Kavos ruošimo procesas: kas už jo slypi?

www.lsveikata.lt
2023-09-26
Kava ir jos ruošimo procesas – neišsemiama tema, dėl kurios visada kyla daug diskusijų, o žmonės, kurie save laiko kavos gurmanais, mano, kad viską žino geriausiai.
Kavos ruošimo procesas: kas už jo slypi?

Tačiau, norint mėgautis kava, reikia rasti tai, kas labiausiai patinka kiekvienam individualiai. Nesvarbu, ar tai reiškia, kad į kavą pilsite pieno, dėsite cukraus, ar tiesiog mėgausitės juoda kava.
 

Vis dėlto, praverčia žinoti ir keletą veiksnių, patarimų, kurie lemia puikų kavos rezultatą. Tad toliau šiame straipsnyje jais ir bus dalijamasi.
 
Pupeles malkite prieš ruošiant kavą
Skrudinta kava genda gana greitai, o joje esantys junginiai, suteikiantys nuostabų skonį, veikiami deguonies, gali pradėti irti ir nykti. Naudojant kavamalę, į kavą įleidžiama daug daugiau oro, todėl rekomenduojame tai daryti prieš pat ruošiantis virti kavą ir nė sekundės anksčiau.
 
Pirkite puikios kokybės pupeles
Nors visada kyla diskusijų dėl geriausių kavos rūšių ir kiekvienas turime savo asmeninius pageidavimus, tam tikri kavos ypatumai yra neginčijami. Yra ištisa profesinė organizacija, užsiimanti kavos pupelių klasifikavimu pagal „grynumo“ kriterijų. Taigi, jei jums galbūt labiau patinka vienos rūšies kava (ir viskas su tuo yra gerai), visada rekomenduojama pirkti tik aukštos kokybės kavos pupeles.

Taip pat verta pirkti vienos kilmės kavos pupeles, nes moksliškai įrodyta, kad jos turi geresnį skonio profilį ir kur kas daugiau skonio elementų, kuriais galima mėgautis. Kai kurie kavos prekių ženklai, siūlantys "mišinius", iš tiesų daug apie juos galvoja ir siekia aukštos kokybės, tačiau kiti tiesiog siekia sukurti kažką, ką būtų galima pigiai pagaminti.
 
Jei norite pasigaminti pačią geriausią kavą, pirkite šviežias pupeles, skrudintas per kelias pastarąsias savaites.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  S.Miežinienė: už gražias akis neapdovanoja

  VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos laikinoji vadovė Santa Miežinienė, šiemet įsisegusi Nusipelniusio Li...
  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Garsiajame žurnale „Nature“ – Lietuvos mokslininkių pavardės

  Gegužę prestižiniame tarpdisciplininiame mokslo žurnale „Nature“ buvo publikuoti gausaus tarptautinio mokslininkų kole...

  Budinti vaistinė


  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Nėra paso – nebus ir vaistų

  Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...
  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Vaistinėlė vasarai gamtoje: ką žūtbūt privalome turėti kartu su savimi?

  Džiuginanti šiluma ragina atitrūkti nuo miesto šurmulio ir įvairias pramogas bei poilsį perkelti į gamtą. Nors laisv...

  razinka


  Sveika šeima


  Apie laimingiausią Lietuvos jaunimą kalba pasaulis

  Lietuvos jaunimas – laimingiausias pasaulyje, skelbiama Pasaulio laimės ataskaitoje. „Kaip, kodėl?“ – klausia užsienio žiniasklaida, stebisi ir patys lietuviai. Bene didžiausią indėlį, ieškant Lietuvos jaunimo laimės priežasčių, neseniai įnešė garsusis britų dienraštis „The Guardian&...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Į darbus kibs virtualūs fizioterapeutai

  Pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) koordinuojama virtuali fizioterapijos klinika startuos šiais metais. Būsimų skaitmeninių fizioterapeutų darbdaviai žada daug. Virtualios fizioterapijos klinikos „Flok Health“ bendraįkūrėjas Finnas Stevensonas tvirtina, kad inovacija ne tik sumažins fizioterapijos pacientų ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Pseudomokslas apie makalienę
  Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę
  Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Henrikas Vaitiekūnas Apie ponią Frustraciją Mortenson
  Pats juokingiausias rašinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pats juokingiausias rašinys

  Naujas numeris