Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes

Aigustė Tavoraitė
2017-11-30
Šiuo metu, kai įvairių treniruočių pasiūla yra didelė, nemažai žmonių susiduria su problema, kaip atrasti sau tinkamiausią fizinio aktyvumo rūšį. Treneriai visų pirma pataria atsakyti į penkis pagrindinius klausimus.
Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą.

Pataria specialistė
Kūno rengybos mokymo centro „Aeromix“ grupinių užsiėmimų trenerė, seminarų lektorė Natalija Bedulskaja:
 

- Pirmas klausimas, į kurį turėtų kiekvienas atsakyti: ar neturiu didelių sveikatos problemų, kurios trukdytų man pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą? Jeigu ne, tuomet žmogus gali drąsiai rinktis ir išbandyti save įvairoje fizinėje veikloje.
 
Antras klausimas: koks yra mano tikslas? Priklausomai nuo jo, žmogus renkasi tinkamą treniruotę. Jeigu nori pagerinti sveikatą, geriau jaustis, būti žvalesnis ar pagražinti kūno linijas, patartina išbandyti įvairias treniruočių rūšis. Norint rasti tinkamiausią, reikia išbandyti treniruotės intensyvumą, tempą, pobūdį, pajusti atmosferą. Labai svarbu treniruotės metu ir po jos jaustis gerai.
 
Trečias klausimas: kokio tipo treniruotės man patinka? Man priimtiniau sportuoti vienam, individualiai ar užsiiminėti grupėje? Pirmuoju atveju tinkamesnės bus individualios treniruotės. Sporto klubuose galime eiti sportuoti į treniruoklių salę ar plaukioti baiseine. Gal žmogui patinka bėgioti? Mėgstantiems sportuoti grupėje galima rinktis įvairius užsiėmimus ar komandinius žaidimus, sutelkiančius bendram tikslui.
 
Ketvirtas klausimas: koks treniruotės pobūdis priimtinesnis? Jei mėgstate šokti, tuomet rinkitės temperamentingas treniruotes, tokias kaip Zumba ar kitas šokio kryptis. Kai kuriems itin patinka Step treniruotes ir tik jų metu gali visiškai „išsikrauti“. Galima rinktis intensyvias Funkcines treniruotes. Jei norite ramesnio pobūdžio treniruotės kūnui ir sielai, tuomet geresnis variantas – pilateso, jogos, Body Balance pamokos. Dalis žmonių neįsivaizduoja užsiėmimų treniruoklių salėje. Norintiems atsipalaiduoti, atsistatyti po krūvių gali patikti šiuo metu sporto klubuose populiarėjančios treniruotės su Rollais. Jeigu jums nepriimtina sportuoti uždarose patalpose, rinkitės fizinį aktyvumą gryname ore – bėgiokite arba tiesiog pasivaikščiokite intensyvesniu tempu.

 
Penktas klausimas: kiek kartų per savaitę aš galiu sportuoti? Pagal tai paprasta sudaryti treniruočių grafiką. Tai suteikia galimybę kaitalioti treniruočių tipus, pobūdį. Patartina turėti bent tris treniruotes per savaitę.
 
Kokias didžiausias klaidas daro žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai?
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą. Visada įsiklausykite į kūną, pojūčius, nežiūrėkite, kaip sportuoja kaimynas ar draugė. Sportavimas turi teikti džiaugsmą ir nežaloti organizmo, tik tuomet tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

 
Verta žinoti
Įvairius jėgos stiprinimo pratimus su savo kūno svoriu ar intensyvesnius pratimus skambnat mėgstamai muzikai atlikti galima ir namuose. Šiuo metu populiarėjanti paslauga – sportuoti namuose su asmeniniu treneriu.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Nekrozuojantis fascitas: mėsą ėdanti bakterija

  Monika (50 m.) gyveno saugų gyvenimą, kol vieną dieną nesusirgo mirtina liga, kurios per stebuklą ir juodą gydytojų darbą pavyko a...
  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  Iš pirmų lūpų: ką reiškia būti pacientu ir gydytoju Švedijoje

  „Kartais atrodo, kad čia daug kas palikta natūraliai atrankai. Kita vertus, kai būklė rimta, reaguojama greitai“, &nda...

  Budinti vaistinė


  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

  Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajū...
  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Narkotikai karo lauke: visi kaltina visus

  Dar gegužės mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba paskelbė perėmusi intriguojantį rusų kario skambutį namo, kuriame jis prašė atsiųsti narkotikų. Tiesa, visomis įmanomomis nuodėmėmis priešus kaltina abiejų kovojančių šalių propagandos.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Diena, nepanaši į kitas
  Henrikas Vaitiekūnas Diena, nepanaši į kitas
  Egzistencija, pagrindžianti realybę
  Henrikas Vaitiekūnas Egzistencija, pagrindžianti realybę

  Naujas numeris