Sportuodami dviese padvigubinsite motyvaciją

www.lsveikata.lt
2020-03-20
Pripratę prie aktyvių treniruočių sporto klube ir staiga įstrigę namuose dažnas internete ima ieškoti fizinių pratimų. Ką gi – jei ne ant bėgimo takelio, bent ant kilimo svetainėje. Kas atkartoja „Youtube“ pratimų serijas, kas žvalgosi po sporto influencerių kanalus. Specialistai sako sportuoti dviese ar net trise su šeimos nariais kur kas smagiau nei vienam – tai ne tik suvienija, bet ir gerokai motyvuoja.
Sportuodami dviese padvigubinsite motyvaciją

Bendras tikslas suvienija
Nors karantinas įgalina būti šeimos nariams drauge po vienu stogu, vienas savo kertelę randa miegamajame, kitas užsidaro darbo kambaryje ar dienai atsitveria sode. Bendrų interesų net ir gyvenant kartu kiaurą parą maža. Vienas būdų šeimai susiburti ir veikti išvien – sportuoti drauge.
 

„Dažnai matau, kaip per treniruotes vyras arba žmona smagiai traukia vienas kitą per dantį, juokauja, o nuo veidų nedingsta šypsena. Motyvacija sportuoti padeda išlikti šeimai, sustiprina santykius“, - išleistoje knygoje tikina sporto treneris, buvęs olimpietis Jean Claude Edorh.

 

Atletas pataria – jei galite sau leisti, būtinai sportuokite kartu su antra puse. Taip ne tik kartu džiaugsitės vienas kito pasiekimais, bet ir drauge praleisite daugiau laiko, jus sies dar vienas bendras tikslas.
Be to, anot J.C.Edorh, sportuojant dviem šeimos nariams, ir motyvacija būna dvigubai didesnė. Vienas kitą pora gali paskatinti, vienam užklupus tinguliui, šį įkvėpti.
 
J.C. Edorh siūlomi pratimai porai:

Tempimo pratimai kojų raumenims
Atsisėskite vienas priešais kitą. Kojas plačiai pražerkite ir suglauskite pėdas taip, kad jūsų būtų viduje, o partnerio – išorėje. Laikydamiesi už rankų palengva tempkite partnerio rankas savęs link. Atlikdami šį pratimą, įsiklausykite į partnerio pojūčius. Kai šis pajus kojų raumenų tempimą, tokioje pozicijoje pasilikite dešimt sekundžių. Tada pasikeiskite rolėmis. Pratimą kartokite tris kartus.

 
Tempimo pratimai blauzdų raumenims
Partneris atsigula ant žemės, vieną koją ištiesia, kitą ištiestą kelia į viršų. Atsiklaupkite priešais partnerį ir jo ištiestą koją priglauskite prie savęs. Atsargiai stumkite koją partnerio link. Šiam pajutus blauzdos raumenų tempimą, pasilikite tokioje pozicijoje dešimt – penkiolika sekundžių. Tada sukeiskite kojas. Pratimą kartokite tris kartus ir pasikeiskite rolėmis.
 
Tempimo pratimai kojų raumenims
Atsistokite vienas priešais kitą. Viena koja tvirtai remdamiesi į žemę, kitą iškelkite į viršų. Vieną ranką uždėkite partneriui ant peties, kita prilaikykite jo koją. Pajutę raumenų tempimą, pasilikite tokioje pozicijoje dešimt-penkiolika sekundžių. Tada sukeiskite kojas. Pratimą kartokite tris kartus.

 
 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica