Šeimos santykių specialistė: gyvenau santuokoje be sekso

www.lsveikata.lt
2018-01-26
Tyrimai rodo: 15-20 proc. santuokoje gyvenančių porų seksu užsiima rečiau nei dešimt kartų per metus. Šeimos santykių specialistė Cathy Meyer dalijasi asmenine patirtimi.
Šeimos santykių specialistė: gyvenau santuokoje be sekso
Mylėti žmogų ir būti pasmerktam su juo gyventi kaip su draugu, su kuriuo tiesiog dalinatės namu – nepakeliama.

 
Šeimos santykių specialistė, portalo „DivorcedMoms“ įkūrėja Cathy Meyer:

- Jeigu jūsų su sutuoktiniu seksualinis gyvenimas pamažu slopsta, greičiausiai nebetenkina ir kitos santuokos sudedamosios dalys. Tačiau visuomet yra šansų atnaujinti intymius santykius, pašalinus tiesiogiai su jais nesusijusias priežastis. Tačiau ką daryti, jeigu fizinis artumas nuo pat pradžių nėra malonus. Štai ką byloja mano patirtis.

 
Mylėti žmogų ir būti pasmerktam su juo gyventi kaip su draugu, su kuriuo tiesiog dalinatės namu, – nepakeliama. Aš mylėjau savo vyrą. Ilgą laiką jis man atstojo visą pasaulį. Geras, supratingas, dosnus... Iki santuokos jam patiko su manimi mylėtis – na, bent jau taip man atrodė. Jaučiau, kad jį jaudinu – o gal jis tiesiog nepriekaištingai tai suvaidindavo. Praėjus porai metų po vestuvių jis prisipažino: „Nesuprantu, kodėl seksas tai sureikšminamas?“ Gaila, kad jis to nesakė, kai mes tik pardėjome susitikinėti.
 
Seksu jis nustojo domėtis beveik iš karto po vestuvių. Tarp mūsų nieko neįvyko nei vestuvių naktį, nei povestuvinėje kelionėje. Kaip dauguma atstumtųjų kaltinau save. Atrodė, jei būčiau lieknesnė, labiau pasirengusi eksperimentuoti, tarp mūsų viskas būtų gerai. Man net į galvą neatėjo mintis, jog ištekėjau už vyro, kurio nedomina seksas. Skaičiau begalę straipsnių, kaip įžiebti tarp mūsų aistrą. Prisiklausiusi patarimų imdavausi lovoje iniciatyvos. Išleidau begalę pinigų prabangiems apatiniams. Romantinėms vakarienėms gaminau vis naujus patiekalus. Prisipažinsiu, netgi įsikūnijau į porožvaigždę prieš vienintelį abejingą žiūrovą. Niekas iš šios „sunkiosios artilerijos“, pasiūlytos populiarių žurnalų, nesuveikė.
 
Penktaisiais mūsų santuokos metais prikalbinau vyrą apsilankyti pas urologą. Grįžęs iš konsultacijos, jis ištraukė iš kišenės vaistus ir metė juos man: „Tai – Viagra. Patenkinta? Jeigu vėl užsinorėsi pasimylėti, atnešk jų man.“ Supratau, kad mūsų santuokai galas. Po 18 mėnesių oficialiai išsiskyrėme.
 
Vyro atsisakymas su manimi mylėtis ne tik pakirto mano pasitikėjimą savimi, bet ir tapo depresijos priežastimi. Kasdieną jausdavausi atstumta ir kalta, jog nesu „pakankamai gera“ sutuoktiniui. Daug vėliau supratau, kad ne aš turėjau keistis, o jis. Tai mano vyrui reikėjo susimąstyti apie intymius santykius ir kreiptis į specialistus. Aš iki šiol negaliu rasti atsakymo, kaip buvo galima išspręsti susiklosčiusią situaciją. Žinau tik viena: neverta kartoti tai, ką dariau aš – kaltinti savęs. Jūs galite padėti mylimam žmogui, tačiau tikrai nepajėgsite visko sutvarkyti viena, nes problemos šaknys slypi ne jumyse. Prašau, nepamirškite to.


 
Komentaras 
Jungo teorijos šalininkas Lev Hegay:
- Herojės istorijoje slypi pinklės: mes net nesvarstydami užjaučiame ją ir esame priversti kaltinti sutuoktinį. Jo impotencija atrodo vienintelė santuokos sugriuvimo priežastimi, juk moteris padarė viską, ką galėjo. Ji – gera, jis – blogas. Tokia apsauginė schema leidžia jai išlikti oriai. Remdamasi skaudžia patirtimi herojė daro išvadą: jeigu vyras būtų taikęsis prie jos, jie būtų užsiiminėję seksu, santuoką pavyktų išgelbėti. Taip galvojant lengviau susitaikyti su skyrybomis. Ginčyti šią mistinę konstrukciją – tas pats, kas vaikui anksčiau laiko paaiškinti, kad Kalėdų Senelis neegzistuoja.
 
Partneriai arba nerado santykių prasmės, arba ją pametė. Vis dėlto sekso atskirai nuo santykių nebūna. Vyro elgesys moterį traumavo. Tačiau tai tik jo pasirinktas reagavimo į skausmingus klausimus būdas, o nepavykęs seksas tapo „trigeriu“. Greičiausiai ir kitose konfliktinėse situacijose vyras elgėsi šaltai, tarsi atsiribotų nuo visko.
 
Jeigu po vizito pas gydytoją vyras atsinešė Viagros, greičiausiai jo impotencijos priežastys yra ne fiziologinės, o psichologinės. Tai, kad gydytojas nesiuntė vyro pas psichoterapeutą, rodo, jog psichoseksulalinių sutrikimų turi abu sutuoktiniai.
Tikroji seksualinės disharmonijos priežastis – partneriai nematė santykių prasmės.
 
 
 lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris