Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

Greta Vanagienė
2020-09-21
Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.
Jei gali vaikščioti – gali ir šokti
Šokant baletą ne tik atitrūkstama nuo kasdienių rūpesčių, dienos rutinos, ilgainiui pasikeičia ne tik žmonių eisena, bet ir aprangos stilius.

Stereotipai griūna

„Sovietmečiu balerinoms buvo rengiamos didžiulės atrankos. Šiandieniai mūsų senjorai pripratę prie buvusios tvarkos ir stereotipų, kad šokti baletą gali tik itin jauni žmonės, turintys tik atitinkamus fizinius duomenis. Seniau baletas nebuvo suprantamas kaip tiesiog saviraiška ar laisvalaikio praleidimo būdas“, - teigia choreografė Neringa Kirklienė ir patikina šiandien šie stereotipai griūna.

 
Moterys prisipažįsta galinčios drąsiau apie tai pasisakyti draugėms ir nebūti dėl to išjuoktos. Mat jei anksčiau veikla būdavo nukreipta į rezultatą, dabar dažnai tesiekiama iš to patirti malonumą.

Baletas, anot šokių mokytojos, sritis, kur, klausantis klasikinės muzikos, atsigauna širdis, pailsi mintys. Tad manantieji, jog nuo pirmos dienos reikės padaryti vadinamąjį špagatą, klystate. Viskas, ko reikia norint šokti, – meninis pajautimas. Čia daug dėmesio skiriama judesio išraiškai.
„Atliekame kūno paruošimo ir tempimo pratimus, stipriname raumenis, pėdas, tačiau viskas tik pagal kiekvieno gebėjimus, todėl baletą šokti gali net ir vyresnio amžiaus žmonės“, - teigia N.Kirklienė.
 
Šokis priverčia pasitempti
Šokant baletą ne tik atitrūksti nuo kasdienių rūpesčių, dienos rutinos, bet ir gali pasijausti tikra primadona. Choreografė pastebi, kad ilgainiui pasikeičia šokančiųjų baletą eisena ar net aprangos stilius.
„Moterys pasitempia, eisena įgauna lengvumo, gracijos, galva nenunarinta, nosys pakeltos aukštai į viršų“, - pastebi specialistė.
 
Tiesa, traumų tikimybė, kad ir kuo beužsiimtum, yra visada, vyresniame amžiuje šokant baletą kreipiamas dėmesys į stuburo ar kelio sąnarių padėtį, padidėjusį kraujospūdį – turintiesiems šių sveikatos sutrikimų rekomenduojama nedaryti sukinių, nuo kurių gali apsvaigti galva, smarkių įtūpstų. Vietoje jų parenkami alternatyvūs judesiai.
„Kiekvienu atveju sprendžiame individualiai. Grupės nariai paprastai patarti kineziterapeuto pasako, kokių turi fizinių negalavimų, o mes į tai atsižvelgiame ir prisitaikome“, - teigia pašnekovė ir patikina: jei gali vaikščioti – gali ir šokti.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Medikai: be tabako žalos mažinimo programų neapsieisime

  Vilniuje į apskritojo stalo diskusiją rinkosi vieni garsiausių kardiologijos, pulmonologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų s...
  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Nugaros smegenų navikas kėsinosi į gyvybę

  Telšiškė Kornelija Laurinavičiūtė (20 m.) jau vaikystėje žinojo turinti stuburo problemų, tačiau apie nugaros smegen...

  Budinti vaistinė


  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  COVID-19 pandemija turėjo įtakos privatumo pokyčiams vaistinėje

  Saugaus atstumo laikymasis viešose vietose – viena svarbių apsaugos nuo koronaviruso priemonių. „Eurovaistinės&...
  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Vaistininkai ragina SAM greičiau apsispręsti dėl skiepijimo vaistinėse

  Lietuvoje prasidėjus gripo sezonui į pacientų skiepijimą vis dar negali įsitraukti šalies vaistinės. Lietuvos vaistinių aso...

  Sveikatos horoskopas


  Spalio 12 - 18 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moldova seksualiniu švietimu nustebino Europą

  Moldovos Respublikoje atliktas precedento neturintis darbas, siekiant užtikrinti, kad paaugliai būtų tinkamai šviečiami seksualiniais klausimais, galėtų naudotis seksualinės ir reprodukcinės sveikatos paslaugomis.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Algirdas Klimaitis Priešinimo ir skaldymo valdysena
  Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Henrikas Vaitiekūnas Už bausmę – į rožinę kamerą!
  Kiek vorų jau suvalgėte?
  Henrikas Vaitiekūnas Kiek vorų jau suvalgėte?

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica