Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius stikliukus

www.lsveikata.lt
2017-11-23
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Čekijos kompetentingos institucijos apie nesaugius stikliukus „Kama Sutra Shooter Glasses“ (rinkiniai po 6 vnt.), pagamintus Kinijoje.
Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius stikliukus

Pranešime informuojama, kad atlikus stikliukų laboratorinius tyrimus, nustatyta, kad kadmio (0,78 mg) ir švino (8,7 mg) migracija iš stikliukų išorinio krašto beveik 4 kartus viršijo leistinus kiekius. Pagal Europos Sąjungoje galiojančias griežtas normas, iš tokių gaminių kadmio ir švino gali migruoti ne daugiau kaip 0,2 mg ir 2,0 mg.

 
Į Lietuvą 96 vnt. šių stikliukų rinkinių (b. k. 4029811214686, partijos Nr. 19329, Art. Nr. 14/1992, kilmės šalis Kinija, importuotojas „Out of the blue KG“, Vokietija) įvežė UAB „Baltic Ambition“ (Savanorių pr. 22-201, Vilnius). Gaminiai buvo platinami parduotuvėse „Dovanų šalis“. Šių stikliukų realizavimas sustabdytas, atsakingiems asmenims nurodyta nesaugius gaminius surinkti iš rinkos.
Vartotojai, įsigiję šios partijos nesaugių gaminių, gali grąžinti juos pardavėjui ir atgauti sumokėtus pinigus.
 
Stikliukai „Kama Sutra Shooter Glasses“ buvo išplatinti ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje.
Švinas ir kadmis – sunkieji metalai, kurie kaupiasi žmogaus organizme. Per dideli jų kiekiai gali pakenkti organams ar sukelti vėžį.
 
2017 m. Europos Komisija RASFF sistema paskelbė 108 pranešimus dėl įvairių nesaugių gaminių ir medžiagų, skirtų liestis su maistu. Šiais metais per RASFF sistemą VMVT gavo 4 pranešimus apie nesaugius su maistu besiliečiančius gaminius (bambukiniai puodeliai, plastikinių įrankių rinkinys, lateksiniai žindukai ir stikliukų rinkinys), kurie buvo išplatinti Lietuvoje.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica