Purškiamojo įdegio soliariumai ne tokie jau nekalti

Greta Vanagienė
2020-07-09
Nors šviesi odos spalva laikoma elito ženklu, šokoladinis įdegis, ypač vasarą, vis dar geidžiamas. Vieni deginasi soliariumuose, kiti - kaitrioje saulėje. Treti gi purškiasi savaiminio įdegio kremu, manydami, jog tai - visiškai saugus būdas pasiekti tropikų spalvos odą. Specialistai įspėja: purškiamojo įdegio soliariumai – visiška chemija. Verčiau 15 minučių pabūti saulėje.
Purškiamojo įdegio soliariumai ne tokie jau nekalti
Medikai sulaukia daug pacientų, kuriems purškiamasis įdegis sukelia stiprių alerginių reakcijų. Paprastai jos išryškėja po kelių dienų, tačiau pasitaiko ir iritatinių reakcijų, kurios atsiranda vos preparato užpurškus.

Sukelia rimtas alergijas

„Purškiamas įdegis pranašesnis nei saulės vonios ar soliariumai tik tiek, kad vienkartinai sumažinama odos vėžio riziką, tačiau pati tame matau daugiau minusų nei pliusų“, - sako Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgita Karčiauskienė.

 
Medikė teigia sulaukianti daug pacientų, kuriems purškiamasis įdegis sukėlė stiprių alerginių reakcijų. Chemijai sureagavus su saule pasireiškia fototoksinis poveikis. Paprastai tai nutinka po kelių dienų, tačiau pasitaiko ir iritatinių reakcijų, kurios atsiranda vos preparato užpurškus ant kūno.

„Neseniai turėjau pacientų, kurie suprato, kad reikia gelbėtis vos įėję į purškiamojo soliariumo kabiną. Alergijos tokios lyg oda būtų nudeginta rūtų. Tokiems pacientams prireikia ir geriamųjų vaistų, nes chemijos sukeltas alergijas ne taip paprasta išgydyti“, - teigia J.Karčiauskienė.
 
Medikė siūlo prieš einat į purškiamojo įdegio soliariumus išbandyti tai ant mažo odos ploto ir palaukti kelias dienas, ar medžiagos nesukels alerginės reakcijos.
„Be to, alerginę reakciją sukelia kremas sąveikaudamas su ultravioletiniais  spinduliais. Todėl reikėtų perskaityti kremo sudėtį, nes kiekvienas mes individualus - niekada nežinai, kaip viena ar kita medžiaga ant kūno gali reaguoti“, - atkreipia dėmesį specialistė.
 
Savaiminio įdegio kremai - saugiau

Nors reklamos kviečia išmėginti naujos kartos, pažangias purškiamojo soliariumo technologijas, specialistė įsitikinusi, tai tik - rinkodarinės gudrybės.
„Nesvarbu, ar gamintojas patikimas ar ne, tai vis tiek yra ta pati chemija. Geriausia vengti purškiamųjų soliariumų, ar tų, kurie skatina saulės įdegį. Manyčiau, jog kasdien penkiolika minučių saulės yra sveikiau nei purškiami kremai. Arba naudokite jau seniai namuose išbandytus savaiminio įdegio kremus. Tai yra bent kiek saugiau“, - svarsto dermatovenerologė.

 
Svarbu
Savaiminio įdegio kremą reikia tepti tik ant švarios, be pažeidimų odos. Taip pat svarbu prieš tai netepti odos jokiais drėkinamaisiais kremais. Mat nėra aišku, kokią reakciją gali sukelti susimaišę du skirtingos rūšies kremai.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica