Viskas ir be žodžių aišku. Ar tikrai?

www.lsveikata.lt
2019-08-01
Kodėl taip sunku kalbėti apie tai, kas teikia malonumą? Seksualumas – kalba, kuri moterims paklūsta itin sunkiai, teigia seksologė bestselerių autorė Catherine Blanc. Psychologies.ru interviu su specialiste.
Viskas ir be žodžių aišku. Ar tikrai?
Moterys dažnai ieško idealios meilės, „kai nereikia kalbėtis, o viskas ir be žodžių aišku“. Tačiau, pasak psichologų, tai itin infantili pozicija.

- Kodėl moterims vis dar sunku kalbėti apie tai, kas teikia malonumą, kodėl sunku pasakyti, kas nepatinka?
- Dar labai neseniai moteris, galvojanti apie seksą, laikyta paleistuve. Jai gi buvo skirta pirmiausia būti motina, susikoncentravusia į kito – savo vaiko – kūną. Tačiau jei moteris nekalba apie seksualumą, dar nereiškia, kad nėra seksuali.
Tiesa, dažna dailiosios lyties atstovė šnekėdama apie tai su partneriu retai kalba apie save. Ji daug mieliau aiškinasi, kas jam nepatinka, kas kenkia santykiams. Žodžiu, tikrina vyro patikimumą. Šie gi pasimetę tarp gausybės jiems nieko nesakančių replikų galų gale ima vengti diskusijos. O moterys toliau klausinėja, nori suprasti, kad galėtų prisitaikyti (beje, tai daryti jos geba puikiai), idant išsaugotų santykius. Tačiau tokia elgsena jas stato į motinos poziciją.
 

- Vertė, kurią moteris priskiria komunikacijai, derinyje su motiniška pozicija, tikriausiai veikia seksualinius troškimus?
- Taip. Trukdo seksualumo raidai. Dėl motinos vaidmens, ir dėl klausinėjimo, kuriuo stengiasi „įsiskverbti“ į partnerio galvą. Jas tai jaudina: „kodėl?“, „kaip?“, „išduok paslaptį?“.
Tačiau jos stovi prieš sieną. Juk vyrai išlieka svetimi net patys sau. Jie nepažįsta jausmų, todėl atverti moteriai tai, prie ko ir patys neturi priėjimo, sunku. Todėl galų gale partneriai stengiasi įsibrauti į vienas kito intymią sferą. Moterys bando įsiskverbti į vyro mintis, vyrai – į moters lyties organus. Ir tai sukelia problemų abiem pusėms, nes stipriosios lyties atstovai dėl kultūrinių priežasčių nepažįsta savo emocijų, moterys – savo seksualumo.
 
- Vadinasi, negebėjimas kalbėti apie TAI blokuoja moters pasitenkinimą?
- Deja, taip. Nors būtent seksualumas duoda pradžią santykiams su partneriu, o vėliau ir motinystei. Vis dėlto daugeliui moterų dar sunku kalbėti apie pasitenkinimą. O juk sugebėti rasti žodžius, vadinasi, atpažinti vaizdinius. Ar moterys tam pasiruošusios? Nesu tuo tikra. Nemaža dalis dailiosios lyties atstovių sako, jog visa tai vyksta „ten, apačioje“, iš tikrųjų net nežinodamos, apie ką kalba. Tas nežinojimas leidžia nejausti atsakomybės, jos pasitenkina, bet ne iki galo žino kaip. Jos tarsi nekaltos, kad kyla geismas, kuris gali būti nevaldomas, rafinuotai žiaurus...
Dažnai konsultacijų metu, kai moteriai aiškinu apie jos lytinius organus („yra lytinės lūpos, vulva...“) arba atsakinėju į klausimus, matau, kad jai nepatogu. Ne viena tiesiog atsistoja ir pasako, kad nori trumpam išeiti...
Pačios gi moterys renkasi žodžius, gerokai nutolusius nuo realybės.
 
- Kalbėti apie seksą, vadinasi, užimti aktyvią seksualinę poziciją?

- O moterys kaip tik to vengia. Jos retai kalba apie tai, kas patinka. Jos nedrįsta prašyti. Kaip nuostabu, kad jis tai daro, nors pačios partneriui apie tai, ko geidžia, neužsimena nė žodeliu. „Jeigu aš tai pasakysiu, kaip suprasiu, ar jis tik pildo mano norus, ar mane jaučia“, - aiškina man pacientės. Ši laukimo pozicija – ypač infantili. Ji panaši į kūdikystę, kai mamos mus maitino, o mums to net nereikėjo prašyti. Būtent tokios idealios meilės, „kai nereikia kalbėtis, o viskas ir be žodžių aišku“, ieško moterys.
 
- Išdrįsdami paprašyti mes nesugriausime seksualinio troškimo? Yra tokių saviraiškos priemonių, kurios dezerotizuoja santykius?
- Nemanau, kad seksualinius troškimus galima sugriauti. Moterims sunku kalbėti apie seksą (arba jos tai daro nesėkmingai), nes galvoja, kad jų kalba turi būti vyriškosios kopija, tačiau sako, kas jaudina jas pačias. Tokia parodija be erotikos...

 
- O jeigu seksualinė trauka slopsta, galimą ją atgaivinti žodžiais?
- Žinoma. Tik jeigu nevaidinsite šeimos psichologo. Jeigu netapsite viršininku, kuris sako: „Iškilo problema, kažką reikia daryti.“ Reikėtų kalbėti apie savo pojūčius: „Štai kaip dabar jaučiuosi. Man tai patinka, noriu daugiau.“ Tai yra leisti sau padaryti tai, ko norisi, nesibaiminant partnerio reakcijos.
 
- Kaip gi kalbėti, kad išlaisvintum pasitenkinimą?
- Pirmiausia reikia išlaisvinti kalbą. Nėra teisingų ir neteisingų žodžių. Tiesiog jie neturėtų būti kaukė. Jie turi derėti su mūsų asmenybe, nes siekdami seksualinio pasitenkinimo judame partnerio link, kad sugrąžintume sau save. Orgazmas patiriamas tada, kai mūsų „Aš“ sutikęs partnerio „Aš“ kreipiasi į patį save.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica