Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

Greta Vanagienė
2020-11-26
Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“.
Margarita, 32 m. 
Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama
Jei susitarti su mediku dėl gimdymo priėmimo iki pandemijos būdavo įprasta procedūra, gyvenat kovidiniais laikais tą sustyguoti gerokai sunkiau. Mat medikai nebeturi galimybės laisvai derinti darbų.

Nors gydymo įstaigos iš anksto susitarus ir gali pasiūlyti jūsų vaikelio atėjimo dieną pageidaujamo gydytojo paslaugas, garantuoti to – ne. Tiesa, jei manote, kad medikas iš anksto susitaręs su būsima gimdyve gimdymo metu bus dėmesingesnis, jautresnis ar... taps labiau kompetentingas, klystate. Gimdysite iš anksto susitarusi ar ne, specialistas atiduos vienodai savo dėmesio. 
 

Sėkmės negarantuoja
Nors gydytojas ir pacientė pasirašo sutartį, garantijos, kad gimdymo dieną specialistas bus pasiekiamas - nėra.
„Tai susitarimas su pačiu gydytoju. Gimdymo dieną pacientė skambina gydytojui ir šis vyksta į gydymo įstaigą. Be abejo, jei yra numatęs tuo metu atostogas, su paciente nesiryžta pasirašyti sutarties. Be to, gydytojai taip pat žmonės – gali ir susirgti ar ištinka kiti nenumatyti atvejai. Pacientės šiuo atveju visada rizikuoja“, - teigia Vilniaus gimdymo namų direktoriau pavaduotojas gydymui Bronius Žaliūnas.
 
Tiesa, gimdyti pas patinkantį gydytoją, kuris kelia pasitikėjimą, nėra paremta vien paciento ir gydytojo užmegztu ryšiu. Pacientui individualizuota paslauga yra mokama. Kiekviena gydymo įstaiga turi nustačiusi įkainius, kurie skirtingi – vienuose gimdymo namuose numatyto akušerio paslaugos gali atsieiti kelis šimtus, o kai kur - ir dvigubai daugiau.
 

Pandemija gali sumaišyti kortas
B.Žaliūnas sako šiandien, kai pasaulis bando susidoroti su pandemijos padiktuotais iššūkiais, pacientams taip pat tenka prisitaikyti prie situacijos, taigi - ir sumažinti paslaugų lūkesčius. Jei susitarti su mediku dėl gimdymo priėmimo iki pandemijos būdavo įprasta procedūra, gyvenat kovidiniais laikais tą sustyguoti gerokai sunkiau. Mat medikai nebeturi galimybės laisvai derinti darbų.
 

„Pandemijos metu styguojame gydytojų darbą pamainomis, kad specialistai kuo mažiau kontaktuotų vienas su kitu, todėl bet kada ateiti į darbą nėra saugu nei pacientui, nei personalui“, - kaip pandemija riboja gydytojų darbo lankstumą aiškina Vilniaus gimdymo namų direktoriau pavaduotojas gydymui Bronius Žaliūnas. Taigi, būsimos gimdyvės, mėgstančios skrupulingai planuoti detales, pandemijos metu rizikuojate tik įnešti papildomo chaoso.

 
Svarbiausia - nusiteikimas
„Mano giliu įsitikinimu, kad pacientė sėkmingai pagimdytų ir išvyktų laiminga su mažyliu namo, individualizuotos priežiūros nereikia. Gydytojai vienodai atidžiai pasirūpina ir prižiūri kiekvieną gimdyvę“, - sako B.Žaliūnas ir priduria, kad dažniausiai moterys renkasi gimdyti „paprastuoju“ būdu – atvyksta iš anksto su niekuo nesitarusios.
 
„Jei gydytojas neturi galimybės tuo metu atvykti priimti gimdymo, dar nereiškia, kad moteris bus palikta likimo valioje. Ja bus taip pat pasirūpinama kaip ir bet kuria kita paciente“, - kalba specialistas. O pasirašius sutartį, sumokėtas ligoninės nustatytas mokestis pacientei yra grąžinamas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica