Vasarą – spindinčiais plaukais. Misija įmanoma?

Karolina Beleškienė
2021-07-16
Plaukų priežiūros specialistė, specializuoto salono „SPV sveikų plaukų vizija“ įkūrėja Meda Poškienė įspėja: „UV spinduliuotė stipriai veikia plaukus, todėl vyksta natūralus fotošviesinimo procesas, kurio metu plaukai praranda drėgmę ir pašviesėja. Pasikeitusi spalva indikuoja plauko struktūros pažeidimus.“
Vasarą – spindinčiais plaukais. Misija įmanoma?
Vien plaukų priežiūros kosmetinėmis priemonėmis nepakanka, nes ji nusiplauna. Todėl rekomenduotina dėvėti kepures, skareles ir būnant saulėje plaukus supinti į kasą arba susirišti.

Kaip apsaugoti plaukus?
Puoselėjant plaukus būtina naudoti šampūną, kondicionierių, kaukę, apsauginį purškiklį ir aliejuką. Dauguma plaukų kosmetikos kompanijų jau siūlo apsaugą nuo UV spindulių, chloro, nuo druskų, todėl vasaros metu, siekiant išlaikyti gražius plaukus, būtina įtraukti papildomas priemones, o po intensyvių saulės vonių palepinti juos kaukėmis, kurios sugrąžina prarastą drėgmę.
 

Plaukų priežiūros specialistė primena, kad vien tokios apsaugos nepakanka, nes ji nusiplauna. Jei pamiršite galvos apdangalus, gamta nugalės ir visos pastangos nueis šuniui ant uodegos. Todėl rekomenduotina dėvėti kepures, skareles ir būnant saulėje plaukus supinti į kasą arba susirišti. Visgi reikėtų rinktis storesnę arba šilkinę plaukų gumelę, nes plona spaudžia plaukus, o praradę drėgmę jie tampa neelastingi ir lengvai pažeidžiami.
 
Vandens telkinių pavojai
Kartais klaidingai manoma, kad ežero vanduo minkština plaukus, todėl yra naudingas. Visgi specialistė primena, kad kiekvienas telkinys yra skirtingas ir nėra ištirtas, o jo cheminė sudėtis priklauso nuo daugybės kriterijų: nuo regiono, nuo vandenyje gyvenančių mikroorganizmų.
 

„Aplinka yra užteršta, mes nežinome, ar į ežerą nėra pilamos šiukšlės bei teršalai, todėl saugiausia nešlapinti galvos, nes išsimaudžius ant plaukų nusėda metalai ir druskos. Sąveikaujant su saule vyksta cheminiai procesai, kurių poveikis plaukams gali būti žalingas, – pastebi plaukų priežiūros specialistė Meda Poškienė. – Be to, jeigu išsimaudysite ir sėdėsite saulėje, iš plauko bus išgarinama daugiau drėgmės, o kartu keisis jų spalva.“

 
Mėgaujantis jūros bangomis taip pat būtina naudoti minėtas apsaugas, nes druskos ir UV spindulių sąveika lemia procesus, dėl kurių plaukas skyla. Pajūryje nereikėtų būti palaidais plaukais, nes vėjo suvelti jie šukuojant yra pešami bei lūžta.
 

Kaukė ar kondicionierius?
Plaukų kaukė turėtų būti gydomoji, atkurianti plauko struktūrą, tarsi maistas. Ją rekomenduojama naudoti kas trečią plovimą. M.Poškienė akcentuoja, kad jei kaukė efektyvi, naudojant ją dažniau plaukai gali persisotinti baltymais, todėl sukietėja ir turi polinkį lūžti. Savo ruožtu kondicionierius – apsauga, naudojama kasdienei priežiūrai.
 
Natūralios priemonės
Jeigu yra noras naudoti natūralias plaukų priežiūros priemones, specialistė rekomenduoja jas rinktis turintiems natūralius plaukus. Taip pat svarbu nepainioti dviejų tipų kosmetikos: natūralių produktų su profesionaliais. „Dažyti plaukai jau turi paveiktą plauko struktūrą dėl naudotų cheminių medžiagų, todėl natūralus produktas nepajėgs suteikti norimo efekto“, – pastebi plaukų priežiūros specialistė.


Verta žinoti
Saulė veikia ir vyrų plaukus
Nors vyrai gerokai rečiau naudoja papildomas plaukų priežiūros priemones, profesionalai ragina nepamiršti apsaugos ir jiems. Vyrų kirpimo salono „HillBilly Barbershop“ specialistas Jurgis Trukšinas pastebi, kad vasaros metu išsausėja ne tik plaukai, bet ir galvos oda, todėl vyrams ypač rekomenduojama naudoti kondicionierių bei neskubėti jo nuplauti. Meistras primena, kad drėgmę praranda ir barzda, todėl jos priežiūrai būtina įsigyti apsauginį serumą, kuris mažina niežulį, o kartu maitina veido odą. „Taip pat svarbu naudoti drėkinamąsias, tonizuojančias putas, kurios padeda išvalyti ir atkurti drėgmę visai veido odai“, – pataria J.Truškinas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Parkinsono liga: jaunas pacientės amžius klaidino medikus

  Mildai (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dabar jau 50, bet Parkinsono liga į jos gyvenimo duris pasibeldė kur kas ank...
  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Projektas „Žemiau bambos“: jautriai, bet be tabu

  Su naujos gyvybės užsimezgimu atsiradusi idėja sukurti socialiniuose tinkluose „Žemiau bambos“ puslapį, išsiplė...

  Budinti vaistinė


  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vaistinių atstovai primena, kad galimybių paso vaikams į vaistinę turi ateiti tėvai

  Vyriausybės sprendimu galimybių pasas nuo gruodžio 28 d. bus išduodamas vaikams nuo 12 metų, o nebe nuo 16-kos, kaip buvo i...
  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse SAM leido aptarnauti daugiau žmonių

  Galimybių paso nenaudojančiose vaistinėse Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo penktadienio leido aptarnauti daugiau žmonių.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai pražudo daugiau žmonių nei ginklai

  JAV Federalinis tyrimų biuras praėjusią savaitę pranešė, kad mirčių nuo perdozavimo, pandemijos metu, skaičiai pasiekė rekordiškas aukštumas. Šios mirtys – prarastos galimybės gydytis, didėjančių psichikos sveikatos problemų ir stiprių narkotinių medžiagų prieinamumo gatvėje pasekmė.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Henrikas Vaitiekūnas Dalytis apelsinu? Na, jau ne!
  Ką renkasi blondinės?
  Henrikas Vaitiekūnas Ką renkasi blondinės?
  Atsargiai: biohakeriai atidunda!
  Henrikas Vaitiekūnas Atsargiai: biohakeriai atidunda!

  Naujas numeris