Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis

www.lsveikata.lt
2017-12-11
Dvigubas smakras – problema, varginanti ir moteris, ir vyrus. Ryškaus pagurklio susiformavimą dažnai stengiamasi paaiškinti antsvoriu ar nepakankamu fiziniu aktyvumu, nors tai gali būti užkoduota ir genetikoje. Stebuklingi pratimai, serumai ir maskuojančios makiažo technikos, anot klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojos dermatovenerologės Natalijos Jasaitienės, ilgalaikio rezultato neužtikrina.
Ryškus pagurklis: stebuklingi serumai - ne išeitis
Ne paslaptis, jog dvigubas pagurklis pasitikėjimo savimi neprideda, dėl jo neretai atsiranda nenoras pozuoti neįprastu kampu ar net imama kompleksuoti.

Stebuklingos kaklo mankštos nepadės
Kaklo odos stangrumas, elastingumas ir veido kontūras lengvai išduoda mūsų amžių. Visgi nepageidaujamas pagurklis gali atsirasti ir jauname amžiuje, net ir neturint antsvorio bei reguliariai užsiimant fizine veikla. Anot gydytojos dermatovenerologės N.Jasaitienės, dvigubo pagurklio atsiradimą gali lemti įvairios priežastys, iš kurių dažniausiai pasitaikančios – prasiskyrę kaklo raumenys ir riebalinio audinio ar odos perteklius pasmakrėje.
 

„Populiaru manyti, kad dvigubas pagurklis atsiranda priaugus svorio, o jo atsikračius netenkama ir pagurklio. Deja, tai pasitvirtina ne visada. Neretai ir lieknos merginos (vaikinai – šiek tiek rečiau) turi šią problemą, nes jų kūnas linkęs riebalus kaupti būtent pasmakrėje“, – pasakoja gydytoja dermatovenerologė Natalija Jasaitienė.

 

„Internete gausu patarimų, kaip nepageidaujamą pagurklį sumažinti ar visiškai jo atsikratyti pasitelkiant įvairius pratimus, stebuklingus serumus ar specialias makiažo technikas. Nenoriu nuvilti, tačiau įvairūs pratimai, nors ir nėra kenksmingi, vargu ar lems ryškų pagurklio sumažėjimą“, – teigia N.Jasaitienė.
 
Būdas atsikratyti kompleksų
Ne paslaptis, jog dvigubas pagurklis pasitikėjimo savimi neprideda, dėl jo neretai atsiranda nenoras pozuoti neįprastu kampu ar net imama kompleksuoti. Gydytojos teigimu, šiuolaikinės technologijos, naudojamos medicinoje, dažnai nustebina pačius pacientus. „Riebalinio audinio sankaupos pasmakrėje gali būti saugiai pašalintos neinvaziniu metodu – naudojant lazerio energiją, veikiančią riebalinio audinio ląsteles“, – medicinos naujovėmis dalijasi gydytoja.
 
N.Jasaitienė priduria, kad vienos tokios procedūros trukmė – vos 15-20 minučių, o kadangi procedūra neinvazinė – nereikia baimintis skausmo, nemalonių šalutinių poveikių, randelių ar mėlynių. „Lazeris taip pat veikia ir odos kolageną, todėl oda švelniai patempiama ir išryškėja veido kontūras“, – pasakoja specialistė.

 
Nelieka odos pertekliaus
„Jei riebalinio audinio pertekliaus pasmakrėje šalinimą lazerio energija palygintume su intervenciniu riebalų nusiurbimu, pagrindinis lazerio procedūros privalumas būtų tai, jog probleminėje vietoje nelieka odos pertekliaus, kitaip tariant, vienos riebalinio audinio šalinimo procedūros metu lazeriu išsprendžiamos dvi pagrindinės problemos – pašalinami nepageidaujami riebalai pasmakrėje ir sustangrinama jautri oda“, – patirtimi dalijasi N.Jasaitienė.
 
Gydytoja dermatovenerologė pasakoja, kad pasmakrės riebalų šalinimo lazeriu procedūra atliekama dvejais etapais – visų pirma mažinama riebalinė masė pasmakrėje, o antrojo etapo metu trumpesne lazerio banga veikiamas odos kolagenas – tokiu būdu oda sustangrinama ir švelniai patempiama. N. Jasaitienė priduria, kad siekiant užtikrinti ilgalaikį rezultatą, priklausomai nuo riebalinių sankaupų kiekio, rekomenduojama atlikti 2-3 procedūrų kursą.
„Pasitelkiant lazerio technologiją riebalinis audinys gali būti tirpdomas 15-20 kvadratinių centimetrų plote, tačiau tai dažniausiai yra pakankamai, kad būtų pašalintas nepageidaujamas pagurklis“, – teigia specialistė.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

   Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

   Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

   Budinti vaistinė


   Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

   Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

   Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
   Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

   Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

   Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

   Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica