Vaistininkė pataria, kuriuos vitaminus rinktis ryte, o kuriuos – vakare

www.lsveikata.lt
2023-02-09
Kartais paprasčiausiai vartoti vitaminų nepakanka. Norint efektyvaus rezultato be tokių šalutinių poveikių kaip pykinimas ar mieguistumas, svarbu žinoti, kaip teisingai kiekvieną iš vitaminų reikia vartoti. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė atskleidžia, kuriuos vitaminus geriausia vartoti ryte ir vakare, o kada geriau tuščiu skrandžiu arba kaip tik valgant sočiųjų riebalų turintį maistą.
Vaistininkė pataria, kuriuos vitaminus rinktis ryte, o kuriuos – vakare
Kai kurie vitaminai gali būti vartojami tik rytais dėl to, kad jų poveikis yra tonizuojantis, arba atvirkščiai – vartojami vakarais dėl atpalaidavimo, todėl suvartojus ryte jus gali apimti mieguistumas.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė:

- Norint, kad organizmas geriau pasisavintų vitaminus, svarbu pasirinkti tinkamą jų vartojimo būdą, pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė. Anot jos, svarbiausia pasitikrinti, kuriuo dienos metu juos vartoti, ir taip pat įsitikinti – jie tirpūs vandenyje ar riebaluose.
 

„Atsakę sau į šiuos du klausimus, jūs iš karto galėsite žinoti, koks vitamino vartojimo būdas bus naudingiausias jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, jeigu vitaminas yra tirpus riebaluose, kur kas geriau jį vartoti valgio metu. O kai kurie vitaminai gali būti vartojami tik rytais dėl to, kad jų poveikis yra tonizuojantis, arba atvirkščiai – vartojami vakarais dėl atpalaidavimo, todėl suvartojus ryte jus gali apimti mieguistumas. Šios taisyklės itin svarbios ir dėl tokių šalutinių poveikių kaip pykinimas“, – pasakoja J.Deksnienė.
 
„Eurovaistinės“ vaistininkė apžvelgia dažniausiai vaistinių lentynose ieškomus vitaminus ir trumpai papasakoja, kaip kiekvieną iš jų reikėtų vartoti.
Vitaminas C. Jis yra tirpus vandenyje. Jį galima vartoti bet kuriuo paros metu, tik svarbiausia, norint geresnio pasisavinimo, šį vitaminą reikia užsigerti didesniu kiekiu vandens. Taip pat patariama rinktis liposominės sudėties vitaminą C.
 
B grupės vitaminai. Šiuos vandenyje tirpius vitaminus rekomenduojama vartoti ryte, kadangi vakare jie gali suteikti organizmui energijos ir taip pailginti jūsų užmigimo laiką. Geriausia juos vartoti pusryčių valgymo metu.
 
Vitaminas D. Šis vitaminas tirpsta riebaluose, todėl jį patariama vartoti valgio metu, o geriausia tuomet, kai patiekalą sudaro daugiau sočiųjų riebalų, pavyzdžiui, avokadai, natūralus jogurtas arba alyvuogių, linų aliejai. Jį rekomenduojama vartoti pirmoje dienos pusėje, jog lengviau galėtumėte užmigti vakare.
 
Geležis. Šis vitaminas itin sudėtingai tirpsta vandenyje. Geriausiai mūsų organizmas ją pasisavina tuomet, kai ši vartojama 1-2 val. prieš valgį. O jeigu pasireiškia pilvo skausmas, raižymas ar viduriavimas – tuomet bent 2 val. po valgio. Geležies preparatų nepatartina vartoti kartu su pieno produktais bei kava, kadangi jie mažina geležies pasisavinimą. Kad geležies pasisavinimas būtų efektyvesnis, rekomenduojama kartu vartoti vitaminą C arba folio rūgštį.

 
Multivitaminai. Jie yra tirpūs riebaluose, tad norint efektyvaus jų pasisavinimo patariama šiuos gerti ryte arba vakare, tik svarbiausia, jog jie būtų vartojami valgio metu. Valgant tikrai nepamaišys ir daugiau sočiųjų riebalų turintys produktai.
 
Žuvų taukai. Nepriklausomai, kada vartojate žuvų taukus – ryte ar vakare – svarbu juos sugerti valgio metu. Vartojant su sočiųjų riebalų turinčiais produktais, omega-3 mūsų organizmas galės pasisavinti dar geriau.
 

Cinkas. Cinko papildai yra veiksmingiausi, jei jie vartojami bent 1 valandą prieš valgį arba 2 valandas po valgio. Tačiau jei cinko papildai sukelia skrandžio sutrikimus, juos galima vartoti ir valgio metu.
 
Magnis. Magnio papildus taip pat reikėtų vartoti pavalgius, kadangi vartojami tuščiu skrandžiu jie gali sukelti viduriavimą. Nors kai kurie šį vitaminą geria rytais, jis taip pat rekomenduojamas vakare, kadangi padeda atpalaiduoti raumenis.
 
Probiotikai. Geriausia probiotikus vartoti vakare, prieš pat einant miegoti, kada mūsų žarnyno veikla būna sulėtėjusi. Taip pat svarbu prieš probiotikų vartojimą nevalgyti bent porą valandų.

CBD aliejaus nauda


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris