Kalinių infekcinėms ligoms, ŽIV gydyti kitąmet žadama keliskart daugiau lėšų

Ignas Jačauskas, BNS
2018-10-22
Kaliniams skundžiantis, kad pastaruoju metu nebegauna žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) gydymui reikalingų vaistų, Teisingumo ir Sveikatos apsaugos ministerijos rengiasi keliskart padidinti skiriamą sumą infekcinėms ligoms gydyti.
Kalinių infekcinėms ligoms, ŽIV gydyti kitąmet žadama keliskart daugiau lėšų
„Su sveikatos apsaugos ministru sutarėme ir skubiai teikiame Sveikatos draudimo įstatymo pataisos projektą Vyriausybei, kad kitąmet visos infekcinės ligos, tarp jų – ŽIV, Hepatitas B ir tuberkuliozė, būtų apmokama iš PSDF (Privalomojo sveikatos draudimo fondo – BNS) lėšų. Tuomet nekiltų problemų. Manau, jei ne kitą, tai dar kitą posėdį tokį projektą pateiksime“, – BNS sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako kol kas negavęs informacijos, kad kaliniams vaistų trūksta šiuo metu, tačiau žadėjo problemą spręsti.
„Su sveikatos apsaugos ministru sutarėme ir skubiai teikiame Sveikatos draudimo įstatymo pataisos projektą Vyriausybei, kad kitąmet visos infekcinės ligos, tarp jų – ŽIV, hepatitas B ir tuberkuliozė, būtų apmokama iš PSDF (Privalomojo sveikatos draudimo fondo – BNS) lėšų. Tuomet nekiltų problemų. Manau, jei ne kitą, tai dar kitą posėdį tokį projektą pateiksime“, – BNS sakė E. Jankevičius.

Šiuo metu valstybės biudžeto projekte numatyta kitąmet kalinių ŽIV gydyti skirti 200 tūkst. eurų.
 
E.Jankevičiaus teigimu, PSDF biudžete numatyta suma būtų „ženkliai didesnė“.
„Tai būtų tikrai, matyt, daugiau nei milijonas eurų, jei ne du“, – patikino jis.
Priklausomybių ligomis besirūpinančios koalicijos „Galiu gyventi“ direktorė Jurgita Poškevičiūtė teigė, kad neseniai buvo pasigirdę kalinių pranešimų, jog trūksta medikamentų ŽIV gydyti, tačiau pastaruoju metu problema lyg ir išspręsta.
„Bet pertrūkiai yra blogai – tai ir žmogaus teisių pažeidimas, ir, panašiai kaip su antibiotikais, vystosi atsparumas, jei gydymas nutraukiamas. Gydymas turi būti suteikiamas reguliariai“,– sakė ji.

 
Anot J.Poškevičiūtės, kalėjimuose iki šiol gydyta labai nedaug žmonių, nors nuo metų pradžios gydymas priklauso visiems nuteistiesiems.
„Kalėjimų uždaroje erdvėje galima sudaryti sąlygas gydymui, bet, kaip suprantu, yra didžiulis lėšų trūkumas ir jos nebuvo suplanuotos“, – sakė J. Poškevičiūtė.
Organizacijos duomenimis, kalėjimų sistemoje yra apie 300 ŽIV infekuotų ir apie tai žinančių asmenų, šiuo metu tik apie trečdalis jų gydomi.
 
„Aš sveikinu sprendimą, kad svarstoma, kaip gydyti nuteistuosius PSDF lėšomis, nes kalėjimų sveikatos apsaugos biudžetai yra tragiškai prasti ir bent iki šiol vargiai galėdavo patenkinti gydymosi poreikį. Bet, kad taip atsitiktų, reikalingi ir Seimo sprendimai. Todėl dar nėra garantijos, kad taip atsitiks 2019-aisiais. Toks sprendimas būtų geras, bet abejonė išlieka“, – sakė ji.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris