Kurortiniai malonumai su išlygomis

Ringailė Gvildė
2020-07-27
COVID-19 kiek pakoregavo lietuvių vasaros atostogų planus ir vietoje drąsių kelionių užsienin vis dažniau grįžtama prie klasikos – vasaros poilsio kurortuose, kur iš naujo atrandamos mineralinės ir purvo vonios, aplikacijos ir kiti sveikatinimo malonumai.
Kurortiniai malonumai su išlygomis
Iš kurortinių procedūrų tarp poilsiautojų populiariausios jau kelerius metus iš eilės išlieka šios: klasikiniai, povandeniniai masažai, vertikalios ir purvo vonios, mineralinės vonios.

Trumpa pokarantininė reabilitacija
Mokslininkai pastebėjo, kad šis trijų keturių mėnesių laikotarpis, kai susipažinome su koronavirusu ir karantinu gyvai, apribojome socialinius kontaktus, daugeliui kirto per emocinę, psichinę sveikatą. Atsirado nerimas, miego sutrikimai, padidėjo dirglumas, irzlumas. Tad šiuo atveju itin tinka įvairios relaksacinės procedūros kurortuose, jos padeda susigrąžinti ramybės būseną ir atsipalaiduoti.
 

Pasak Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA Druskininkų gydyklų vadovo Kęstučio Ramanausko, lietuviai kurortuose mėgsta poilsiauti tik po kelias dienas ir mieliau renkasi pavienes procedūras. Nepaisant to, tiek laiko pakanka subalansuoti protą ir kūną, susipažinti su kurorto gydomosiomis tradicijomis.

 
Iš kurortinių procedūrų tarp poilsiautojų populiariausios jau kelerius metus iš eilės išlieka šios: klasikiniai, povandeniniai masažai, vertikalios ir purvo vonios, mineralinės vonios. 

 
Ramybės oazė poroms ir suaugusiems 
Šiuolaikinis žmogus – daug dirbantis žmogus, ypač dabar, po karantino, kai stengiamasi atidirbti už prarastą laiką ir dar padirbėti į priekį. Vidutinio amžiaus, jauniems žmonėms, kurie patiria daug streso darbe, dirba sėdimą darbą ir nori atsijungti nuo visų minčių, Druskininkų gydykla siūlo dviejų su puse valandos trukmės procedūrų kompleksą „Sveikatos ratas“.
 
„Tai smūginė dozė natūralių gamtinių veiksnių: garinė pirtis apšilimui, vertikalios vonios su gydomąja mankšta mineralinio vandens baseine, sausa pirtis, poilsio baseinas su natūraliu mineraliniu vandeniu, gydomojo purvo aplikacijos, gydomųjų dušų procedūros, druskų pirtis, kūno pilingas ir tuomet poilsio zona arba dar pusės valandos trukmės klasikinis masažas. Čia tikrai nuobodžiauti netenka, nes viskas sudėliota penkių minučių tikslumu ir personalas primena, kada jau laikas kitai procedūrai“, - pasakoja K.Ramanauskas. O norintiems tylos ir išsiilgusiems ramaus poilsio vandens parke „Aqua“ suaugusiems ir poroms nuo 18 metų siūloma ramybės oazė su pirčių programomis, geriama pirties arbata.
 
Laisvė papūgoms – atostogaujantiems su šeima
Atostogaujančioms šeimoms Druskininkų gydyklose siūlomas ir specialus kompleksas vaikams nuo 7 iki 16 metų. Tai yra mineralinė vonia, kineziterapija, 15 min. klasikinis masažas. Vandens parke šeimoms su vaikais yra aktuali vandens pramogų erdvė. Ji labiau pritaikyta aktyviam poilsiui su jūros bangų baseinu, nusileidimo kalneliais ir panašiai. Šeimoms su mažais vaikais tinkama vaikų erdvė: nedidelis mažos mineralizacijos jūros bangų baseinėlis, smėlio erdvė, keli nusileidimo kalneliai, upelis. Nuo 5 iki 14 metų vaikai ten gali būti paliekami su parko darbuotojų priežiūra, o mažesniems vaikams ten galima žaisti su vienu iš tėvų.

Tiesa, kiek sudėtingiau bus tiems, kurie nori į kurortą vykti su augintiniais, mat šie į gydyklas nėra įleidžiami higienos sumetimais. Taip pat reikėtų pasiieškoti viešbučio, draugiško augintiniams.

 
Kovidinės taisyklės
Viešbučiuose, bendrose erdvėse, puryčių salėje, gydyklose ir kitur prašoma laikytis saugaus atstumo.
Rekomenduojama dėvėti kaukes, reguliariai plauti bei dezinfekuoti rankas.
Švediškas stalas išliko, tačiau poilsiautojams primenama laikytis saugių atstumų vieniems nuo kitų, o dedantis maistą rekomenduojama naudotis vienkartinėmis pirštinėmis.
 
Vaikams iki trejų metų prašoma vandens pramogų parke dėvėti vandens sauskelnes arba specialias maudymosi kelnaites, kurias galima įsigyti ir vietoje.
Saugių atstumų dera laikytis ir pirtyse, vandens parke.
Vykdami poilsiauti darbo dienomis teiraukitės, ar gausite kambarį, kuriame iki jūsų apgyvendinimo bent pusę paros negyveno kiti poilsiautojai. Kurortų viešbučiai, nesant didelės poilsiautojų apkrovos, vienos paros metu (t.y., kai vieni išsiregistruoja iki 12 val., o 14 val. įsiregistruoja kiti – red.past.) stengiasi neapgyvendinti poilsiautojų tame pačiame kambaryje.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Vilniuje į apskritojo stalo diskusiją rinkosi vieni garsiausių kardiologijos, pulmonologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų s...
  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...

  Budinti vaistinė


  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  Saugaus atstumo laikymasis viešose vietose – viena svarbių apsaugos nuo koronaviruso priemonių. „Eurovaistinės&...
  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moldova seksualiniu švietimu nustebino Europą

  Moldovos Respublikoje atliktas precedento neturintis darbas, siekiant užtikrinti, kad paaugliai būtų tinkamai šviečiami seksualiniais klausimais, galėtų naudotis seksualinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Algirdas Klimaitis Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Henrikas Vaitiekūnas Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica