrimus projektus – kartu su garsiomis tarptautinėmis įmonėmis siekiama sukurti algoritmus, kurie gydytojams radiologams padėtų dar operatyviau ir tiksliau diagnozuoti įvairias patologijas.

 
Tinklo plėtra
Šiemet „Affidea Lietuva“ augo itin sparčiai – tiek geografiškai, tiek teikiamų paslaugų spektru. Įsigyta keturias įmones jungiančią „Medicinos paslaugų grupę“ (MPG) – „MCT kompiuterinė tomografija“, „Alytaus medea klinika“, „Šilutės MCT“ ir „Endemik“. Dėl to išaugome bene dvigubai – nuo 11 iki 24 centrų, kuriuose dirba daugiau nei 460 profesionalų.
Šiandien daugelis Lietuvos gyventojų kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas gali gauti kiekvienoje apskrityje – arčiau namų. Šiuo metu paslaugomis galima naudotis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Alytuje, Šilutėje bei Druskininkuose.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris