Aukcionas neįvyko – elitinė vieta tebelaukia pirkėjo

Sima Kazarian
2024-10-03
Pačioje sostinės širdyje – greta šurmuliuojančio centro, tyli gamtos oazė, kurioje parduodamas išskirtinis valstybei priklausantis turtas – šimtą metų skaičiuojantis Vilniaus miesto psichikos sveikatos centrui priklausantis pastatų kompleksas Vasaros gatvėje. Vis dėlto nekilnojamojo turto vystytojai investuoti neskuba – už 5,2 mln. eurų skelbtas aukcionas neįvyko.
Aukcionas neįvyko – elitinė vieta tebelaukia pirkėjo
Kai Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras pasistatė ir įrengė naują, moderniausią šalyje psichiatrijos stacionaro korpusą, jai tapo nebereikalingos senosios patalpos – iš viso septynių statinių kompleksas, trys iš kurių – Kultūros paveldo departamento saugomos vertybės.

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras įsikūręs pačioje sostinės širdyje – Vasaros g. 3, Antakalnyje, greta Petro ir Povilo bažnyčios. Kai įstaiga pasistatė ir įrengė naują, moderniausią šalyje psichiatrijos stacionaro korpusą, jai tapo nebereikalingos senosios patalpos – iš viso septynių statinių kompleksas, trys iš kurių – Kultūros paveldo departamento saugomos vertybės.
 
Įsigyti elitinėje Vilniaus vietoje esantį turtą buvo siūloma viešojo aukciono būdu Registrų centro platformoje. Pradinė kaina – 5,2 mln. eurų (PVM netaikomas). Vis dėlto aukcionas, skelbtas rugsėjo 18-19 dienomis, neįvyko. Panašu, kad investuotojai neapsisprendę dėl šio objekto.
Dalyvio mokestis aukcione siekė 200 tūkst. eurų, o minimalus kainos pakėlimas – 20 tūkst.
 
Domisi švietimo įstaiga
 

Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius teigia, kad naujas aukcionas turėtų būti skelbiamas dar šį mėnesį, o įvykti – lapkritį.
 
„Šiuo metu norime pakoreguoti kelis dalykus, kurie potencialiems pirkėjams užkliuvo, ką gavome kaip grįžtamąjį ryšį iš tų, kurie domėjosi“, – „Lietuvos sveikatai“ kalbėjo M.Marcinkevičius. Jis teigia, kad daug ką pakeisti – ne įstaigos valioje: „Tačiau galėsime atlikti smulkesnius vertinimus, pavyzdžiui, padaryti medžių arboristinį vertinimą, dar kai kuriuos dalykus patikslinti, bet jie neesminiai.“
 
Direktorius pasakojo, kad šiuo objektu domėjosi nemažai interesantų, tačiau atvyko apžiūrėti keturi, o aukcione dalyvavo – vienas. Kas buvo potencialūs pirkėjai? „Jie įvairūs. Tai ir sveikatos priežiūros srities atstovai, švietimo įstaiga, taip pat privataus gyvenamojo būsto vystytojai“, – vardijo pašnekovas.
 
Remiantis Vilniaus miesto bendruoju planu, teritorija priskiriama mažo užstatymo intensyvumo gyvenamajai funkcinei zonai, dėl ko teritorijoje galėtų būti plėtojamas gyvenamasis projektas.
Šiuo metu nustatytas sklypo naudojimo būdas yra visuomeninės paskirties, tačiau bendrasis planas numato ir kitas naudojimo galimybes: vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų, komercinės paskirties objektų, rekreacinės teritorijos ir kt.
 
Pirkėjai mato du minusus
 
Kodėl galimi pirkėjai mindžikuoja ir laukia antrojo aukciono, kas juos labiausiai stabdo nuo investicijų į šį objektą?
 
M.Marcinkevičius teigia, kad pagrindiniai komentarai, kuriuos išsakė būsimi investuotojai, būtų du. „Pirmasis, kad trys pastatai priklauso kultūros paveldui. Vienareikšmiškai tai sukelia daug problemų pritaikant, pertvarkant pastatus savo reikmėms“, – konstatavo M.Marcinkevičius ir pridūrė, kad komplekso teritorija taip pat patenka į apsaugos zoną.
 

„Nors adresas atskirtas nuo mūsų įstaigos ir yra Vasaros g. 3, stigma likusi, – konstatuoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius. – Tiesa, ji veikia ne visus. Švietimo įstaigą mūsų kaimynystė lyg ir nelabai gąsdina, kalbėjome ir apie bendras sporto aikšteles, lauko erdves. Bet kas svarsto apie butų sektorių, jie šios vietos istoriją vertina kitaip.“

 

O kaip kaina? „Jei nenupirko, vadinasi, kaina irgi nėra patraukli. Jei būtų patraukli, be abejo, būtų nupirkta iš pirmo aukciono“, – mano pašnekovas. Penkiais milijonais šį kompleksą įkainavo turto vertintojai.
 
Septyni statiniai
 
M.Marcinkevičius pasakojo, kad dauguma šių XX-o amžiaus pradžios pastatų buvo statyti kaip užmiesčio vilos, tačiau 1922 m. perleisti Vilniaus psichiatrijos ligoninei.
 
Šiuo metu pastatuose dar veikia ligoninės skyriai ir kitos tarnybos. Patalpos naujam šeimininkui būtų perduotos maždaug už pusmečio, o vėliausiai po metų nuo pardavimo, kadangi dabar vyksta kraustymasis į naująjį korpusą, pastatytą 2024 m. birželį. Tiesa, tai būsimojo investuotojo nebaugina. „Nors kraustysimės tik pavasarį, tas pirkėjų nelabai gąsdina. Toks nekilnojamojo turto objektas – tai ne butas, kur nusipirkęs eisi rytoj gyventi“, – sakė pašnekovas.
 

Daugiau nei hektare išsidėsčiusių statinių plotas viršija pustrečio tūkstančio kvadratinių metrų. Tiesa, jiems reikia remonto, būklė vidutiniška. Kompleksas yra visiškai atskirtas nuo ligoninės, su atskiru įvažiavimu, adresu, ribomis.
 
Kiti objektai
 
Prisimenant aukcionų istoriją, prieš trejetą metų aukcione sostinėje parduota Infekcinė ligoninė. Pradinė Žvėryno rajone esančio objekto kaina buvo tokia pati, kaip psichikos sveikatos centro statinių komplekso – 5,2 mln. eurų, naujasis savininkas visa tai įsigijo už 12,1 mln. eurų.
 
Tuo tarpu Vilniaus psichiatrijos ligoninės statinių kompleksas Naujojoje Vilnioje užimantis bene pusantro tūkstančio kvadratinių metrų su 0,8 ha žemės sklypu tais pat metais buvo įvertintas 477 tūkst. eurų, tačiau pirkėjų susidomėjimo nesulaukė. 
 
Kalbant apie įdomesnius objektus – „Turto bankas“ netrukus paskelbtas lavoninės, Kęstučio gatvėje, Vilniuje aukcioną, kurios plotas 78 kvadratiniai metrai, greta yra ir šiek tiek žemės.
 
Šiemet už 238 529 eurų „Turto banko“ aukcione parduotas 1,6 tūkstančių kvadratinių metrų ploto ligoninės kompleksas Kauno r., Žiegždriuose. Pradinė šio objekto aukciono kaina buvo 230 529 Eur.
 
Pernai parduota bent keletas tokio tipo objektų Vilniuje. Sostinėje P.Širvio gatvėje esantis gydyklos kompleksas viešajame aukcione parduotas už 5, 6 mln. eurų, o Antakalnyje, Žolyno gatvėje esantys ligoninės ir poliklinikos pastatai parduoti už 5,3 mln. eurų.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. V.Kriaučionienė: bijoti bulvių nėra pagrindo

    Prof. V.Kriaučionienė: bijoti bulvių nėra pagrindo

    Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena, o visiškai neseniai išleistos Šiaurės šalių mity...
    Mykolas: vyrai, nebūkite miegaliai!

    Mykolas: vyrai, nebūkite miegaliai!

    45-erių metų statybų inžinieriaus-statybininko darbo stažą sukaupusiam kauniečiui Mykolui Drižiui gerybinė prostatos hiperplazija ...

    Budinti vaistinė


    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Perspėja dėl naujos ES direktyvos poveikio: brangs vaistai, jų bus gauti sunkiau

    Lietuvoje veikiančias farmacijos bendroves vienijanti Vaistų gamintojų asociacija (VGA) atkreipia dėmesį, kad netrukus gali ne tik...
    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų trūksta jau ir ligoninėse

    Vaistų tiekimo sutrikimai – nemenkas rūpestis. Vaikų bronchų astmai gydyti mažų dozių inhaliatoriai didmeninės vaistų prekyb...

    razinka


    Sveika šeima


    Kūrenate krosnis – labiausiai degs plaučiai

    „Pacientams gali būti netikėta, kad kietosios dalelės gali pažeisti ne tik kvėpavimo takus ar plaučius, bet ir kitus organus (inkstus, širdį, kepenis). Tokiu būdu yra sukeliami organų pažeidimai, o kai kuriais atvejais ateityje gali išsivystyti ir pažeisto organo vėžys“, – sako Vilniaus universiteto li...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Revoliucinis atradimas biologijoje – obeliskai

    Tarptautinė mokslininkų grupė atskleidė sensacingą atradimą – obeliskus, naują biologinę struktūrą, kuri gali būti senesnė už pačią gyvybę. Mokslininkai tikisi, kad šis atradimas padės kovoti su antibiotikams atspariomis bakterijomis – viena didžiausių šiuolaikinės medicinos problemų.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kam dalinsime PSDF?
    Helga Marija Kauzonė Kam dalinsime PSDF?
    Ar ministerijos pageidavimu vaistininkai tampa sveikatos priežiūros specialistų sekretoriais?
    Vaistinių asociacija ir farmacijos darbuotojų profsąjungos Ar ministerijos pageidavimu vaistininkai tampa sveikatos priežiūros specialistų sekretoriais?

    Naujas numeris