Judėti, kalbėtis ir valdyti stresą

Ringailė Gvildė
2021-09-13
Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorė Vilma Jankevičienę tikina, jog ruduo pažėrė naujų veiklų ir projektų biuro specialistams bei Pasvalio bendruomenei. Kadangi pandemija neaplenkė nė vieno, šį rudenį itin daug dėmesio biuro specialistai skirs psichinei sveikatai, priklausomybių prevencijai, bet kvies ir judėti, žygiuoti, netinginiauti.
Judėti, kalbėtis ir valdyti stresą
Minint Pasaulinę širdies dieną, žygių ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 25-26 d. kviečia dalyvauti žygyje.

Psichologo konsultacijos ir terapijos
„Vien jau rugsėjo 9, 16, 23, 30 dienomis, bendradarbiaudami su Pasvalio socialinių paslaugų centru organizuojame teorinius ir praktinius grupinius užsiėmimu su psichologu. Specialioje smurtinį elgesį keičiančioje programoje bus kalbama apie pyktį, jo valdymą, savęs pažinimą, skirtingas reakcijas į situacijas, konfliktų sprendimo būdus. Temos: smurtas, konfliktų valdymas, jo rūšys, kaip valdyti pyktį, kaip vengti pykčio“, – pasakoja biuro vadovė.
 

Be to, vyks savipagalbos grupės šeimoms tema „Stresas ir psichologinis atsparumas kasdieniniame gyvenime“.
Bendradarbiaudamas su Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centru Biuras organizuoja grupines kontaktines psichologo konsultacijas Pasvalio psichikos dienos stacionare. Grupinės konsultacijos su psichologu mokymų dalyviams padeda geriau išreikšti save naudojant meno terapijos metodus, spręsti nerimo, vienišumo, atskirties problemas, suteikti reikalingą emocinę pagalbą ir būti išklausytam.
 
Pasak V.Jankevičienės, Biuras savivaldybės gyventojams nuolat teikia nemokamas individualias nuotolines ir kontaktines psichologo konsultacijas patiriantiems sudėtingas gyvenimiškas situacijas: skyrybas, darbo netekimą, finansinius sunkumus, artimo žmogaus netektį, konfliktinius santykius šeimoje arba darbe, artimo žmogaus ligą ir kt.
 
Individualios priklausomybės konsultanto konsultacijos
Dalis rajono gyventojų sunkiai susidoroja su potraukiu svaigintis alkoholiu. Tad Pasvalio rajono savivaldybės VSB jau trečius metus kviečia naudotis teikiamomis priklausomybių konsultanto paslaugomis. Jos teikiamos rajono gyventojams, kurie gali anonimiškai, be gydytojo siuntimo kreiptis pagalbos dėl savo ar šeimos narių priklausomybių. Paslaugas teikiantis konsultantas yra kompetentingas specialistas, išklausęs akredituotą mokymų programą ir dirbantis tik mokslu pagrįstais metodais (nekoduojama, nehipnotizuojama ir pan.).
 

„Priklausomybių konsultantas, atsižvelgdamas į besikreipiančio asmens situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų. Įgyvendinant savivaldybės Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo ir prevencijos 2020-2022 m. programą Biuras apmoka priklausomybės ligų gydymą socialinę riziką patiriančioms šeimoms ir asmenims“, – teigia V.Jankevičienė.
 
Ne važiuoti, o žygiuoti
Likus mėnesiui iki #EuroposJudumoSavaitės Pasvalio rajono bendruomenes, įstaigas, organizacijas Biuro specialistai kviečia prisijungti prie šios tvaraus judėjimo akcijos ir rugsėjo 16-22 dienomis į kelius išriedėti tik su aplinkai draugiškomis susisiekimo priemonėmis. Specialistai ragina iš anksto planuoti šiai savaitei draugiškas aplinkai veiklas ir viską užregistruoti tam skirtoje platformoje.
 
„Nuo rugsėjo mėnesio Pasvalio rajone pradedama vykdyti sveikatinamojo fizinio aktyvumo vyresnio amžiaus žmonėms programa. Fizinis aktyvumas skatina pagyvenusius žmones bendrauti, savanoriauti, padeda susirasti draugų ir didina bendrumo jausmą, taip pat teigiamai veikia ilgalaikę ir trumpalaikę atmintį, suvokimą, nuotaiką, savivertę, savarankiškumą. O fiziškai neaktyviems asmenims atsiranda du kartus didesnė tikimybė patirti funkcinius suvaržymus ir nepasitenkinimą gyvenimu. Todėl vyresnio amžiaus žmonių fizinis aktyvinimas yra viena svarbiausių priemonių, siekiant vyresnio amžiaus žmonių sėkmingo senėjimo“, – pasakoja biuro vadovė.
Minint Pasaulinę širdies dieną, žygių ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus Biuras rugsėjo 25-26 d. kviečia dalyvauti žygyje Lietuvos pajūriu.

 
Verta žinoti
Siekiant motyvuoti Pasvalio rajono gyventojus gyventi sveikiau ir sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką, nuo rugsėjo mėnesio rajone startuoja Širdies ir kraujagyslių prevencijos programa, skirta suaugusiems pasvaliečiams, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika, taip pat savanoriškai besikreipiantiems dėl dalyvavimo programoje.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Krūties vėžio pacientų forume – apie profilaktikos svarbą

  Praėjusią savaitę Nacionaliniame vėžio institute (NVI) įvyko Krūties vėžio dienai skirtas pacientų forumas. Ir, nors iš esm...
  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Galvojo, kad širdis, pasirodo – depresija?

  Vilniaus rajone gyvenanti Algimanta prieš trejus metus pradėjo nesuvokti, kas su ja vyksta. Moterį pradėjo kamuoti kardiolo...

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica