Grožio salonų darbuotojai: sunku visą dieną išbūti su kauke

Greta Vanagienė
2020-09-10
„Uždarykite šias manikiūrines, kad pagaliau bankrutuotų“, - į redakciją paskambina ką tik iš grožio salono išėjusi pikta klientė. Ji pasakojo apsilankiusi viename sostinės prekybos centrų įsikūrusiame manikiūro salone. Iš visų ten besidarbavusių merginų ji esą nematė nė vienos tinkamai kaukę dėvinčios darbuotojos.
Grožio salonų darbuotojai: sunku visą dieną išbūti su kauke
Jei grožio specialistė darbe nedėvi kaukių, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims taikoma nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų bauda.

„Jos tik pasikabinusios kaukes ant smakro, nosys kyšojo, - pasakoja pašnekovė. Pasak jos darbuotojos pasiteisinimo, kad su kaukėmis sunku kvėpuoti. - Jei per sunku užtikrinti tvarką, tuomet saloną reikėtų uždaryti. Arba pasitikslinti, kaip teisingai nešioti kaukę.“
 
Pažeidimų nenustatė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC) aiškina, kad grožio paslaugų teikėjai ir veiklos vykdymo vietų administracijos ar kiti jų veiklą organizuojantys subjektai turi užtikrinti sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą dėl apsaugos.
 
„Nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitos būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos. Apsauginės kaukės yra privalomos grožio salonų personalui ir klientams“, - paaiškina tvarką NVSC atstovai.
Beje tai, kad įstaigų darbuotojai kaukes nešioja nusmauktas ant burnos, taip pat yra traktuojama kaip pažeidimas. Gavus prašymą, skundą arba turint informacijos yra vykdomos operatyviosios kontrolės, tačiau tokių pažeidimų kol kas nenustatyta.
 
Vilniuje per pastaruosius du mėnesius buvo gautas vienas skundas dėl grožio salono veiklos, bet šis nepasitvirtino.
Už numatytų reikalavimų pažeidimus yra taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.Specialisto komentaras
Grožio verslo savininkė Ieva Pudževytė:

- Dar prieš pandemiją grožio srityje dirbantys specialistai turėjo dėvėti kaukes. Norint meistrui apsisaugoti nuo dulkių, garuojančių preparatų ar kitų dalykų, būtina dėvėti kaukę, taigi iš esmės mažai kas pasikeitė.  Tiesa, aš pati niekada nedirbau su kauke. Turint kvėpavimo sistemos sutrikimų yra didelis diskomfortas, nes kaukė dar labiau apsunkina kvėpavimą.
 
Nors dėl COVID-19 reikalaujama dėvėti kaukes, ne visos grožio paslaugų įstaigos to laikosi, nes yra be galo sunku visą dieną taip išbūti: skydeliai garuoja, su jais dirbti labai nepatogu. Tiesa, atsiranda jau ir tokių skydelių, kurie dengia pusę veido, galima dirbti pasilenkus, bet koks yra komfortas ir darbo kokybė stebėti vaizdą pro plastiko sluoksnį? Procedūros nukenčia.
Be to, patys klientai klausia, ar gali nusiimti kaukę, sakydami, kad jiems sunku su ja išbūti. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

   Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

   Budinti vaistinė


   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

   Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica