Jei pavasarį pradedate aktyviau sportuoti

www.lsveikata.lt
2022-04-22
Traumos, nusilpęs imunitetas, skausmas – tai tik keletas iššūkių, kurie užklumpa pavasarį, kai pradedame vėl aktyviau sportuoti. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, ką naudinga turėti namų vaistinėlėje, jei ruošiatės aktyviau sportuoti, leistis į žygius ar pradėti bėgioti.
Jei pavasarį pradedate aktyviau sportuoti
Sportuojant ar aktyviai leidžiant laiką naudinga vartoti magnio preparatus. Tai padeda užkirsti kelią mėšlungiui, kuris visada užklumpa netikėtai.

Pataria specialistas
„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė:
 
Tepalas nuo skausmo ar uždegimo
Rekomenduoju rinktis šaldantį tepalą, jis puikiai padeda numalšinti sąnarių ir raumenų skausmą. Jame esantis levomentolis vėsina, gerina kraujotaką ir greitai suteikia palengvėjimą.

 
Maisto papildai sąnariams
Galima rasti ir specialių maisto papildų sąnariams, jie maitina kremzles, sausgysles ir raumenis, suteikia judėjimo komfortą. Juos gali būti kolegano, gliukozamino, C ir D vitaminų. Net ir neturintiems sąnarių problemų, bet aktyviai sportuojantiems, juos rekomenduojama vartoti profilaktiškai. 
 
Magnio ir vitamino B6 arba magnio ir kalio papildai
Sportuojant ar aktyviai leidžiant laiką naudinga vartoti magnio preparatus. Tai padeda užkirsti kelią mėšlungiui, kuris visada užklumpa netikėtai. Aktyviau dirbant ar sportuojant verta vartoti ir kalio preparatų.
 
Šildantys pleistrai
Jie puikiai tinka pasitempus nugarą, kai persistengiame plušėdami darže ar po neteisingai atliktos mankštos.
 
Vaistai nuo skausmo ir uždegimo
Jų namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti visiems, o sportuojantiems ar gyvenantiems aktyvų gyvenimą jų prireikia numalšinti stipresniam raumenų skausmui, kai tepalų nebeužtenka ar įvyko lengva trauma.

 
Elastinis bintas
Ši priemonė teisingai naudojant ir neužveržiant gali padėti numalšinti skausmą patemptoje vietoje (riešo, čiurnos), suteikti taip reikiamos ramybės ir greičiau pasveikti. Vis dėlto, jeigu skausmas nepraeina, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.
 
Dezinfekantas ir tepaliukas, paviršinėms žaizdoms gydyti
Nubrozdinimai, smulkios žaizdelės ar įdrėskimai – visa tai neišvengiama bėgiojant, leidžiantis į žygius ar dirbant. Gyvenant aktyvų fizinį gyvenimą padidėja traumų tikimybė, todėl naudinga turėti priemonių, kurios padėtų pasirūpinti paviršinėmis žaizdelėmis.

 
Elektrolitai
Vaistinėse galima rasti puikių elektrolitų tirpalų sukurtų specialiai sportuojantiems, jie padės ne tik atsigaivinti darbo ar sporto metu, bet ir pasirūpins, kad neprarastumėte reikiamų mikroelementų, pagal poreikį galima rasti praturtintų gliukozaminu, cinku (skirtų sąnariams), jėgų suteikiančiais angliavandeniais.
 
Heparino tepalas
Jis padės pavargusioms, skausmingoms ar net patinusioms kojoms, naudingas po sunkios ar aktyvios dienos, norint pasirūpinti, kad kitą dieną vėl jaustumėmės puikiai.
 
Batonėliai praturtinti baltymais ir skaidulomis
Šį sveiką užkandį vertina vis daugiau aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių klientų, jis padeda išvengti alkio, pasirūpinti organizmui reikiamomis medžiagomis.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai
! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris