Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes

Aigustė Tavoraitė
2017-11-30
Šiuo metu, kai įvairių treniruočių pasiūla yra didelė, nemažai žmonių susiduria su problema, kaip atrasti sau tinkamiausią fizinio aktyvumo rūšį. Treneriai visų pirma pataria atsakyti į penkis pagrindinius klausimus.
Kaip atrasti sau tinkančias treniruotes
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą.

Pataria specialistė
Kūno rengybos mokymo centro „Aeromix“ grupinių užsiėmimų trenerė, seminarų lektorė Natalija Bedulskaja:
 

- Pirmas klausimas, į kurį turėtų kiekvienas atsakyti: ar neturiu didelių sveikatos problemų, kurios trukdytų man pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą? Jeigu ne, tuomet žmogus gali drąsiai rinktis ir išbandyti save įvairoje fizinėje veikloje.
 
Antras klausimas: koks yra mano tikslas? Priklausomai nuo jo, žmogus renkasi tinkamą treniruotę. Jeigu nori pagerinti sveikatą, geriau jaustis, būti žvalesnis ar pagražinti kūno linijas, patartina išbandyti įvairias treniruočių rūšis. Norint rasti tinkamiausią, reikia išbandyti treniruotės intensyvumą, tempą, pobūdį, pajusti atmosferą. Labai svarbu treniruotės metu ir po jos jaustis gerai.
 
Trečias klausimas: kokio tipo treniruotės man patinka? Man priimtiniau sportuoti vienam, individualiai ar užsiiminėti grupėje? Pirmuoju atveju tinkamesnės bus individualios treniruotės. Sporto klubuose galime eiti sportuoti į treniruoklių salę ar plaukioti baiseine. Gal žmogui patinka bėgioti? Mėgstantiems sportuoti grupėje galima rinktis įvairius užsiėmimus ar komandinius žaidimus, sutelkiančius bendram tikslui.
 
Ketvirtas klausimas: koks treniruotės pobūdis priimtinesnis? Jei mėgstate šokti, tuomet rinkitės temperamentingas treniruotes, tokias kaip Zumba ar kitas šokio kryptis. Kai kuriems itin patinka Step treniruotes ir tik jų metu gali visiškai „išsikrauti“. Galima rinktis intensyvias Funkcines treniruotes. Jei norite ramesnio pobūdžio treniruotės kūnui ir sielai, tuomet geresnis variantas – pilateso, jogos, Body Balance pamokos. Dalis žmonių neįsivaizduoja užsiėmimų treniruoklių salėje. Norintiems atsipalaiduoti, atsistatyti po krūvių gali patikti šiuo metu sporto klubuose populiarėjančios treniruotės su Rollais. Jeigu jums nepriimtina sportuoti uždarose patalpose, rinkitės fizinį aktyvumą gryname ore – bėgiokite arba tiesiog pasivaikščiokite intensyvesniu tempu.

 
Penktas klausimas: kiek kartų per savaitę aš galiu sportuoti? Pagal tai paprasta sudaryti treniruočių grafiką. Tai suteikia galimybę kaitalioti treniruočių tipus, pobūdį. Patartina turėti bent tris treniruotes per savaitę.
 
Kokias didžiausias klaidas daro žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai?
Dažnai žmonės pervertina galimybes stokodami informacijos, netinkamai pasirinkdami krūvį. Dėl to didėja ir traumų rizika. Ilgą laiką iš viso nejudėjus ir staiga pradėjus sportuoti reikia pradėti nuo paprasčiausių dalykų, nuo mažo intensyvumo treniruočių, itin kontroliuoti savijautą. Visada įsiklausykite į kūną, pojūčius, nežiūrėkite, kaip sportuoja kaimynas ar draugė. Sportavimas turi teikti džiaugsmą ir nežaloti organizmo, tik tuomet tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

 
Verta žinoti
Įvairius jėgos stiprinimo pratimus su savo kūno svoriu ar intensyvesnius pratimus skambnat mėgstamai muzikai atlikti galima ir namuose. Šiuo metu populiarėjanti paslauga – sportuoti namuose su asmeniniu treneriu.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica