Kavos ruošimo procesas: kas už jo slypi?

www.lsveikata.lt
2023-09-26
Kava ir jos ruošimo procesas – neišsemiama tema, dėl kurios visada kyla daug diskusijų, o žmonės, kurie save laiko kavos gurmanais, mano, kad viską žino geriausiai.
Kavos ruošimo procesas: kas už jo slypi?

Tačiau, norint mėgautis kava, reikia rasti tai, kas labiausiai patinka kiekvienam individualiai. Nesvarbu, ar tai reiškia, kad į kavą pilsite pieno, dėsite cukraus, ar tiesiog mėgausitės juoda kava.
 

Vis dėlto, praverčia žinoti ir keletą veiksnių, patarimų, kurie lemia puikų kavos rezultatą. Tad toliau šiame straipsnyje jais ir bus dalijamasi.
 
Pupeles malkite prieš ruošiant kavą
Skrudinta kava genda gana greitai, o joje esantys junginiai, suteikiantys nuostabų skonį, veikiami deguonies, gali pradėti irti ir nykti. Naudojant kavamalę, į kavą įleidžiama daug daugiau oro, todėl rekomenduojame tai daryti prieš pat ruošiantis virti kavą ir nė sekundės anksčiau.
 
Pirkite puikios kokybės pupeles
Nors visada kyla diskusijų dėl geriausių kavos rūšių ir kiekvienas turime savo asmeninius pageidavimus, tam tikri kavos ypatumai yra neginčijami. Yra ištisa profesinė organizacija, užsiimanti kavos pupelių klasifikavimu pagal „grynumo“ kriterijų. Taigi, jei jums galbūt labiau patinka vienos rūšies kava (ir viskas su tuo yra gerai), visada rekomenduojama pirkti tik aukštos kokybės kavos pupeles.

Taip pat verta pirkti vienos kilmės kavos pupeles, nes moksliškai įrodyta, kad jos turi geresnį skonio profilį ir kur kas daugiau skonio elementų, kuriais galima mėgautis. Kai kurie kavos prekių ženklai, siūlantys "mišinius", iš tiesų daug apie juos galvoja ir siekia aukštos kokybės, tačiau kiti tiesiog siekia sukurti kažką, ką būtų galima pigiai pagaminti.
 
Jei norite pasigaminti pačią geriausią kavą, pirkite šviežias pupeles, skrudintas per kelias pastarąsias savaites.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris