Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo

Aigustė Tavoraitė
2018-10-29
Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Laima Klemienė sako, jog žinia apie pastaraisiais mėnesiais vykusius mokymus ir supervizijas, organizuotus pagal projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvų plėtra Lietuvos savivaldybėse“, sklido iš lūpų į lūpas. Savo ruožtu dalyvavusieji vieningai tvirtina – tai buvo neįkainojama patirtis.
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje sulaukė didelio susidomėjimo
Savižudybių prevencijos mokymai Joniškio rajono savivaldybėje.

„Tiek mokymai, tiek supervizijos visiškai pateisino lūkesčius. Juose sudalyvavo pakankamai didelis būrys žmonių. Džiaugiamės, kad turėjome gerus lektorius. Mokymai įnešė labai daug aiškumo – kas, kaip, kodėl daroma, kokia yra pradinė neatidėliotina pagalba savižudybių riziką patiriantiems žmonėms“, – kalbėjo Joniškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja L.Klemienė.
Pašnekovė pastebėjo, kad rekomendacijos apie mokymus sklido iš lūpų į lūpas, todėl nebuvo sunku surinkti dalyvius. „Išties nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo ir rezultatų, kokius turime“, – sakė ji.
 

L.Klemienė pabrėžė, kad jau daug metų Joniškio rajone yra pakankamai didelis savižudybių skaičius. „Vien šiais metus turime nemažai suicido atvejų ir matome, kad tai labai aktuali problema. Ji pati nesusitvarkys, reikalingos visų pastangos, susitelkimas ir bendradarbiavimas. Tuomet kiek įmanoma pavyks sumažinti ir šiuos skaudžius įvykius“, – įsitikinusi Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja. 
 
Jos manymu, ledai po truputį pralaužiami visoje bendruomenėje. „Šios temos dažnai žmonės prisibijo. Nenorėdami dar pabloginti situacijos jie renkasi geriau elgtis pasyviai. Tačiau tai – klaidingas įsitikinimas. Kartais užtenka žinoti ir padaryti labai nedaug. Ir tokių mokymų dėka žmonės įgauna pasitikėjimo savo jėgomis, kad gali kažką padaryti kito labui, bent suteikti kažkokią informaciją ar pranešti apie tokį žmogų, kad jis sulauktų pagalbos“, – sakė L.Klemienė.
 
„Dabar, kai viskas pradeda veikti, kuriame reagavimo į savižudybes algoritmą, ir toliau bus tokių mokymų poreikis, kad galėtume įgytas žinias pagilinti. Dar profesionaliau suteikti pagalbą leistų specifiškesni mokymai, skirti konkrečių profesijų atstovams, nes kiekvienu atveju pagalbos pobūdis kiek skiriasi“, – pridūrė pašnekovė.

 

Tarp kitko
Projektą „Savižudybių prevencijos iniciatyvos plėtra Lietuvos savivaldybėse“ organizuoja VšĮ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir UAB „Eurointegracijos projektai“. Projekto tikslas – įgalinti projekte dalyvaujančias savivaldybes savarankiškai spręsti savižudybių prevencijos iššūkius ir veiksmingai naudoti turimus psichosocialinės paramos sveikatos priežiūros išteklius. Mokymų ir supervizijų metu siekiama įdiegti reagavimo į savižudybių riziką algoritmą tam, kad būtų aiškus visų institucijų vaidmenų pasiskirstymas, pagalba būtų sisteminga, o ne epizodinė.
 
Visi algoritmo grandyse esantys asmenys išklausys mokymus apie savižudybių prevenciją, riziką, pirminės emocinės pagalbos teikimą. Galiausiai bus teikiamos konsultacijos-supervizijos apie sunkius atvejus, pagalbos galimybes, patį algoritmo veikimo principą. Projekto metu kiekvienoje savivaldybėje apmokyta nuo 140 iki 212 įvairių seniūnijų specialistų, bendruomenės atstovų, seniūnijų darbuotojų, savivaldybių specialistų ir policijos pareigūnų.
 
Projektas finansuojamas iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris