Reiki: lytėjimo galia

Greta Vanagienė
2019-08-12
Sveikai gyvensenai tampant savotiška mada, vis dažniau atsigręžiama ir į netradicinę mediciną. Parapsichologas, Reiki meistras Sigitas Povilaitis sako, kad šią harmonijos ir pusiausvyros atkūrimo techniką, kuri kilusią iš Japonijos, pripažįsta ir tradicinės medicinos gydytojai.
Reiki: lytėjimo galia
Krūties vėžiu sergantys pacientai teigia, kad po dešimties Reiki seansų pagerėja emocinė ir psichologinė būklė, gyvenimo kokybė, sumažėja skausmai, seansai padeda greičiau atgauti jėgas po chemoterapijos ar po chirurginės operacijos.

Perduodama gamtos pusiausvyra
Netradicinės medicinos žinovas S.Povilaitis teigia, kad Reiki – tai dvasinės ir fizinės pusiausvyros atkūrimo praktika, kuri remiasi meditacinėmis technikomis, rankų prisilietimais. Lytėjimo pagalba perduodama gamtos energija į kūno organus.
 

„Seanso metu organizme įsijungia savireguliacija. Tokiu būdu vyksta organizmo veiklos balansavimo procesas. Reiki meistro rankų skleidžiama energija jau yra išmatuota mokslininkų ir jos dažniai prilygsta gilaus miego metu fiksuojamiems smegenų dažniams. Savo ruožtu žmogus, priimdamas šią energiją, atsipalaiduoja, nuramina protą, emocijas, grįžtą į natūralią būseną, tai yra įgauna gamtos pusiausvyrą“, - aiškina Netradicinės medicinos žinovas Sigitas Povilaitis.

 

Taigi Reiki praktikuojantis specialistas veikia kaip laidininkas, per kurį pacientas iš gamtos paima reikiamą energiją. Pacientas seanso metu jaučia silpnesnės ar stipresnės šilumos pojūtį, tirpimą, badymą arba bangavimą ar tiesiog tekančią energiją.
 
Sergančioms krūties vėžiu
S.Povilaitis sako, kad Reiki, kaip netradicinės medicinos metodą, pripažįsta ir tradicinės medicinos atstovai. Vienas pavyzdžių – glaudus bendradarbiavimas su Nacionaliniu vėžio institutu.
„Prieš kelerius metus bendradarbiavimo su šia įstaiga metu gydytojai pacientams suteikdavo informacijos apie Reiki ir papildomas pagalbos priemones, kas gali padėti greičiau atsigauti. Tai - savanoriškas, tarnystės projektas, kuris pasiteisino: septyniasdešimt procentų sergančiųjų krūties vėžiu pripažįsta, kad po dešimties Reiki seansų pagerėja emocinė ir psichologinė būklė, gyvenimo kokybė, sumažėja skausmai, seansai padeda greičiau atgauti jėgas po chemoterapijos ar po chirurginės operacijos“, - tvirtina netradicinės medicinos šalininkas.
 

Su krūties vėžiu kovojantys pacientai ir šiuo metu turi galimybę nemokamai pasinaudoti Reiki specialistų teikiama pagalba, mat projektą toliau tęsia Reiki asociacija, kurios vienas steigėjų yra S.Povilaitis.
Be to, anot S.Povilaičio, Reiki - unikali praktika, neturinti jokių šalutinių poveikių, todėl yra visiškai saugi, tinka visiems žmonėms, kurie ieško fizinės ir dvasinės pusiausvyros. Tiesa, specialistas atkreipia dėmesį, jog Reiki kaip ir visas meditacijas praktikuoti siūloma rytais, kai teka stipriausia gyvybinė energija.

 
Tarp kitko
2008 m. dienraštis „USA Today“ paskelbė, kad apie 15 proc. (daugiau nei 800) JAV ligoninių nuolat taiko Reiki metodą.
Prancūzijoje Reiki skiriamas vėžiu sergantiems žmonėms, taip pat yra taikomas reabilitacijos klinikose. 
Šveicarijoje už Reiki seansus sumoka sveikatos draudimas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...
      Medikų fronte – perdegimo epidemija

      Medikų fronte – perdegimo epidemija

      Nuolatinis stresas, didėjantys darbo krūviai, specialistų trūkumas ir itin aukšti pacientų lūkesčiai – tokiomis sudėt...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip
      Akvilė Giniota Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip

      Naujas numeris