I. Šimonytė: paskiepijus lėtinių ligų pacientus, vakcinacija vyks keliomis kryptimis

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS
2021-04-01
Paskiepijus lėtinėmis ligomis sergančius jaunesnius nei 65-erių metų žmones, vakcinaciją planuojama vykdyti keliomis kryptimis, todėl gyvybiškai svarbias funkcijas vykdančių darbuotojų prioritetas bus mažiau svarbus, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
I. Šimonytė: paskiepijus lėtinių ligų pacientus, vakcinacija vyks keliomis kryptimis
I. Šimonytė

„Visos tos labai svarbios profesijos, jos yra po gretutinių ligų pacientų, bet aš pritariu kritikai ir tai nuotaikai ir manau, kad mums turbūt apskritai, kai mes jau paskiepysime gretutinių ligų turinčius žmones, mums apskritai bus labai mažai svarbu, kuri profesija yra svarbesnė už kurią ir kuri labiau visuomenei kritinė negu kita“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.
Pasak jos, tai galėtų būti gegužės antrojoje pusėje, kai Lietuva gaus didelius kiekius vakcinų ir svarbiausia bus spėti jomis efektyviai skiepyti, todėl vakcinaciją ruošiamasi vykdyti keletu krypčių vienu metu.

 
„Todėl aš manau, kad vakcinavimas vyks keletu bėgių: vieni bėgiai bus pagal amžiaus grupes žemyn einant per jaunesnes kategorijas, kitas bėgis bus dideli kolektyvai, kur galima bus, pavyzdžiui, atvažiuoti į didelę įmonę ir vienu metu paskiepyti daug žmonių, kurie dirba didelėje įmonėje tam, kad tas uždengimas būtų didesnis“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Ji sakė tai aptarusi ir su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.
 
Didžiausi vakcinų kiekiai Lietuvą, pasak premjerės, turėtų pasiekti gegužę, tačiau jau balandį tikimasi stabilaus ir gausesnio jų tiekimo.
„Manau, kad tas iššūkis bus mums turbūt pats didžiausias gegužės mėnesį, kai vien „Pfizerio“ mes gausime kiekvieną savaitę per 100 tūkst. dozių. Palyginimui, dabar mes gauname 44 (tūkstančius-BNS) ir aš manau, kad jau yra neblogai“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.
I. Šimonytės teigimu, iki šiol vakcinacijos proceso planavimą apsunkino kintantys grafikai bei nestabilus tiekimas. Planuojama, kad artimiausiu metu šių problemų neliks ir vakcinuoti bus galima didesniais tempais.
 
„Balandžio mėnesį galima vertinti, kad tie tiekimai bus maždaug po 100 tūkst. dozių kiekvieną savaitę ir dabar jau tą darbą susiplanuoti bus paprasčiau“, – kalbėjo ji.
Pagal šiuo metu patvirtintą tvarką, paskiepijus lėtinių ligų turinčius žmones, turėtų būti įvairias svarbias funkcijas vykdantys asmenys: pareigūnai, teisėsaugos institucijų, parduotuvių ir kitų sričių darbuotojai, dirbantys kontaktiniu būdu. Kai kur šių grupių atstovai jau buvo pradėti skiepyti.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

  Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti
  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Atlikta reta operacija sugrąžino pacientą į pilnavertį kokybišką gyvenimą

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas gastroenterologas Arūnas Kančauskas 55-erių metų pacientui atliko rektovezikalinės fis...

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica