Plaukimo trenerė: gebėti laikytis ant vandens yra viena, o gerai plaukti - visai kas kita

Ringailė Stulpinaitė-Gvildė
2020-07-06
„Neplaukite į Švediją, plaukite palei krantą ir nepervertinkite jėgų“, - sako vaikų ir suaugusiųjų plaukimo trenerė Lina Bielinienė.
Plaukimo trenerė: gebėti laikytis ant vandens yra viena, o gerai plaukti - visai kas kita

- Kokio amžiaus geriausia mokytis plaukti?
- Formuoti palūkimo įgūdžius galima nuo pat gimimo, bet dažniausiai rekomenduojama to mokyti vaikus nuo trejų metų. Tokio amžiaus jie pradeda daugiau bendrauti ir geriau suprasti, ką sako treneris. Su trimečiais jau dirbame be tėvų. Žinoma, dar nemažai dalykų mokomasi žaidimo forma. Vyresni vaikai mokosi taisyklingai atlikti tam tikrus pratimus.
 
Suaugusieji dažnai galvoja, jog jiems išmokti plaukti jau vėlu...

- Priešingai. Daugiau žmonių galvoja, kad moka plaukti puikiai ir toliau nebesimoko. Tai - klaidinga nuomonė, nes gebėti laikytis ant vandens yra viena, o gerai plaukti - visai kas kita. Jeigu plūduriuoti mokate puikiai ir nuplaukiate mažą atstumą, negalima sakyti, kad mokate plaukti.
Dabar, kai tapo populiarios kelionės į užsienį, prie įvairių jūrų ir vandenynų, vis daugiau suaugusiųjų ateina mokytis plaukti, kad vandenyje jaustųsi saugiau ir drąsiau.
 
- Tad kaip žinoti, ar moki tinkamai plaukti?
- Jeigu žmogus treniruojasi su treneriu, jis žino. Bet dauguma plaukia neteisingai ir gali sužaloti organizmą, pakenkti sau. Tarkime, dažnai moterys plaukia elegantiškai, virš vandens iškėlusios galvą. Neteisingai. Stuburas kenčia. Plaukiant taisyklingai veido padėtis turi būti po vandeniu ir kūnas turi būti kuo tiesesnis. Norint įkvėpti reikia pakelti galvą arba pasukti į šoną. Tam ir yra treniruotės, kurių metu suaugusieji mokosi niuansų, ne tik kaip nuplaukti toliau, plaukti ilgiau, bet ir kaip tą daryti saugiai.
 
- Tenka taisyti savamokslių klaidas?
Žinoma, bet tai - ypač sunku. Žmonės neretai bando išmokti plaukti savarankiškai arba pasižiūrėję patarimų bei pratimų internete, tačiau juos atlieka neteisingai. Tuomet treneris turi ir taisyti klaidas.

 
- Vaikai ar suaugusieji išmoksta plaukti greičiau?
- Skirtingai. Sulaukiame tėvų klausimų, per kiek laiko jų vaikas išmoks plaukti. Į tai neįmanoma atsakyti. Viskas priklauso nuo drąsos, gebėjimų, ryžto. Kartais išmokti plaukti galima ir per dvi treniruotes, jeigu žmogus yra imlus ir klauso trenerio.
Be to, kiekvienas plaukimo treneris turi būti dar psichologas. Turime nemažai vaikų, kurie mokosi ilgiau, nes yra įbauginti tėvų ar senelių. Užtrunka, kol įveikia psichologinį barjerą ir pasiduoda mokymui. Seniau buvo taikytas toks mokymo metodas, kuomet žmogus būdavo įmetamas į vandenį ir turėdavo kapanotis pats. Taip buvau mokyta ir aš. Yra tokių, kurie yra skendę arba turi didelę baimę plaukti, bet nori išmokti. Arba kurie gali ramiai plaukti tik tol, kol kojomis siekia dugną. Vos kiek giliau jie pradeda panikuoti.

 
Turite praktinių patarimų mėgstantiems pramogauti prie vandens telkinių?
- Pirmiausia siūlau vandens telkiniuose niekuomet neplaukti pirmyn, gilyn, o visada plaukti tik palei kranto liniją. Tokiu atveju, jei pritrūks jėgų, užteks poros grybšnių ir kojomis sieksite dugną, bus lengviau ir greičiau pasiekti krantą.
Jeigu plaukiate nepažįstamame vandens telkinyje, jūroje – neplaukite į Švediją. Geriau mažame plote plaukiokite pirmyn – atgal. Visuomet įvertinkite galimybes, jeigu plaukiojote seniai.
Rekomenduoju plaukti su kompanija, o ne vienam. Tuomet kritiniu atveju bus lengviau pasiekiama pagalba.
Sporto reikmenų parduotuvėse galite įsigyti ryškiaspalvį pripučiamą plūdurą, kuris tvirtinasi prie juosmens ir plaukiant plūduriuoja šalia. Viena – jis ryškus, lengvai matomas kalbėtojams, jus bus lengviau stebėti, kad nenuskęstumėte ar neplauktumėte per toli. Antra – tai saugumo priemonė pačiam plaukikui: pavargsite plaukti, apsikabinkite ir plūduriuokite, kol atgausite jėgas.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica