Maudynių vėsiame vandenyje kaina

Aigustė Tavoraitė
2018-06-15
Po savaitės ketiname su šeima važiuoti atostogauti prie jūros. Jei pavasarį persirgau cistitu, ar tai kaip nors apribotų maudynes šiuo metu?
Asta, 36 metai
Maudynių vėsiame vandenyje kaina
Pasak gydytojų, jau pasirodė pirmosios tokių maudynių „aukos“: moterys – varginamos ūmaus ar lėtinio cistito, vyrai – prostatito.

Šilti vasariški orai gena atsigaivinti prie vandens telkinių. Tačiau ne visi jų, o ypač mūsiškė Baltijos jūra, jau pakankamai įšilę. Gydytojai įspėja, ką daryti, kad tokios maudynės nekainuotų skaudžiai.
 
Būtina paruošti organizmą

Pasak gydytojo urologo prof. dr. Balio Dainio, jau pasirodė pirmosios tokių maudynių „aukos“: moterys – varginamos ūmaus ar lėtinio cistito, vyrai - prostatito. „Dabar išties dar reikėtų elgtis atsargiai, neskubėti maudytis.

Grūdintis yra gerai, tačiau stačia galva pulti į šaltą vandenį – joks grūdinimasis, reikia adaptuotis, pratinti prie to organizmą. Reiktų pirmiausia apšilti, trumpam įšokus į vandenį vėl pasimankštinti. Juo labiau nieko nėra blogiau, kaip atsigulti kad ir saulės atokaitoje, bet ant drėgno smėlio“, – įspėjo specialistas ir pabrėžė, kad ne tik vėsus vanduo, bet ir dideli oro ir vandens temperatūrų kontrastai nėra į naudą.
 
Kada išvis nesimaudyti
Labai svarbi taisyklė – nepamiršti išlipus iš vandens pasikeisti maudymosi kostiumėlį į sausą. „Jei drabužius džioviname ant savo kūno, tai tolygu šaltam kompresui ir yra tiesus kelias į cistitą ar prostatitą. Ypač peršalimo turi saugotis neseniai persirgę šiomis infekcijomis. Tokiems žmonėms išvis rekomenduočiau nesimaudyti. Persirgus cistitu reikia atidžiau elgtis visus metus. Jei per tiek laiko liga nepasikartoja, organizmas sustiprėja, tada jau galima kiek „atleisti vadeles“. Lįsti galima nebent į labai šiltą vandenį, pasišildžius jį iki 34 laipsnių, taigi tokios sąlygos galimos nebent namų baseine“, – aiškino B.Dainys.

Jis pabrėžė, net jei žmogus sveikas, atsiranda tų, kurių imunitetas silpnesnis ir toks peršalimas būna labai grėsmingas. „Reikia džiaugtis gerais vasariškais orais ir palaukti šiltesnio vandens“, – patarė pašnekovas.
 
Pasidomėti užterštumu
Gydytojas urologas atkreipė dėmesį, kad reikia pasidomėti ir vietos, kurioje maudomasi, užterštumu. „Jei jūra, pavyzdžiui, užteršta šlapimu, tai nėra pavojinga. Bet jei kitomis bakterijomis, tai nėra gerai. Kas turi silpną šlapimo pūslės, prostatos imunitetą, užterštas vanduo gali pagreitinti infekcijas. Aišku, pavojingiausias dalykas šiuo atžvilgiu yra peršalimas“, – sakė B.Dainys. 
Verta žinoti:

Savivaldybės, atsižvelgusios į visuomenės teikiamus siūlymus, prieš maudymosi sezoną sudaro prižiūrimų maudyklų vandens kokybės tyrimų kalendorinį grafiką, kurį turi skelbti savo interneto svetainėje ir pateikti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui, kurį šis skelbia savo interneto svetainėje www.smlpc.lt.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris