Grožio salonų darbuotojai: sunku visą dieną išbūti su kauke

Greta Vanagienė
2020-09-10
„Uždarykite šias manikiūrines, kad pagaliau bankrutuotų“, - į redakciją paskambina ką tik iš grožio salono išėjusi pikta klientė. Ji pasakojo apsilankiusi viename sostinės prekybos centrų įsikūrusiame manikiūro salone. Iš visų ten besidarbavusių merginų ji esą nematė nė vienos tinkamai kaukę dėvinčios darbuotojos.
Grožio salonų darbuotojai: sunku visą dieną išbūti su kauke
Jei grožio specialistė darbe nedėvi kaukių, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims taikoma nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų bauda.

„Jos tik pasikabinusios kaukes ant smakro, nosys kyšojo, - pasakoja pašnekovė. Pasak jos darbuotojos pasiteisinimo, kad su kaukėmis sunku kvėpuoti. - Jei per sunku užtikrinti tvarką, tuomet saloną reikėtų uždaryti. Arba pasitikslinti, kaip teisingai nešioti kaukę.“
 
Pažeidimų nenustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškina, kad grožio paslaugų teikėjai ir veiklos vykdymo vietų administracijos ar kiti jų veiklą organizuojantys subjektai turi užtikrinti sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą dėl apsaugos.
 
„Nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos. Apsauginės kaukės yra privalomos grožio salonų personalui ir klientams“, - paaiškina tvarką NVSC atstovai.
Beje tai, kad įstaigų darbuotojai kaukes nešioja nusmauktas ant burnos, taip pat yra traktuojama kaip pažeidimas. Gavus prašymą, skundą arba turint informacijos yra vykdomos operatyviosios kontrolės, tačiau tokių pažeidimų kol kas nenustatyta.
 
Vilniuje per pastaruosius du mėnesius buvo gautas vienas skundas dėl grožio salono veiklos, bet šis nepasitvirtino.
Už numatytų reikalavimų pažeidimus yra taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.Specialisto komentaras
Grožio verslo savininkė Ieva Pudževytė:

- Dar prieš pandemiją grožio srityje dirbantys specialistai turėjo dėvėti kaukes. Norint meistrui apsisaugoti nuo dulkių, garuojančių preparatų ar kitų dalykų, būtina dėvėti kaukę, taigi iš esmės mažai kas pasikeitė.  Tiesa, aš pati niekada nedirbau su kauke. Turint kvėpavimo sistemos sutrikimų yra didelis diskomfortas, nes kaukė dar labiau apsunkina kvėpavimą.
 
Nors dėl COVID-19 reikalaujama dėvėti kaukes, ne visos grožio paslaugų įstaigos to laikosi, nes yra be galo sunku visą dieną taip išbūti: skydeliai garuoja, su jais dirbti labai nepatogu. Tiesa, atsiranda jau ir tokių skydelių, kurie dengia pusę veido, galima dirbti pasilenkus, bet koks yra komfortas ir darbo kokybė stebėti vaizdą pro plastiko sluoksnį? Procedūros nukenčia.
Be to, patys klientai klausia, ar gali nusiimti kaukę, sakydami, kad jiems sunku su ja išbūti. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

   Virusas pasiglemžė ir gyvenimo džiaugsmą

   Šakių rajono gyventoja Rita (69 m.) tris mėnesius ligoninėje kovojo su COVID-19 infekcija. Grįžusi namo moteris suprato, ka...
   Hipotonikai vasaros nelaukia

   Hipotonikai vasaros nelaukia

   „Ne juokai yra visą gyvenimą pragyventi su žemu spaudimu. Kai pakyla virš šimto, jaučiuosi keistai“, &nd...

   Budinti vaistinė


   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...
   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19

   Trijose vaistinėse Vilniuje pradedama skiepyti nuo COVID-19, pirmadienį pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

   razinka


   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   „Lauktuvės“ iš Nepalo

   Kol Jungtinėje Karalystėje toliau plinta Delta vadinama koronaviruso atmaina, o šalies Vyriausybė rengiasi švelninti karantino ribojimus, Vakarų Europos žiniasklaida praneša apie naują COVID-19 mutaciją iš Nepalo. Mokslininkai sako, kad ją sunkiau veikia vakcinos. 

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Šešios dienos poliklinikose
   Henrikas Vaitiekūnas Šešios dienos poliklinikose
   Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
   Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (2)
   Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)
   Henrikas Vaitiekūnas Kuo vyrai nuo moterų skiriasi (1)

   Naujas numeris
   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica