Nauji metai – geresni santykiai

Emilija Lipskytė
2022-01-13
Bendras namų ūkis, darbas, pandeminiai suvaržymai įtraukė poras į rutiną, iš kurios sunku išbristi – romantiškam spontaniškumui nebeliko vietos. Daugeliui žmonių romantiniai santykiai pandemijos metu nuėjo į antrą planą. Tad santykių ekspertai vienijasi ir pateikia pagrindinius patarimus, kad naujaisiais metais pagerėtų partnerių intymus gyvenimas.
Nauji metai – geresni santykiai
Psichologų nuomone, kai partneriai kartu svarsto apie tai, kokie bus naujieji metai, jos kartu stiprina bendrą ryšį ir kuria ateities viziją.

Atsisveikinkite su senaisiais...
Gottman instituto įkūrėjos ir psichologės Julie Schwartz Gottman įsitikinimu, kad poros galėtų žvelgti pozityviai į naujus metus, reikia atsiriboti nuo praėjusiųjų: „Per pastaruosius metus žmonės atsidūrė tokioje situacijoje, kokios dar niekas nematė. Jie neturėjo galimybės nagrinėti santykius bei užmegzti ar atnaujinti tarpusavio ryšį.“
 
Poroms, žvelgiančioms į ateitį, psichologė siūlo užduoti vienas kitam, kaip ji vadina, „didžiuosius atvirus klausimus“: kokius svarbiausius džiaugsmo momentus patyrėte? Kaip galime įprasminti tai, ką išgyvenome? Kokias pamokas pasiimsime iš praėjusiųjų metų? Kas pasikeitė jūsų įsitikinimų ir vertybių sistemoje?

Atsakymai į šiuos klausimus padės suprasti, kaip pasikeitė jūsų partneris. „Tapsite supratingesni vienas kito atžvilgiu, nes suvoksite, kur esate labiausiai pažeidžiami“, – teigia psichologė.
 
...pasitikite naujus metus
„Poroms reikia vilties jausmo ir suvokimo, kas laukia jų ateinančiais metais“, – sako šeimos bei porų psichologas Anthony L. Chambers. Optimizmo ir intymumo paieškas galima pradėti sudarant sąrašą. Psichologo nuomone, kai poros svarsto apie ateinančius metus, jos kartu stiprina bendrą ryšį ir kuria ateities viziją.
 
Svarstant ateities tikslus, Anthony L. Chambers į pagalbą siūlo pasitelkti šiuos klausimus: kaip ketinate praleisti laiką kartu? Kaip ketinate vėl susieiti su šeima ir draugais, kurių nematėte dėl pandemijos? Ar jums patogu keliauti? Ką ketinate daryti, kad santykiai išliktų jūsų prioritetu? Kokie jūsų finansiniai tikslai?
 
Jei įsivyrauja skirtumai ir skirtingos nuomonės, psichologas siūlo sėsti prie derybų stalo ir rasti bendrą kompromisą. „Pagrindinė santykių užduotis – nesutarimų valdymas“, – teigia jis.
 

Daugiau bendraukite
„Mes dažniausiai linkę kalbėtis tada, kai manome, jog kas nors negerai. Štai kodėl poroms svarbu yra rasti laiko bendravimui, kad suprastų, kaip sekasi partneriui ir ar tenkinami jo poreikiai“, – teigia psichologė ir santykių konsultantė Morgan Cutlip.
 
Psichologė poroms rekomenduoja susitikti tuo pačiu metu, ramioje vietoje, bent du kartus per mėnesį. Pokalbiui siūloma paskirti bent dvidešimt minučių. „Pradėkite nuo ko nors teigiamo. Galbūt nuo to, kas per tą laikotarpį jums pavyko arba tai, kaip jums sekasi kaip porai“, – pataria M.Cutlip.
 

Paklauskite partnerio paprasčiausių klausimų, pavyzdžiui, gal ko nors tau reikia iš manęs? Gal yra kas nors, ką norėtum koreguoti ar keisti? „Atsakant į panašius klausimus, galima atrasti tai, ką norisi įtraukti į jūsų santykius. Tai jums gali padėti jaustis artimesniems“, – pasakoja psichologė.
Šiuos susitikimus užbaikite vienas kitam padėkodami. Pavyzdžiui, pasakykite partneriui, kaip jis pagerina jūsų gyvenimą, pasakykite, kad jį mylite.
 
Susikurkite ritualus
Santykių trenerės Damonos Hoffman teigimu, svarbu turėti ko laukti ir inicijuoti romantiškas akimirkas: „Sukurtas laukimo efektas padidina endorfinų ir adrenalino kiekį.“ Todėl ji rekomenduoja susikurti savaitės ritualą – filmo žiūrėjimas, skaitymas ar net valgio gaminimas kartu yra gera pradžia. Pabandykite apsilankyti naujame restorane ar muziejuje.
 
„Šios pasikartojančios veiklos, kurios yra tarsi įsipareigojimas, sukuria teigiamas emocijas, kurias siesite su partneriu. Tai primins jums, kodėl esate kartu ir stiprins romantiškąją jūsų santykių pusę“, – pasakoja D.Hoffman.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris