Ką gali papasakoti „šlapi“ sapnai?

Emilija Lipskytė
2022-01-28
Vieną minutę ramiai snaudžiate, kitą jau sapnuojate, kaip bučiuojatės su Šreku. Prieš pradėdami galvoti, kad pasąmoningai mėgstate Šreką, žinokite, jog nemaža dalis sekso sapnų iš tiesų nėra susiję su pačiu veiksmu. Tad, ką gi reiškia vadinamieji šlapi sapnai?
Ką gali papasakoti „šlapi“ sapnai?
Ilgai neturite partnerio? Pamiršote, ką reiškia prisilietimai? Tokiu atveju nenustebkite, jei miegant jus užklups slapčiausios fantazijos. Kitaip tariant, nemaža dalis seksualinių sapnų primena jums, koks gali būti geras jausmas kito žmogaus glėbyje.

Šiek tiek skaičiukų
Pasirodo, šlapi sapnai ne toks jau ir retas atvejis. Monrealio universiteto mokslų daktaro Antonio Zadra atliktame tyrime net 8 proc. fiksuotų sapnų iš 3,5 tūkst. – sekso. Kaip praneša Amerikos miego medicinos akademija, lytiniai santykiai dažniausiai pasitaikantis seksualinių sapnų turinys tarp vyrų ir moterų. Šiam nusileidžia, bet vis tiek dažnokai pasitaiko: bučinių, fantazijų, masturbacijos ar seksualinių pasiūlymų sapnai.
 
Ir įdomiausias faktas. Net 4 proc. tiek vyrų, tiek moterų pranešė apie orgazmą, patirtą sapno metu. Ar dar nesinori nueiti prigulti? Tiesa, ekspertai sako, kad šie sapnai dažnu atveju nėra tik apie seksą ir pasąmonė nori jums pasakyti visai ką kita.

 
Praeities jausmų susipynimas su dabartimi
Pakelkite ranką, jei kada nors sapne esate miegojęs su buvusiuoju. Galima lažintis, kad teko... Bet kuriuo atveju, tai vienas labiausiai paplitusių sapnų tipų.
Sapnų analitikės Layne Dalfen teigimu, sekso sapnai su buvusiu partneriu gali atskleisti tai, kas vyksta jūsų dabartiniame gyvenime.

„Kiekvienas partneris, kurį kada nors turėjote yra tame pačiame stalčiuje kaip ir kiti svarbūs jūsų gyvenimo santykiai, – pasakoja sapnų analitikė Layne Dalfen. – Jei kas nors atsitinka tarp jūsų ir dabartinio partnerio, pavyzdžiui, pasijuntate atstumtas, tą naktį sapnuose gali atsidaryti stalčiukas ir sapnuosite žmogų, su kuriuo draugavote prieš daugelį metų. Taip yra todėl, kad tas asmuo privertė jus jaustis lygiai taip pat kaip dabartinis mylimasis.“

 
Jei sapnuose miegate su jūsų gyvenime jau neegzistuojančiu asmeniu, paklauskite savęs: kokie dalykai pirmiausia šauna į galvą, kai pagalvoju apie šį žmogų? Nesvarbu, ar tai maloni nostalgija, ar širdį gniaužantis atstūmimas – tikriausiai egzistuoja ryšys su jūsų dabartine savijauta.
 
Siekis ugdyti naujas savybes

Pasirodo, jūsų miego svajonės apie Šreką ne tokios jau beprasmės. Jei sapnuose susitinkate su atsitiktiniais žmonėmis, atidžiau paanalizuokite jų charakterio savybes. „Jei gyvenime turite priimti svarbu sprendimą, bet bijote, galite susapnuoti, kad miegate su vadovu. Jis greičiausiai bus ryžtingas, galingas ir turės aiškius norus“, – pavyzdį pateikia L.Dalfen ir priduria, kad būtent tokių savybių tuo momentu jūs ir ieškote savyje.
 
Ir tai nereiškia, kad jūsų šansai išsiugdyti ryžtą tokie pat, kaip nuskristi į mėnulį. Sapnų analitikės teigimu, jei jau miego svajonėse regite šiuos charakterio bruožus, vadinasi, esate arčiau tikslo, nei įsivaizduojate.
 
Realaus pasaulio atspindys

Kai kurie žmonės miego metu svajoja apie seksą su tais, apie kuriuos realiame gyvenime net nepagalvotų. Po šių sapnų jie būna sutrikę. Ir L.Dalfen pateikia klientės pavyzdį, kuri, kaip pati sako, fantazavo apie žmogų, su kuriuo ir po milijono metų nesugultų. „Aš jos paklausiau: ką pastaruoju metu padarei, ko niekada nesitikėjai darysianti ir tu tuo mėgavaisi?“ – klausia sapnų analitikė.
 
Moteris iškart susiejo gyvenimo patirtį su sapnu. Tai buvo jos pasąmonės išraiška išbandyti ką nors naujo ir tai atspindėjo jos realų pasaulį, kad ir kaip keistai atrodytų.
 
Artimo kontakto ilgesys
Ilgai neturite partnerio? Pamiršote, ką reiškia prisilietimai? Tokiu atveju nenustebkite, jei miegant jus užklups slapčiausios fantazijos. Kitaip tariant, nemaža dalis seksualinių sapnų primena jums, koks gali būti geras jausmas kito žmogaus glėbyje. Jei miego metu užklupo šlapias sapnas, supraskite jį kaip jūsų pasąmonės teikiamą pagalbą prisimenant, koks tai jausmas. „Pasimėgaukite šiuo jausmu ir nesukite galvos“, – pataria L.Dalfen.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris