Rudenį kremo nepakaks

Ringailė Gvildė
2021-09-10
Kosmetologė Viltė Petkevičiūtė tikina, jog priemones odos priežiūrai verta rinktis taip, kad jos atitiktų sezoniškumą, orus. Tiesa, ji nerekomenduoja odos priežiūros rutinos keisti drastiškai. „Kaip palengva keičiasi metų laikai, taip ir odos priežiūros rutiną reikia keisti iš lėto, kad nesukeltume odai papildomo ir nereikalingo streso“, – tikina kosmetologė.
Rudenį kremo nepakaks
Jeigu diena numatoma lietinga ir vėjuota, kosmetologai rekomenduoja kremu veidą patepti ne prieš išeinant į lauką, o pusvalandžiu anksčiau.

Kosmetinės sezonų kaita būtina
Keičiantis orams pravartu iš naujo peržiūrėti kosmetinę. Jeigu vasarą rinkotės lengvą, vandeningos tekstūros kremą, rudens ir žiemos laikotarpiu patariama dienos metu jį pakeisti šiek tiek riebesniu, o vakare teptis drėkinamuoju kremu. Vakare geriausiam efektui pasiekti rekomenduojama kremu odą tepti, kuomet ji dar drėgna, vos nusiprausus.

 
Kosmetologė pabrėžia, jog skaityti kosmetikos priemonių etiketes būtina. Verta įsitikinti, jog naujame dieniniame kreme yra tie ingridientų, kurie apsaugo odą nuo transepidermalinio vandens praradimo ir užtikrina, kad nebūtų pažeistas odos apsauginis barjeras. 
 

„Taukmedžio sviestas, jojobos, makadamijų aliejai apsaugo odą šaltuoju metų laiku, tačiau riebios odos savininkėms maitinamuoju kremu reiktų teptis plonu sluoksniu arba tik tuomet, kai oras tikrai žvarbus, kad odos poros neužsikimštų“, – sako kosmetologė Viltė Petkevičiūtė.

 
Nors rudenėjant atrodo, kad saulės spinduliai lepina vis rečiau, reikia nepamiršti, kad jie neigiamai odą veikia net ir apniukusią dieną. „Vaistinėse galima rasti kremų, kurie turi SPF filtrus ir yra skirti naudoti būtent šaltojo sezono metu. Jų tekstūra kiek skiriasi nuo vasarinių kremų. Taip pat rekomenduoju, jeigu diena numatoma lietinga ir vėjuota, kremu veidą patepti ne prieš išeinant į lauką, o pusvalandžiu anksčiau“, – pataria kosmetologė.
 
Veido megztiniu neuždengsime, bet...

„Kaip ir atvėsus orui rengiamės daugiau sluoksnių, taip ir veido odą patarčiau apsaugoti ne tik kremu. Klaidingas ir galbūt kiek senoviškas požiūris, kad kreminė pudra veido odai žalinga. Mano nuomone, priešingai. Šaltuoju metų laiku užtepta ant veido kreminė pudra sudaro dar vieną odos barjerinę apsaugą dienos metu. Dabar rinkoje tikrai netrūksta dekoratyvinės kosmetikos, kurios sudėtis gera ir tinkama kasdieniam naudojimui. Priemonės, pritaikomos pagal odos tipą ne tik nepablogina odos būklės, bet gali ją pagerinti“, – sako kosmetologė.
 
Vis dėlto vakare svarbiausia tinkamai pašalinti dienos makiažo likučius. Tam pasitarnaus dvigubas prausimas. Pirmiausia per dieną susikaupę nešvarumai – makiažo, kremo likučiai – nuvalomi miceliniu (jeigu turite sausą odą, galite rinktis aliejinės tekstūros prausiklį), o paskui prausikliu nuprausiama oda ir pirmo valymo metu likę nešvarumai. Vėliau, kosmetologė pataria nepamiršti veido odos perbraukti toniku sudrėkintu vatos padeliu, kad po sąlyčio su vandeniu būtų atkurtas reikiamas odos pH ir pasitikrintume, ar gerai nuvalėme veidą, – vatos padelis turi būti švarus. 
Serumų taip pat pravartu nepamiršti. Gausiau juos tepti tinkamiausia vakare, nes būtent naktį intensyviausiai vyksta odos atsinaujinimo procesai.

 
Verta žinoti
Dėl dažno rankų prausimo, dezinfekavimo agresyviais skysčiais, šąlant orams rankų oda tampa jautri, atsiranda žaizdelių, įtrūkimų, kurie sukelia diskomfortą ir skausmą. „Geriausias patarimas – kai šalta, dėvėti pirštines. Rankų oda dėl cheminių priemonių ir rudeninio oro pasidaro jautri, todėl jai reikia skirti daugiau dėmesio. Rankų kremo sudėtyje turėtų būti tokie ingridientai kaip šlapalas, taukmedžio sviestas, glicerinas. Taip pat pravartu retkarčiais pasidaryti parafino voneles rankoms, tiesa, namų sąlygomis tai atlikti sunku, tad geriausia tokią procedūrą atlikti kosmetologo kabinete“, – pataria V.Petkevičiūtė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica