Šeimų mokymai – neįkainojama patirtis

Aistė Upytė
2018-10-25
Neprigirdinčius ir kurčius vaikus auginančias šeimas subūrę spalio 20–21 d. bendrijos PAGAVA organizuoti mokymai ne tik kvietė ugdyti sveikos gyvensenos įpročius. Gilintasi ir į šeimos psichologijos temas, itin opią šių dienų visuomenėje alkoholio vartojimo problemą. Varėnos rajone surengtuose mokymuose iš viso dalyvavo 34 žmonės.
Šeimų mokymai – neįkainojama patirtis
PAGAVOS organizuojamuose renginiuose dalyvaujantieji tikina, kad tokiuose mokymuose naudinga apsilankyti kiekvienai šeimai, net ir neauginančiai vaikų su klausos sutrikimais.

Diskusijos keičia požiūrį

Ne pirmą kartą PAGAVOS organizuojamuose renginiuose dalyvavusi Evelina Navikevičienė tikino, kad tokiuose mokymuose naudinga apsilankyti kiekvienai šeimai, net ir neauginančiai vaikų su klausos sutrikimais.
„Įspūdžiai nuostabūs, paskaitas vedė įdomūs lektoriai. Be to, smagu susipažinti su nematytais tėveliais, išgirsti jų patirtį. Atrodo, nors visus tuos dalykus, apie ką kalbėta paskaitų metu, kaip ir žinai, diskutuojant su kitomis šeimomis pasižiūri kitaip.

 
Opiausia diskutuota problema buvo alkoholio vartojimas. Nors su tuo asmeninėje aplinkoje tiek nesusiduriu, bet tenka dirbi su tokiais žmonėmis, matau, kaip kenčia vaikai tokiose šeimose. Todėl kalbėti apie šią bėdą, pagalbą jiems būtina“, – teigė moteris.
Daug įspūdžių jai suteikė ir pusryčiavimas, pietavimas lauke. „Tai buvo visomis prasmėmis tikras sveikatingumo savaitgalis. Ir toliau lauksime tokių renginių. Jie ir apskritai tokios organizacijos labai reikalingi, tai leidžia pasisemti stiprybės, surasti bendraminčių ir pagalbos. Po žinios apie sūnaus kurtumą iš esmės tik PAGAVOS dėka vėl atsistojau ant kojų“, – atviravo E.Navikevičienė.
 
Įkvėpė teigiami pavyzdžiai
„Paskaitas vedė keturi lektoriai, savo srities specialistai, vieni dirbo kartu, kiti atskirai. Jie įdomiai papasakojo ne tik apie sveikatinimo problemas, bet netgi apie tai, kaip augalai reaguoja į įvairius dirgiklius ir kaip tai atsiliepia žmonėms.
Itin vertinga patirtimi pasidalijo viena lektorė iš Kauno, dešimt metų praleidusi Amerikoje. Ji domėjosi sveikatinimo, neįgaliųjų ugdymo problemomis, pasakojo, kaip ten veikia neįgaliųjų integravimų sistema, kaip tai veikia vaikų sveikatą, – pasakojo PAGAVOS pirmininkė Rima Sitavičienė. – Lektorė Vilma Narkevičienė pasakojo apie alkoholio prevenciją, kiek šeimų susiduria su šia problema, dalijosi patarimais, kaip to išvengti ir nepakliūti į liūną.“
 

Anot pašnekovės, smagu, kad šeimos perima teigiamus pavyzdžius. „Kai viena, kita šeima sako, kad visiškai ar beveik nevartoja alkoholio, tai ir trečia pradeda galvoti, gal ir mums prie to prisijungti. Džiaugiamės, kad neturėjome kompanijoje nė vieno rūkančio, tai jau didelis dalykas.
Po paskaitų kiti susimąstė, gal ir maitinimą reikėtų koreguoti, ir sveiku gyvenimo būdu labiau pasirūpinti“, – kalbėjo PAGAVOS pirmininkė.
Ji pridūrė, kad kol tėveliai klausėsi paskaitų, vaikams buvo organizuota atskira užimtumo programa, juos prižiūrėjo bendrijos savanoriai. Dėl to neatsitiktinai mokymams ir pasirinkta sodyba – kad tam būtų pakankamai erdvės, vaikai turėtų galimybę pabūti lauke.
 
Baigiamieji projekto mokymai 
PAGAVOS pirmininkė R.Sitavičienė pastebėjo, kad šie mokymai kartu buvo ir viso projekto baigiamasis renginys. „Tad jų metu aptarėme ir tai, kas vyko anksčiau, ką išgirdome per ankstesnius mokymus, kuo tai buvo naudinga. Išties per šių renginių ciklą daug ko išmokta. Labai džiaugėmės, kad dalyvavome tokiame projekte, gavome finansavimą. Tai suteikė puikią galimybę šeimoms pabūti kartu, susitikti vieniems su kitais, pasidalyti patirtimi, suprasti, kad jie nėra vieni šiame nelengvame kelyje“, – pabrėžė ji.

Mokymai šeimoms organizuota įgyvendinant Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Norime būti sveiki“ ir SADM projektą „Kurčio vaiko šeima“.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris