SOS! Ką daryti, kai lūžinėja plaukų galiukai

Roma Macijauskaitė
2021-01-04
Plaukų stilistė Solveiga Ska, kuri 25 metų darbo patirtį sudėjo į knygą „Apie tai kalbasi plaukai“, neslepia – su skilinėjančių plaukų galiukų problema susiduria nemažai klientų. Tiesa, vyrams ši bėda žinoma mažiau, mat jie dažnai trumpina plaukus.
SOS! Ką daryti, kai lūžinėja plaukų galiukai
Šaltuoju metų laiku slėpkite plaukų galiukus po galvos apdangalu, kad jų „nekąstų“ šaltis. Ir jokiu būdu neišeikite į lauką drėgnais plaukais!

- Įvardinkite, kam dažniausiai skilinėja plaukų galiukai? 
- Žmonėms, kurie patiria daug streso, neskiria deramo dėmesio mitybai. Būna ir genetiškai nulemtas polinkis. Tačiau ir neturint problemų, bet ilgai nekerpant plaukų, galiukai gali pradėti šakotis, trupėti, lūžinėti. Kai tokie plaukų galai nukerpami ir naudojamos tinkamos priemonės, plaukai būna sveiki ir toliau auga.
 
Ką turėtume daryti, norėdami išvengti lūžinėjančių plaukų galiukų problemos?

- Pastebėjau, kad klientų, apsilankiusių pas mane po pirmo karantino, plaukai buvo sveikesni, tvirtesni, gražiau atrodė. Nes žmonės daugiau laiko skyrė jų priežiūrai, lepino kaukėmis, rečiau ėjo į lauką, tad plaukai mažiau lietėsi ir lūžinėjo. Tad ir norisi patarti daugiau dėmesio skirti kasdienei plaukų priežiūrai.
 
Plovimas
Plaudami plaukus kaitaliokite šampūnus – drėkinamąjį su maitinamuoju. Jei daug laiko praleidžiate patalpose, kur veikia kondicionieriai, naudokite drėkinamąsias ir maitinamąsias plaukų kaukes. O jei skilinėja galiukai, kartais kaukę naudokite tik ant plaukų galiukų.
Plaukus skalaukite vėsesniu vandeniu. Kartais chloruotą vandenį galite paminkštinti actu, citrinų sultimis (1l/1š.). Plaukai įgaus žvilgesio ir bus minkštesni.
 
Džiovinimas
Netrinkite rankšluosčiu šlapių plaukų, tiesiog lengvai pagniaužykite arba nestipriai kuriam laikui susukite juos į rankšluostį.
Kasdien naudokite plaukų aliejuką ar serumą galiukams apsaugoti ir maitinti. Plaukus stenkitės džiovinti, suskirstę juos į kelias dalis, laikydami džiovintuvą 20-35 cm atstumu nuo galvos, ne karšta oro srove.

 
Priežiūra
Užterštas patalpų oras taip pat prisideda prie plaukų ir, suprantama, galiukų sausėjimo. Naudokite nenuplaunamus lengvus kondicionierius, kurie neleis sunkiosioms nuodingoms dalelėms paveikti plauko struktūros.
Šaltuoju metų laiku slėpkite plaukų galiukus po galvos apdangalu, kad jų „nekąstų“ šaltis. Ir jokiu būdu neišeikite į lauką drėgnais plaukais!
Turėdami galimybę pakirpkite plaukų galiukus kas 1,5-2,5 mėnesio iki 1cm ir plaukai visada atrodys sveiki bei prižiūrėti ir kartu palaipsniui ilgės.

Norint sveikų plaukų, nepamirškite ir mitybos – jei ji nėra subalansuota, vartokite vitaminų ir mineralų kompleksus.
Gerkite pakankamai vandens, nes dehidratacija pirmiausia atsispindi odoje, naguose ir plaukuose.

 
Verta žinoti
- Esame uždaryti namuose – gal galėtume naminėmis priemonėmis pasirūpinti skilinėjančių plaukų galiukais? 
- Žinoma! Štai kaukės sausiems, lūžinėjantiems plaukų galiukams:
Prieš arba po plaukų trinkimo lygiomis dalimis sumaišykite ricinos ir alyvuogių aliejus. Gautą masę užtepkite ant plaukų, apvyniokite rankšluosčiu ir laikykite 30 minučių. Paskui išplaukite plaukus su šampūnu.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica