Ragina sportuoti lauke

Ringailė Gvildė
2021-07-26
Nuolat girdime, jog judėjimas – sveikata, bet ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyvūs. Tačiau vasara, pasak Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų, yra puikus metas įtraukti aktyvias veiklas į rutiną, ir tai padės pagerinti ne tik sveikatą, bet ir emocinę būseną.
Ragina sportuoti lauke
Biržų Jaunimo stadione viso kūno treniruotės organizuojamos kiekvieną ketvirtadienį. Šios veiklos skirtos kiekvienam siekiančiam daugiau judėti.

Viso kūno treniruotės
Biržų VSB vadovė Justina Kasakauskienė sako, jog vasara – puikus metas aktyvią fizinę veiklą iš sporto salės perkelti į gryną orą. O kadangi sportuoti niekada nevėlu, prisijungti prie fiziškai aktyvių biržiečių komandos kviečiami visi norintys.

Biržų Jaunimo stadione viso kūno treniruotės organizuojamos kiekvieną ketvirtadienį. Į šiuos užsiėmimus susirenka daugiausiai darbingo amžiaus moterys. Šalia stadiono yra Jaunimo parko maudykla, kurioje po treniruotės atsiranda norinčių paplaukioti, kas padeda atsivėsinti, atpalaiduoti raumenis ir pailgina fizinio aktyvumo bei buvimo gryname ore laiką.
 
„Treniruotes gali lankyti bet kokio amžiaus, bet kokio kūno sudėjimo, svorio, lankstumo ir fizinio pajėgumo asmenys. Šios veiklos skirtos kiekvienam siekiančiam daugiau judėti. Tai – sveikatinimo užsiėmimai visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties. Treniruotėse, kurių metu į pagalba pasitelkiame įvairų inventorių, tokį kaip: volai, pilates žiedai, elastinės gumos ir kita, tvirtinamas, stangrinamas kūnas. Mūsų vedamos mankštos tinka kiekvienam, nes yra pasiūloma lengvesnių ir sudėtingesnių variantų. O skambant įvairiai, nuotaikingai ar ramiai muzikai laikas prabėga nepastebimai“, – pasakoja trenerė Ingrida Mulvinienė.
 
Darbo pradžia nuo rytinės mankštos!
„Kas geriau nuteikia ir aktyvuoja dienai, jei ne rytinė mankšta“, – retoriškai klausia Biržų VSB specialistai. Pasak jų, ryte, siekiant aktyvuoti organizmą, puikiai tinka šiaurietiškasis ėjimas. Šiuos užsiėmimus Biržų VSB organizuoja ir miestelėnus kviečia prisijungti kiekvieną antradienį nuo 8 valandos ryto „Saulės“ gimnazijos stadione. Tai saugaus ir palankaus sveikatai fizinio aktyvumo užsiėmimai, kurie taip pat gerina ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą. Į užsiėmimus susirenka daugiausiai vyresnio amžiaus moterys, bet, pasak specialistų, vis dažniau šiaurietiškuoju ėjimu susidomi ir vyriškiai.
 
„Šiaurietiškas ėjimas – viena saugiausių priemonių pagerinti vyresnio amžiaus žmonių fizinį aktyvumą. Šis ėjimo būdas vyresnio amžiaus žmonėms per trumpą laiką sukelia kūno sudėties pokyčius, pagerina dirbančių raumenų jėgą, didina pečių juostos judesių amplitudę, gerina pusiausvyrą bei teigiamai veikia psichinę sveikatą“, – teigia šiaurietiškojo ėjimo treneris instruktorius Simas Strelcovas.
 
Biuro specialistai primena, jog geriausia nelaukti pirmadienio, neatidėlioti geresniems laikams, o imti ir sportuoti dabar pat. Mat kuo greičiau pradėsime ugdytis fizinio aktyvumo įpročius, tuo labiau džiaugsimės tvirta fizine ir psichoemocine sveikata.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Budinti vaistinė


  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Galimybių pasą atsispausdinti galima ir „Camelia“ vaistinėse

  Nuo penktadienio „Camelia“ vaistinių tinkle visoje Lietuvoje galima atsispausdinti galimybių pasą. Tai bus dar papildo...
  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Vaistininkai pastebi teigiamas tendencijas: vienkartinės kaukės išstūmė medžiagines

  Gyventojai, siekdami apsisaugoti nuo COVID-19 bei kitų užkrečiamųjų virusinių ligų, linkę vis labiau įsiklausyti į sveikatos speci...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Singapūras mėgina susigyventi su COVID-19

  Dar rugpjūčio pabaigoje Singapūro sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kung pasidžiaugė, jog šalyje nuo COVID-19 pasiskiepijo kone 80 proc. gyventojų. Kodėl ši šalis taip greitai rinkosi pasiskiepijusių procentus? Pasirodo, Singapūras vos pradėjęs skiepijimą iš karto ėmėsi ir kontrolės. Nepasiskiepijai? Nei...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica