Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?

Greta Vanagienė
2019-08-05
Nors vis daugiau vyrų dalyvauja gimdyme, diskusijos, ar verta tai daryti, netyla. Viena stovykla teigia, kad tai - nežemiškas stebuklas, verta išvysti, kiti gi baidosi kančioje vaitojančios moters vaizdo. Tai neva gali slopinti seksualinį potraukį.
„Stebuklą ar kančią išvysite priklauso nuo vyro estetikos suvokimo“, - aiškina psichoterapeutas Olegas Lapinas.
Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?
Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters.

Bijo vaizdo
O.Lapinas aiškina, kad seksualinis potraukis susijęs su estetika ir idealizacija. Savo ruožtu gimdymo metu tenka pamatyti fiziologiją be „maskuotės“: kraujo, kūno išskyrų, o ir moteris neatrodo patraukliai. Taigi tuos, kurie ypač vertina estetiką, toks vaizdas gali išgąsdinti, atstumti.

 

„Vyrus, kurie myli ne galva, o kūnu, vaizdas be estetinio apvalkalo šokiruoja. Tai paaiškina, kodėl kai kurie vyrai žavisi itin stambiomis moterimis, turinčiomis plačius klubus, masyvią krūtinę, o ne „Barbėmis“. Tokius vyrus traukia pats kūnas, jo kvapas, pojūtis. Taigi pastarasis vyrų tipas neturi stipraus estetinio reikalavimo, todėl ir gimdymas jų neturėtų atbaidyti“, - sako psichoterapeutas Olegas Lapinas.

 
O vyrai, kurie itin jautrūs skausmui, perdėtai pedantiški, linkę idealizuoti moters paveikslą, stebėję gimdymą rizikuoja kuriam laikui prarasti geismą moteriai.
 
Dirba kartu
„Kita vertus, vyras nedalyvavęs gimdyme dėl estetinių sumetimų, gali viduje patirti daug blogesnių išgyvenimų. Jis gali jaustis nuvylęs savo moterį, kuri galbūt tikėjosi antrosios pusės paramos jautriausiu gyvenimo momentu. Teisios abi pusės“, - teigia psichoterapeutas.
Vis dėlto priimti sprendimą dėl gimdymo scenarijaus, pasak specialisto, turėtų pats vyras įvertinęs savo estetikos skalę.

Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį, anot O.Lapino, gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters. 

 
Komentaras
VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius:

- Nuomonę esą gimdymo metu vyrai patirs psichologinę traumą pamatę šiurpius vaizdus sukūrė sovietinė sistema, kai vyrai net nebuvo įleidžiami į gimdymo ligoninę. Ne tik gimdymas, bet ir kitos moteriškos procedūros, pavyzdžiui, gimdos operacijos būdavo slepiamos, kad tik nesužinotų vyras. Šiandien požiūris į gimdymą yra pasikeitęs, vyrai priartėję prie šeimos – retas, kuris atsisako tai patirti, nebent trukdo pašalinės aplinkybės, pavyzdžiui, komandiruotė, bet tik ne dėl estetinių dalykų. Paprastai vyrai, kurie abejoja, ar dalyvauti vaikelio atėjime, priėmę teigiamą sprendimą dėl to džiaugiasi, pripažįsta, kad patyrė stebuklą. Gimdykloje emocinis fonas yra itin stiprus, todėl vyrai tampa jautresni moteriai, šeimai. Maža to, jie jau pageidauja dalyvauti gimdyme, kai atliekamas cezario pjūvis, tačiau Lietuvoje to dar negalime pasiūlyti, reikalinga pasiruošti.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica