Kūdikių masažas – tai daugiau nei sumažėję pilvo diegliukai

Aida Žemaitytė
2018-08-13
Inga Ciesiūnė, kol kas vienintelė Lietuvoje sertifikuota tarptautinės kūdikių masažo asociacijos instruktorė, sako, kad kūdikių masažas naudą teikia ne tik mažyliui, bet ir mamai. Anot jos, ilgiau būdami kartu, liesdami vienas kitą, geriau suprasite kūdikį, labiau pasitikėsite savimi kaip mama, atrasite, kuo išskirtinis jūsų vaikas.
Kūdikių masažas – tai daugiau nei sumažėję pilvo diegliukai
Masažas sprendžia emocines bei fizines problemas. Kas gali būti geriau už tai, kad, nesigriebdamos vaistų, mamos gali nuraminti raižomą mažylio pilvelį, padėti išlįsti pirmiesiems dantukams ar padėti lengviau kvėpuoti pro užsikimšusią nosytę.

Prisilietimas – vienas svarbiausių dalykų ankstyvojoje kūdikystėje, būtent todėl vos gimusį kūdikėlį paguldo mamai ant krūtinės.
„Tyrimai rodo, kad ši patirtis gali padaryti didelę įtaką įvairiems mūsų gyvenimo aspektams ateityje: stimuliuoja augimą, ateityje gali turėti įtakos tam, kaip mes mąstome, kaip bendraujame su aplinkiniais ir, svarbiausia, – kaip mes vertiname patys save“, – tvirtina I.Ciesiūnė.
Anot pašnekovės, kūdikių masažas skatina ankstyvą artimo ryšio tarp tėvų ir vaikų kūrimą. Naudodami švelnią stimuliaciją kartu su verbaline komunikacija (arba tiesiog – kalba), mes dalinamės su kūdikiu sukaupta patirtimi.

 

Masažo privalumai 
Masažo judesiai gali būti stimuliuojantys arba atpalaiduojantys, priklausomai nuo kūdikio poreikių ir raidos. Pasak kūdikių masažo instruktorės, šio masažo privalumai veikia mažylį keturiais skirtingais būdais:
  • Tai sąveika arba, trumpai tariant, artimo ryšio ieškojimas, jo puoselėjimas bei dėmesio mažyliui rodymas.
  • Palengvinimas. Tai fiziniai masažo privalumai, kuomet masažo metu padedame mažyliui kovoti su pilvo diegliais, raižymu, pūtimu, užkietėjusiais viduriais ir t.t.
  • Pagalba – jei sutrikęs mažylio miegas, jis sunkiai nusiramina, nėra pakankamai lankstus.
  • Stimuliacija, nes masažuojant suaktyvinama kūdikio imuninė, kvėpavimo sistemos, gerėja suvokimas, kalbos formavimasis. 


Išsprendžia ne vieną problemą 
„Pirmiausia – tai tiesiog puikus mamos ir kūdikio laiko leidimo būdas. Pirmaisiais mėnesiais su naujagimiu praleidžiame labai daug laiko: maitiname, vystome, migdome, maudome. Kodėl gi šios rutinos nepapildžius dar viena nuostabiai naudinga veikla? Masažas sprendžia emocines bei fizines problemas, mano jau minėtą sąveiką, palengvinimą, pagalbą bei stimuliaciją. Kas gali būti geriau už tai, kad, nesigriebdamos vaistų, mamos gali nuraminti raižomą mažylio pilvelį, padėti išlįsti pirmiesiems dantukams ar padėti lengviau kvėpuoti pro užsikimšusią nosytę?“ – vardija I.Ciesiūnė.
 
Kada pradėti?
Pašnekovė sako, kad masažuoti galite vos gimusį mažylį, mat taip suaktyvės jo kraujotaka, naujagimis greičiau taps guvus, ims reaguoti į aplinką. Jei kalbame apie masažą, kuris palengvina užklupus pirmiesiems pilvo diegliukams – jų gali prireikti mažyliui sulaukus trijų savaičių, o į grupinius užsiėmimus instruktorė kviečia nuo poros mėnesių (iki to laiko kūdikio imuninė sistema tampa tvirtesnė, sustiprėja pati mama).
 

Kaip tai daryti taisyklingai?

„Masažas turi būti atliekamas šiltoje patalpoje, kad kūdikis jaustųsi komfortabiliai būdamas nuogas. Svarbu, kad patogiai galėtų įsitaisyti mama, o kūdikis saugiai gulėtų priešais. Masažo judesiai turi būti tvirti, bet švelnūs, prilygstantys glostymui“, – pataria Inga Ciesiūnė, kol kas vienintelė Lietuvoje sertifikuota tarptautinės kūdikių masažo asociacijos instruktorė.

 
Aliejų masažui galima rinktis individualiai, tačiau Tarptautinė kūdikių masažo asociacija rekomenduoja ekologišką nerafinuotą pirmojo šalto spaudimo augalinės kilmės aliejų. Rinkitės iš saulėgrąžų, migdolų, jojobos, sezamų ar net alyvuogių. Tinka visi maistui vartojami aliejai – jei pakankamai saugu valgyti, saugu ir pilti ant jautrios kūdikio odos. Eteriniai aliejai taip pat gali būti naudojami maišant juos su jau minėtais riebiaisiais aliejais, tačiau juos rinkitės atsakingai. Masažo instruktorė pastebi, kad tikslingai pasirinkus aliejų, esamą problemą išspręsti galima greičiau.
 
Kaip turi elgtis mama 

Jei mama įsitempusi, susijaudinusi ar nervinga – kūdikis puikiai tai jaučia net ne masažo metu. Jei masažuodama mama prastai jausis – perduos tai kūdikiui. „Grupinių užsiėmimų metu darome atsipalaidavimo pratimėlius, kad masažą mamytės pradėtų gerai nusiteikusios, už durų bent trumpam palikusios visus rūpesčius ir mintis apie kitus darbus. Tik tuomet visą dėmesį ir meilę mama gali atiduoti savo džiaugsmeliui“, – šypsosi pašnekovė.
 
I.Ciesiūnė pataria kūdikio rutinoje ieškoti laiko, kuomet jis būna nusiteikęs geriausiai. Kai pilvelis pilnas, o užpakaliukas – sausas, ir yra tas tinkamiausias laikas mėgautis masažiuku.
„Atsižvelgiant į kūdikių elgesio stadijas, tinkamiausias yra ramiai budrus laikas, tada kūdikis labiausiai atviras bendravimui, imliausias ir pasiruošęs švelniems prisilietimams. Masažuojant kūdikis gauna taip reikalingą nedalomą dėmesį, prašydami leidimo masažuoti rodome pagarbą mažam žmogučiui. Nuolat stebėkite masažuojamą kūdikį, atkreipkite dėmesį į jo reakcijas, atraskite smagiausias masažo vietas ir – niekada nemasažuokite verkiančio kūdikio“, – sako instruktorė.
 
Ar sunku išmokti?
„Masažo judesiai labai paprasti, prilygstantys glostymui. Aš masažo judesius rodau ant specialios trijų mėnesių kūdikio dydžio lėlės, o mama atkartoja juos masažuodama savo kūdikį. Masažo instruktorės pasaulyje moko jau daugiau nei 30 metų keturiasdešimtyje pasaulio šalių“, – tvirtina moteris.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris