Procedūros, padėsiančios atgaivinti odą po švenčių

Aigustė Tavoraitė
2018-01-05
Švenčių maratonas, lydimas sutrikdyto įprasto maitinimosi režimo, per naktį trunkančių linksmybių ir nepagailėto makiažo sluoksnio neišvengiamai palieka pėdsakus ant odos, ypač – veido. Kokios procedūros padės atgaivinti odą po švenčių?
Procedūros, padėsiančios atgaivinti odą po švenčių
Po šventinio laikotarpio verta peržiūrėti odos priežiūros priemones, stengtis „neperriebinti“ veido. Nereikėtų piktnaudžiauti ir šalčio kremais, kurie šiaip yra sunkūs ir turi poras kemšantį efektą. Juo labiau kad ir šalčių kol kas artimiausiu metu neprognozuojama.

Pataria specialistė
Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė:

Rinktis neriebinančias priemones

- Pirma blogybė, kas galėjo nutikti po švenčių ir ilgiau trukusio besaikio valgymo ar net alkoholio vartojimo, – atsirasti arba padaugėti spuogų. Suaktyvėti porų kimšimasis, atsirasti daugiau inkštirų ir spuoguotumas galėjo padidėti, netgi jei oda nėra labai riebi.
Tad jei kalbėtume apie šio laikotarpio odos priežiūrą, itin svarbu peržiūrėti odos priežiūros priemones, stengtis „neperriebinti“ veido. Nereikėtų piktnaudžiauti ir šalčio kremais, kurie šiaip yra sunkūs ir turi poras kemšantį efektą. Juo labiau kad ir šalčių kol kas artimiausiu metu neprognozuojama.
 
Efektyviai atgaivins valymas
Toliau reikėtų prisiminti veido valymą. Jo jokiu būdu nereikėtų atlikti mechaniškai, rakinėti odos, o rinktis šiuolaikines priemones. Pavyzdžiui – rūgštinį valymą, valymą ultragarsu, mikrodermabraziją. Visi šie būdai gana neblogai pašalina negyvas ląsteles, gerai išvalo užsikimšusias poras, paskaistina veidą.
 
Imtis aktyvaus drėkinimo 
Kitas etapas – veidą reikėtų palepinti aktyviu drėkinimu. Tam gali tikti tiek namų sąlygomis pasigaminta kaukė, tiek kreiptasi į profesionalus ir išbandytos aktyviau drėkinamosios procedūros. Pavyzdžiui, greita efektyvi pagalba – gaivinanti mezoterapijos procedūra, praturtinanti vitaminu C.

Galima pasitelkti ir vadinamąsias liaudiškas priemones. Vienas iš populiarių tokioms kaukėms naudojamų produktų – agurkas. Galima maišyti ir kitus produktus, svarbu tik išsiaiškinti, ar žmogus nėra alergiškas – iš pradžių kaukę išmėginti ant mažo odos plotelio. Vis dėlto nepasakyčiau, kad naminiai receptai duoda greitą rezultatą. Dauguma ant odos tepamų produktų ne taip greitai rezorbuojasi, nes jų molekulė didelė.

Norint greitesnio efekto namuose galima išbandyti ir įsigytas vienkartines priemones, pavyzdžiui, molio ar dumblių kaukes. Tai – geras variantas, padedantis atstatyti, išvalyti ir sudrėkinti odą. Bet kuriuo atveju svarbu bent kažką išmėginti, užuot dejavus, kad niekas nepadeda.


Verta žinoti
Ar yra produktų, kurių jokiu būdu nerekomenduojama naudoti veido kaukėms? Pasak gydytojos, kadangi dabar saulės nėra, rūgštinių procedūrų (kurios galėtų paskatinti atsirasti pigmentines dėmes) baimintis nereikėtų. Tačiau jei yra lankomas soliarumas, tokių priemonių, kaip ir naminių kaukių su citrinomis, raugintais kopūstais ar kitomis rūgštimis, reikėtų vengti.

 

Keli būdai, galintys padėti greitai sugrąžinti odai gaivumą ir švytėjimą
 
Moliūgų ir morkų kaukė. Sutrinkite 50 g moliūgų ir morką iki vientisos masės. Įpilkite šlakelį mėgstamo augalinio aliejaus ir gauta mase ištepkite veido odą. Palaikykite 15 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.

Kontrastinis dušas. Kaip šilto ir šalto vandens srovių kaitaliojimas stangrina kūną, suaktyviną kraujotaką, taip šią taisyklę galima pritaikyti ir prižiūrint veidą. Pabandykite sudrėkinti minkštutėlį rankšluostį karštesniu vandeniu ir uždenkite juo visą veidą. Palaikykite taip 5 minutes. Tuomet iš vakaro užsišaldytais ledukais (tiks mėgstamų vaistažolių nuoviras) penkias minutes pamasažuokite veido odą ir vėliau nuplaukite drungnu vandeniu.
 
Citrininiai ledukai. Išspauskite citrinos sultis ir sumaišykite jas su 100 ml virinto vandens. Tuomet sutarkuokite vidutinio dydžio agurką ir iš tarkių išspauskite sultis. Sumaišykite su citrina ir vandeniu. Gautą skystį supilstykite į formeles ir dėkite į šaldytuvą sustingti. Kiekvieną rytą ar kai norėsite atsigaivinti, ledukais valykite veidą ir džiaugsitės stangria, sveika oda. 


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica