J.Sąlyga: bus daug iššūkių

Sima Kazarian
2024-02-29
Buvęs Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga Klaipėdos miesto poliklinikai pradeda vadovauti didelio virsmo metu – poliklinika tapo sveikatos centro, vienijančio kelias dešimtis gydymo įstaigų, koordinatore. Čia artimiausiais metais numatomi ir rimti infrastruktūros pokyčiai. Klaipėdos savivaldybė planuoja, kad 2026 metų pradžioje prasidės įstaigos kapitalinis remontas.
J.Sąlyga: bus daug iššūkių
„Poliklinikos infrastruktūros modernizavimas – gerai, jis yra būtinas, tačiau pagrindinė įstaigos vertybė yra joje dirbantys žmonės“, – sako naujasis Klaipėdos miesto poliklinikos vadovas Jonas Sąlyga.

- Pirmiausia norisi pasiteirauti apie užplūdusias emocijas sužinojus, kad iš devynių kandidatų buvote įvertintas kaip tinkamiausias eiti Klaipėdos miesto poliklinikos vadovo pareigas... Tikėjotės?
 
- Manyčiau, kad į konkursą eini tikėdamas, kad jį laimėsi. Turiu didžiulę vadovaujamo darbo patirtį, noriu žinias panaudoti kilniam tikslui – klaipėdiečių sveikatai. Na, kad man pasisekė, džiaugiuosi. Niekada nepritarsiu, kai konkursą laimi renkamas iš vieno pretendento.
 
- Jau spėjote pabendrauti ir su kolektyvu – kiek girdėjau tai buvo vienas pirmųjų jūsų darbų. Kaip pasitiko personalas, galbūt dalį jo pažįstate iš seniau?

 
- Džiaugiuosi poliklinikos darbuotojais, jų atsidavimu darbui. Dalį jų pažįstu iš seniau, nes su kai kuriais teko dirbti. Kol įstaiga neturėjo pastovaus vadovo, poliklinikos bendruomenė turėjo daug klausimų ir nerimo. Po susitikimo liko praktiškai vienintelis klausimas: ar naujasis vadovas džiaugiasi taip pat kaip jie?
 
- Feisbuko profilyje paminėjote, kad karjerą pradėjote būtent poliklinikoje – vadovavote Žvejų poliklinikos skyriui. Ką atsimenate iš šio meto?
 
- Taip, vadovo karjerą pradėjau tuometinėje Žvejų poliklinikoje. Pamenu, kad nebūdavo didelių eilių, buvo žymiai lengviau patekti pas gydytojus specialistus. O gal ir klaipėdiečiai buvo sveikesni?
 
- Dabar gi laukia vadovavimas didžiausiai Klaipėdos miesto poliklinikai. Ji sveikatos centro, vienijančio 35 įstaigas, koordinatorė, pas jus prisirašę beveik 35 tūkst. gyventojų... Į kuriuos darbus kimbate pirmiausia?
 
- Darbų gana nemažai, nuo pirmos darbo dienos teko jau juos pradėti. Kovo antroje pusėje Klaipėdos miesto savivaldybė planuoja atrinkti projektuotoją poliklinikos tiek pastato išorės, tiek vidaus kapitaliniam remontui atlikti. Statybos darbų vertė sieks apie 12,5 milijonų eurų.

Poliklinikos pastato išorinės sienos ir stogas yra neapšiltinti, todėl patiriami dideli šilumos nuostoliai. Pastate esantys šildymo prietaisai seni, šyla netolygiai. Pastato stogo, elektros instaliacijos būklė nepatenkinama...
Perplanuojant patalpas būtina numatyti naujas inžinerines sistemas: vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo, elektrotechnikos, elektroninių ryšių (telekomunikacijų) ir kt. Taip pat numatytas saulės jėgainės ar kitų atsinaujinančių energijos šaltinių įrengimas ant pastato stogo.
Be to, planuojame atnaujinti ir medicinos įrangą. Poliklinika, būdama sveikatos centro koordinuojanti įstaiga, artimiausiu metu sulauks milijono eurų investicijų medicinos įrangai, šeimos gydytojų, odontologų, kardiologų, neurologų, endokrinologų ir kitų specialistų paslaugų plėtrai ir kokybei gerinti. Šiuo metu ruošiamas investicijų projektas.
 
- Kokia jūsų ateities vizija? Ko sau ir kolektyvui palinkėtumėte?

 
- Pagrindinis siekis, kad įstaigos veikla būtų nukreipta į klaipėdiečių sveikatos gerinimą, kokybišką sveikatos priežiūros užtikrinimą bei savalaikį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą. Mažinant eiles pas gydytojus specialistus, poliklinikoje turėtų dirbti daugiau šeimos gydytojų, būtina plėsti gydytojų specialistų profilį ir skaičių.
Poliklinikos infrastruktūros modernizavimas – gerai, jis yra būtinas, tačiau pagrindinė įstaigos vertybė yra joje dirbantys žmonės. Bus daug iššūkių, kapitalinis remontas vyks veikiančioje poliklinikoje, todėl visiems linkiu atviros komunikacijos, bendros veiklos ir supratimo infrastruktūros modernizavimo metu.

 
Komentaras
Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus:

- Vyriausiojo gydytojo pareigas poliklinikoje pradeda eiti didžiulę patirtį sukaupęs vadovas. Vienas svarbiausių jo uždavinių bus stipraus, visas reikalingas paslaugas teikiančio medicinos centro sukūrimas. Vadovo lauks ir didžiulis iššūkis – darbas poliklinikos kapitalinio remonto sąlygomis, kai bus būtina užtikrinti tinkamas sąlygas pacientams ir medikams, o kartu atverti kelią ir didžiuliams kokybiniams infrastruktūros pokyčiams. Taip pat ypač svarbu, kad vyktų nuolatinis medikų paieškos ir atrankos procesas, pritraukiant medikus, kurių trūksta ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  G.Vitkauskienė: ne liga turi valdyti pacientą, o jis ligą

  „Šeimos medicina mane sužavėjo pacientų įvairove, galimybe dalyvauti paciento diagnostikoje ir ilgalaikiame stebėjime...
  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  V.Žu­kaus­kie­nė: chi­rur­gės pai­nio­ja­mos su slau­gy­to­jo­mis

  Ab­do­mi­na­li­nės chi­rur­gi­jos gy­dy­to­ja Vik­to­ri­ja Žu­kaus­...

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką balandį galite įsigyti pigiau?

  „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...
  Mokys, kaip vartoti vaistus

  Mokys, kaip vartoti vaistus

  „Oficialiai vaistinėse surenkamų ir sunaikinamų vaistų kiekis – 20 tonų per metus – rodo, kaip netinkamai vartojami ar neva...

  razinka


  Sveika šeima


  Automobilius gatvėse stabdys ir aplinkosaugininkai

  Senas taršių automobilių parkas ir didelė miestų tarša Aplinkos ministeriją privertė griebtis pokyčių – sustiprinti aplinkosaugininkų įgaliojimai transporto priemonių taršos srityje. Netrukus keliuose vairuotojus stabdys ne tik policija, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnai. Saugaus eismo ekspertai iniciatyv...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ksenotransplantacija: vis daugiau vilčių pacientams

  Daugiau negu 100 tūkst. JAV gyventojų laukia organų transplantacijų. Ksenotransplantacijos (iš gyvūno žmogui) pasiekimai laukiantiesiems gali suteikti naujų vilčių. Kovo viduryje Masačiusetso ligoninės Bostone gydytojai žmogui atliko sėkmingą kiaulės inksto persodinimą.   

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ir turtuoliai verkia
  Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
  Kas po devintu prakaitu slypi?
  Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?
  Pavėlavęs perspaudų rinkinys
  Henrikas Vaitiekūnas Pavėlavęs perspaudų rinkinys

  Naujas numeris