Darbas nuotoliniu būdu. Ką veikia Seimo Sveikatos komiteto nariai? (atnaujinta)

www.lsveikata.lt
2020-03-25
Kovo 16-ąją Lietuvos Respublikos Vyriausybei išplatinus pranešimą apie privalomą karantiną ir nuotolinio darbo taikymą tiek valstybiniam, tiek privačiam sektoriui, bene pirmiausiai į namus išsiskirstė Seimo nariai, atšaukti ir ateitin perkelti posėdžiai bei pasitarimai. Tiesa, Seimo nariams darbas nuotoliniu būdu taip pat taikomas ir jokių išimčių čia nėra, darbas vykti privalo. Įdomu, kaip jis vyksta Sveikatos reikalų komitete?
Darbas nuotoliniu būdu. Ką veikia Seimo Sveikatos komiteto nariai? (atnaujinta)

Seimo darbas sustojo?
Pritaikyti darbą nuotoliniu būdu sugebėjo valstybės ir savivaldybių institucijos, privatus sektorius, verslas, žiniasklaida ir kiti. Tačiau Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams, kurių darbas dabar itin svarbus, nuotolinio darbo organizavimas, na, požiūrio reikalas.
Sveikatos reikalų komiteto narės Aušrinės Armonaitės nuomone, nuotolinis komiteto darbas galėtų būti organizuojamas kur kas efektyviau: „Visos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu yra, tačiau veikla nevyksta. Artimiausias Sveikatos komiteto posėdis yra numatytas balandžio 1-ąją dieną, po daugiau nei savaitės.

 
Manau, kad tai yra neadekvatu ir neatsakinga, nes ne tik klausimų, bet ir pasiūlymų Seimo nariai turi, tad galėtume jais pasidalinti vieni su kitais elektroniniu paštu, skambučiais, trumposiomis žinutėmis ir naudodami socialinių tinklų bendravimo prieigas. Aš tikrai nesakau, kad visam Seimui - 140 žmonių - reikia rinktis į vieną patalpą, bet sakau, kad šiuolaikines priemones galima naudoti efektyviau. Vilniaus miesto savivaldybė ne tik komitetų posėdžius, bet ir daugiau nei 50 žmonių tarybos posėdžius organizuoja virtualiai, internete, vykdo balsavimus ir dirba aktyviai. Manau, kad Seime labiau yra ne galimybių stoka, o nenoras efektyviai organizuoti nuotolinį darbą“.  
 
Stringa svarbūs sprendimai
Pasak Seimo narės, kol kas Seimo kolegos labiau linkę tiesiog stabdyti darbus, nei rinktis technologinius sprendimus nuotoliniam darbui ir tai išnaudoti efektyviai. Nuolatos renkasi tik vienas Seimo organas - valdyba, o esant ekstremaliai situacijai šalyje dėl plintančio koronaviruso turi būti sutelkti visi pajėgumai. „Nežinau, ar krizinėse situacijose parlamentai turi užsidaryti. Mano požiūriu, jie turi funkcionuoti, tačiau 21 amžiuje tikrai turėtume naudotis elektroniniais įrankiais. Dabar svarbiausia spręsti esamą situaciją ir man kyla daugybė idėjų, kaip žmonėms būtų galima pasitikrinti sveikatą, šią galimybę visuomet siūliau decentralizuoti.
 
Siūliau, kad tie, kurie gali sau tai leisti patys, galėtų pasitikrinti privačiose klinikose. Kėliau ir keliu klausimą bei pasiūlymą, kad ne tik valstybinės, bet ir privačios klinikos galėtų turėti daugiau greitųjų testų koronavirusui nustatyti, kurie bent preliminariai parodytų, ar žmogus užsikrėtęs. Taip pat teikiau idėją, jog krovinį iš Kinijos mes galime parsiskraidinti ir su dar vienuolika valstybių bendrai valdomais Boeing C17 Globemaster III lėktuvais, kurie yra kariniai ir būtent skirti humanitarinės pagalbos kroviniams gabenti. Dabar sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad problema yra atsigabenimas, bet mes resursą turime po nosimi ir atsakingos institucijos tai žino, ši galimybė yra įvertinta, tik nesuprantu, kodėl ja nesinaudojama“, - nusivylimo prastai organizuojamu nuotoliniu darbu neslėpė A. Armonaitė.
 

Vertina pagal savo supratimą
Panašu, kad suvokimas apie darbo efektyvumą skiriasi tiek tarp partijų apskritai, tiek tarp to paties komiteto narių. Aušrinės Armonaitės kolega, Sveikatos reikalų komiteto, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Algimantas Kirkutis yra kone kardinaliai priešingos nuomonės. Jo galva, Seimo ir Sveikatos reikalų komiteto darbas organizuojamas beveik be priekaištų: „Komiteto darbas sudėtingai, bet vyksta. Dabar bendraujame telefonu ir elektroniniu paštu. Mes visi reguliariai gauname pranešimus apie posėdžius, kitas reikalingas naujienas. Namuose taip pat dirbame aktyviai, ruošiame informaciją apie koronavirusą ir tikrai neatostogaujame. Sveikatos komiteto veikla vyksta be didesnių nesklandumų, pasitelkiame visas naujas technologijas“.

Nori daugiau darbo
Pagal išsilavinimą gydytojas akušeris - ginekologas Sveikatos reikalų komiteto narys Darius Kaminskas Seimo valdybai išreiškė norą ekstremalios situacijos metu savanoriauti ligoninėje. „Laukiu artimiausių Seimo ir Sveikatos reikalų komiteto posėdžių ir tikiuosi, kad man pagaliau bus pateiktas Seimo pirmininko ir Seimo valdybos atsakymas ir išaiškinimas dėl savanorystės ligoninėje. Aš turiu daugiau nei dvidešimties metų darbo stažą, esu priėmęs daug komplikuotų gimdymų, o, nepaisant koronaviruso, moterys vis tiek gimdys. Manau, kad dabar, kai medikai stovi priešakinėse fronto linijose, kovose su šia virusine infekcija, aš galėčiau pagelbėti. Kol dirbau gydytoju, man taip pat padėdavo kolegos, jaučiuosi skolingas ir noriu tą skolą atiduoti dabar“, - sako D.Kaminskas
 
D.Kaminsko kolega Antanas Matulas savo „Facebook“ paskyroje buvo paskelbęs, jog padeda ligoninėms apsirūpinti būtinosios apsaugos priemonėmis, mat šių vis dar kritiškai trūksta. O Sveikatos reikalų komiteto narė Irena Degutienė nuo kovo 13 dienos yra saviizoliacijoje. Seimo narė po kovo 11-osios minėjimų pasijuto peršalusi ir dėl visa ko nusprendė laikytis saviizoliacijos bei karantino taisyklių, stiprinti sveikatą, tad kol kas aktyvaus darbo nuotoliniu būdu vykdyti negalėjo. Tačiau, pasak I.Degutienės, labai sveikintina, kad komiteto kolegos ieško būdų, kaip palengvinti darbą medikams ir prisidėti prie koronaviruso plitimo mažinimo bei suvaldymo. Praeityje taip pat dirbusi gydytoja, I.Degutienė sako, jog dabar stoti šalia medikų ir savanoriauti nedrįstų, mat jos mediko licencija seniai baigusi galioti, tačiau, nepaisant to, Seimo narė sieks padėti kiek įmanoma labiau pagerinti pacientų, įtariamų sergant COVID-19 srautų paskirstymą.
 Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica