Permanentinis makiažas: ar už jo slypi tik grožis?

Aida Žemaitytė
2018-06-08
Permanentinis, ar kitaip tariant, ilgalaikis makiažas yra populiarus. Ir tame nieko keisto, nes jis – patogus! Ypač tarp vyresnių nei 25 metų moterų: ištekėjusių, dirbančių, auginančių kelis vaikus ir dar augintinį. Būti graži nori kiekviena, o štai laiko tam stinga. Tačiau – ar jis saugus?
 

Permanentinis makiažas: ar už jo slypi tik grožis?
Jei ilgalaikį makiažą daro profesionalas, kuris parenka tinkamą adatos dūrio gylį, nepaliečia gilesnių odos sluoksnių, atitinkamai oda bus pažeista minimaliai.

Patariama ne visoms

Kosmetologė Neringa Dombrovskienė sako, kad kai kuriais atvejais ilgalaikio makiažo reikėtų vengti. „Jei sergate cukriniu diabetu, kai kuriomis akių ligomis (pvz., akių gleivinės uždegimu ar ant vokų yra daug ataugėlių, apgamų), jei jums diagnozuotos sinusito komplikacijos, vartojate antibiotikus ar buvo daromos piktybinių navikų šalinimo procedūros, permanentinio makiažo geriau nemėginkite. Nėščiosioms ilgalaikis makiažas taip pat nerekomenduojamas ir netgi neleistinas“, – vardija kosmetologė.

 
Tiks turinčioms alergiją kosmetikai 
Anot N.Dombrovskienės, yra moterų, kurios nusprendžia rinktis ilgalaikį makiažą dėl to, kad jas alergizuoja įprastos veido priežiūros ar kosmetikos priemonės. Vis dėlto ji siūlo prieš galutinai apsisprendžiant, aiškiai atsakyti sau į klausimą, ar iš tiesų esate alergiška kosmetikai.
 

„Įprasto makiažo kenksmingumas išryškėja gana greitai, panaudojus jums netinkančią kosmetikos priemonę. Tai dažniausiai nutinka žmonėms, kurie yra alergiški ir kitiems dalykams: maistui, chemijai, aplinkai ar tiems patiems ilgalaikio makiažo pigmentams“, – sako pašnekovė ir priduria, kad naudojant kosmetiką reikia būti atidžioms, mat dalį alergijų „užprogramuojame“ mes pačios, kai, pavyzdžiui, netinkamai prižiūrime makiažo šepetėlius, neteisingai nuvalome makiažą ar neatidžiai prausiame odą (pasirenkame priemones, kurios ne nuvalo, o tik išsausina odos riebalinį sluoksnį).
 
Pasak kosmetologės, permanentinis makiažas yra viena pagalbos priemonių toms, kurios iš tiesų dėl stiprios alerginės reakcijos negali paryškinti blakstienų tušu ar voko koreguoti laineriu. „Ilgalaikis makiažas gelbsti moteris ir, pavyzdžiui, po chemoterapijos, kai iškrenta blakstienos, antakiai, ar – vyresniame amžiuje“, – sako kosmetologė.
 
Kodėl organizmas „atmeta“ pigmentą?
„Odos reakcija į pigmentą priklauso nuo moters organizmo. Pavyzdžiui, kūdikį maitinančioms moterims ir menstruacijų metu apsilankiusioms klientėms ši procedūra gali ir nepavykti, nes organizmas tuo metu intensyviai save saugo ir nepriima jokių svetimkūnių“, – sako kosmetologė.
 
„Pigmento suleidimo į poodį metu yra padaromos nedidelės žaizdelės, todėl normalu, kad po procedūros oda gali patinti, užsidėti šašeliai, o kartais netgi atsirasti mėlynės, jei į odos paviršių yra iškilę kapiliarai. Pasitaiko, kad pasikeičia pigmento spalva ar organizmas paprasčiausiai „išstumia“ pigmentą. O jei klientės imuninė sistema nusilpusi, gali „užklupti“ herpes virusas“, – sako pašnekovė.
 
Apsidrauskite  

Anot N.Dombrovskienės, alergiškoms moterims, kurios baiminasi, kad pigmentas gali sukelti neigiamą reakciją, prieš atliekant ilgalaikį makiažą rekomenduojama išmėginti jį kitoje, mažiau matomoje, vietoje. Pavyzdžiui, padėti taškelį už ausies, plaukų srityje.
 
„Iš ilgametės patirties galiu pasakyti, kad kartais klientės „įsikalba“, jog procedūra nepavyks. Ateina įsitempusios, turėdamos psichologinių problemų, nuolat kartoja, kad „mačiau internete, jog išsiliejo permanentas po oda, pasidarė tarsi šešėlis prie akies“, jaučiu, kad man bus tas pats. Žinoma, mėginu raminti, paaiškinti, kaip viskas vyksta“, – pasakoja kosmetologė.  
 
Oda turi atmintį...

Jei patekote į profesionalo rankas, ilgalaikis makiažas yra saugus. Tačiau kosmetologė neslepia, kad kiekviena injekcija yra „užfiksuota odos atmintyje“, kiekvienas dūris, spuogas yra įsimenamas ir tai turi įtakos vėlesniam odos randėjimui. „Jei ilgalaikį makiažą daro profesionalas, kuris parenka tinkamą adatos dūrio gylį, nepaliečia gilesnių odos sluoksnių, atitinkamai oda bus pažeista minimaliai. Svarbu, kad specialistas padarytų permanentinį makiažą, o ne tatuiruotę!“ – pabrėžia pašnekovė.

 
Svarbu
Jei nusprendėte paryškinti veido bruožus ilgam, vasara šiai procedūrai yra prasčiausias metų laikas. Tad būkite atsargios saulėtomis dienomis!

 
Tarp kitko
Ilgalaikis makiažas – tai procedūra, kurios metu pigmentas suleidžiamas į poodį. Tai daroma rašiklį primenančiu aparatu, į kurį įstatoma adatėlė. Populiariausia ryškinti antakius, mat nuo saulės vonių viršutinė veido dalis nukenčia labiausiai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica