Šių metų grožio tendencijos: atsigręžiama į natūralumą

Aigustė Tavoraitė
2018-03-05
Sveiki, skaičiau, kad vis populiarėja universalios grožio priemonės, vienu metu atliekančios ne vieną funkciją. Ar jos išties veiksmingos? Apskritai kokios šiemet yra odos priežiūros „mados“?
Ringailė, 32 metai
Šių metų grožio tendencijos: atsigręžiama į natūralumą
Dabar „ant bangos“ – lazeriai, kuo toliau, tuo jie „protingesni“, atlieka daugiau įvairių funkcijų – liftingas, atjauninimas, kolageno, elastinio tinklo stimuliavimas, kapiliarių, pigmento naikinimas. Visa tai, kas maksimaliai padeda odai būti sveikesnei, kokybiškesnei.

Pataria specialistė
Apie šių metų grožio ir odos priežiūros tendencijas pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, neseniai grįžusi iš pasaulinio grožio medicinos kongreso Paryžiuje:
 
Atsigręžiama į natūralumą

Pradedant kosmetika ir baigiant įvairiais lazeriais – kongrese buvo pristatyta daug visokių naujovių. Galima pasidžiaugti, kad tikrai neatsiliekame nuo bendrų tiek europinių, tiek pasaulinių grožio tendencijų.
Ką galima būtų išskirti šiems metams? Anksčiau buvo orientuojamasi į kontūravimą, apimtis – skruostų, lūpų didinimą. To pasekmė – nenatūralūs, „iškreipti“ veidai. Dabar atsigręžiama į natūralesnį įvaizdį, kad per daug nesimatytų, kas „išpūsta“, pakelta. Didesnis akcentas skiriamas odos puoselėjimui, harmoningam jos kokybės pagerinimui. Svarbus ne tiek konkretus objektas, bet bendras vaizdas.
 
Dabar „ant bangos“ – lazeriai, kuo toliau, tuo jie „protingesni“, atlieka daugiau įvairių funkcijų – liftingas, atjauninimas, kolageno, elastinio tinklo stimuliavimas, kapiliarių, pigmento naikinimas. Visa tai, kas maksimaliai padeda odai būti sveikesnei, kokybiškesnei.
Ar yra kokie apribojimai, kam atlikti tokias procedūras? Viskas priklauso nuo to, kas ir kur ją atlieka. Kuo procedūra yra invazyvesnė, tuo svarbiau, kad ją atliktų gydytojas. Deja, tendencijų pas mus yra įvairių. Nes kaip geras aparatas patikimose rankose gali sukurti stebuklus, taip galimas ir visai priešingas efektas. Be abejo, auksinė taisyklė – nepersistengti atliekant tokio pobūdžio procedūras. Tačiau jei pasitikima specialistu, manau, jis parinks labiausiai tausojančią procedūrą.
 
Ką pataria jaunoms
Aišku, ne visada reikėtų skubėti daryti atjauninamąsias ir kitas agresyvesnes procedūras naudojant lazerius. Jaunesnėms moterims rekomenduojama pradėti nuo paprastesnių dalykų – mezoterapijos, revitalizacijos. „Jauninamosioms“ procedūroms reikia turėti gilių raukšlių, stipriai pažeistą odą. Tačiau jei vargina išsiplėtę kapiliarai ir procesas pakankamai pažengęs, galima tokias procedūras atlikti ir jauname amžiuje.
Vis dėlto dabar subrendo tų moterų karta, kurios ilgai „kepinosi“ soliariumuose. Kartais jos - sąlyginai jaunos, bet oda jau suvytusi, suglebusi, paveikta ultravioletinių spindulių. Jie kaip niekas kitas sendina odą, ardo elastinį tinklą, skatina pigmentaciją anksčiau laiko. Tad odai jau esant pažeistai, belieka ją aktyviai stimuliuoti ir jaunesniame amžiuje.

 
„Universalios“ priemonės nėra?
Be abejo, be adatinių, aparatinių procedūrų vienas paprastesnių pasirinkimų pasirūpinti odos būkle – naudoti kosmetiką. Odos priežiūros priemonę svarbu rinktis pagal odos tipą ir funkciją.
Nors šiuolaikinėms moterims atrodo parankios vadinamosios universalios priemonės, kurios, pavyzdžiui, atlieka ir drėkinimo, ir atjauninimo funkciją, visgi jas vertinčiau kiek atsargiau. Kuo kremo poveikis stipresnis, tuo labiau orientuotas į tam tikrą vieną funkciją. Taigi tie kremai, kurie intensyviai atjaunina, nebus skirti jautriai odai ar atvirkščiai. Taip pat kremai pigmento šviesinimui, kurie būna aštresnės sudėties, rūgštiniai, tikrai neveiks išsiplėtusių kapiliarų. Galima rinktis tokį universalesnį kremą, kuris ir šiek tiek atjaunintų, ir lygintų pigmentą, tačiau tuomet iš tokios priemonės nereikia tikėtis, kad visos funkcijos bus atliktos šimtu procentu. Konkrečiam „taikiniui“ siūlau rinktis atitinkamą priemonę.

 
„Išlankstomos“ veido kaukės
Toliau populiarios išliks ir lakštinės kaukės. Jei kalbame ne apie profesionalų grožio salone, o namų sąlygomis daromomis kaukėmis, išties yra labai pažangių, geros sudėties priemonių. Tai tikrai palengvina odos priežiūrą – gamintojas į jas jau viską sudėjo, tereikia išlankstyti ir užsidėti. Viskas paruošta, kad būtų maksimaliai patogu naudoti.

 
Verta žinoti
Nuo kompiuterių ir kitų ekranų skleidžiamos šviesos jautresnės, raustančios odos savininkai gali jausti dirginimą kaip pasideginus saulėje. Todėl reikėtų rinktis tas medicinines priemones, kurios turi didesnę apsaugą.
Pasenusi tiesa, kad vasarą odą reikėtų drėkinti, o žiemą – maitinti. Sausesnio sezono nei šaltasis, kuris neretai užsitęsia dar ir pavasario pradžioje, nėra, todėl pasirūpinti intensyviu drėkinimu būtina. Ilgai būnant patalpose, kur odą nuolat veikia kondicionieriai, radiatoriai, reikėtų naudoti kokybiškus maksimaliai hidrolipidinius kremus, kurie imituoja odos struktūrą. Aišku, drėkinamąsias priemones reikia naudoti protingai, nesitepti prieš pat einant į lauką.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica