Sportuoti lauke galima! Rinkitės riedučius

Barbora Ruseckytė
2020-05-04
Kad jau esame karantinuoti, veikiausiai pasinaudojome visomis išmaniosios televizijos galimybėmis, perskaitėme knygų mugėje nusipirktas knygas, virtuvėje išragavome naujų kulinarinių šedevrų. Tiems, kurie dėl karantino neprivalo saviizoliuotis namuose, kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas siūlo segtis riedučius ar įsikibti šiaurietiškųjų vaikščiojimo lazdų.
Sportuoti lauke galima! Rinkitės riedučius
Kasdien aktyviai sportuojantiems ar tiems, kuriems fizinis krūvis nėra iššūkis, – riedučiai neturėtų padaryti žalos fizinei sveikatai. Tačiau silpnesni taip įdarbins ne tuos raumenis, kuriuos derėtų. Dėl šios priežasties gali atsirasti kelio, čiurnų, nugaros, klubų skausmų.

Riedučiai - pasikausčiusiems
Ko gero ne vienas atlaisvinus karantiną nusileido į rūsį ir į dienos šviesą ištraukė per laiką apdulkėjusį dviratį. Jei jau laisvalaikis gamtoje, tai - gamtoje. Kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas nusiteikusiems šį laiką išnaudoti kūno raumenims stiprinti sako, jog tam ypač tinkamas pasirinkimas – riedučiai.
 

„Važiuojant riedučiais dirba dauguma kūno raumenų. Įsitempia ne tik apatiniai kojų ir sėdmenų raumenys, bet ir liemuo. Taip pat rankos, pečių juosta. Be to, tokios aerobinės treniruotės didelį pliusą teikia širdies ir kvėpavimo sistemos veiklai“, - naudą vardija kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas.

 

Tiesa, riedučių sportą kol kas siūloma apeiti tiems, kurie daugiausiai laiko praleidžia sėdėdami. Mat ši sporto rūšis reikalauja gero viso kūno raumenų balanso. Jei tuo pasigirti negalite, traumų rizika didėja.
„Kasdien ir per karantiną aktyviai sportuojantiems ar tiems, kuriems fizinis krūvis nėra iššūkis, – riedučiai neturėtų padaryti žalos fizinei sveikatai. Tačiau silpnesni taip įdarbins ne tuos raumenis, kuriuos derėtų. Dėl šios priežasties gali atsirasti kelių, čiurnų, nugaros, klubų skausmų“, - atkreipia dėmesį kineziterapeutas.
Pradedantiesiems J.Kupčiūnas siūlo adekvačiai įvertinti fizines galimybes ir pasivažinėjimą minimizuoti iki trumpiausio laiko. Taip pat įvertinti pojūčius ir fizinį krūvį didinti pamažu. Ir, žinoma, nepamiršti visų reikiamų apsaugų.
 
Šiaurietiškojo ėjimo lazdos – visiems
Jei fiziniu pasiruošimu pasigirti negalite, specialistas sako ne mažiau naudos gauste pasirinkę šiaurietiškąjį ėjimą.
„Su šiaurietiškomis lazdomis lygiai taip pat dirba visi kūno raumenys: pečių juosta, nugara, pilvas, rankos, kojos, sėdmenys. Tai lygiai tokia pat gera aerobinė veikla širdžiai, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemai kaip riedučiai, tačiau neturi šiems būdingos rizikos pasitempti“, - sako jis.
 

Su lazdomis galima vaikščioti bet kokiu paviršiumi, kopti į kalnus, vaikščioti po mišką. O riedučiams reikia gero paviršiaus. „Ant trinkelių vargu ar pavažinėsi“, - atkreipia dėmesį specialistas.
Šiaurietiškosioms lazdoms skiriama dar viena liaupsė – vaikščioti su jomis ir bendrauti ypač patogu.
„Kadangi gryname ore koronavorusas nėra toks aktyvus kaip uždarose patalpose, kur rekomenduojama laikytis dviejų metrų atstumo, gryname ore pakanka metro atstumo. Pora išlaikanti metrą atstumo teoriškai turėtų išlikti saugūs“, - sako J.Kupčiūnas.

 
Verta žinoti
Perkant riedučius, labai svarbu atkreipti dėmesį į batelį, ratukus, guolį ir važiuoklę. Riedučių batai turi būti pagaminti iš tvirtos ir kokybiškos medžiagos, turėti ventiliacines angas, kurios neleistų kojai prakaituoti. Apsimovus batus ir užsiveržus raištelius, koja bate negali judėti, ji turi būti visiškai stabili.
 
Kitas labai svarbus riedučių elementas – ratukai. Kuo didesni riedučių ratai, tuo greičiau ir geriau jie rieda, tačiau pradedantiesiems dėl savo ir kitų saugumo specialistai nerekomenduoja riedučių su dideliais ratais. Pirkdami riedučius, net nesižvalgydami praeikite pro tas lentynas, kuriose puikuojasi riedučiai su plastmasiniais, guminiais ir kaučiukiniais ratukais. Jie visiškai nekokybiški, geriau rinktis poliuretaninius ratukus, kurie būna montuojami į kokybiškus ir vidutinės kokybės riedučius.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...
  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

  Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica