Dabar tinkamiausias metas pasirūpinti plaukais

Žiedūnė Juškytė
2017-10-05
Vasarą lepindamiesi saule, jūra, baseinu, skriaudžiame savo plaukus. Būtent dabar tinkamiausias laikas grąžinti jiems skolą.
Dabar tinkamiausias metas pasirūpinti plaukais
Jei norite efektyviai ir tinkamai pasirūpinti plaukais, pirmiausia patartina atlikti galvos odos ir plaukų tyrimą. Jo rezultatai gali būti įdomūs ir aktualūs visiems – turintiems rimtesnių plaukų ar galvos odos problemų ar tiesiog norintiems tinkamai prižiūrėti plaukus.

Gamintojai siūlo platų asortimentą šampūnų ir kitų priemonių plaukų priežiūrai. Nuo ko pradėti, kokias priemones rinktis?
„Pirmiausia reikėtų nustatyti, ar kliento plaukai yra nualinti ir kaip stipriai, ar lūžinėja, ar išsausėję. Plaukų priežiūros priemones reikėtų parinkti pagal kiekvieno poreikį, – pasakojo „Eurovaistinės“ konsultantė Renata Žinytė. – Kai kam užteks paprasto šampūno, drėkinamojo kondicionieriaus, o kitiems gali prireikti ir kitų įvairių priemonių, didesnės apsaugos.“
 
Naudingas tyrimas
Jei norite efektyviai ir tinkamai pasirūpinti plaukais, pirmiausia patartina atlikti galvos odos ir plaukų tyrimą. Jo rezultatai gali būti įdomūs ir aktualūs visiems – turintiems rimtesnių plaukų ar galvos odos problemų ar tiesiog norintiems tinkamai prižiūrėti plaukus.

„Žmonės tiesiog neįtaria, kad jų jautri galvos oda ar yra kitų problemų, kai sužinosite apie galvos odą ir pačią plaukų struktūrą, tada galėsite parinkti tinkamiausias priemones“, – pasakojo konsultantė.
 
Tyrimo metu galvos oda ir plaukai padidinami iki tūkstančio kartų, vaizdas matomas ekrane ir taip nustatoma būklė – odos ar plaukų mechaninių bei cheminių pažeidimų vietos, plaukų svogūnėlių būklė, struktūros defektai, galiukų skilinėjimas ir pan. Tyrimui nereikia specialiai ir iš anksto pasiruošti, jis neskausmingas, tikslus ir greitas.
Atlikus tyrimą paaiškės, ar jūsų galvos oda jautri, per riebi ar sausa, specialistai nustatys, ar plaukai pažeisti, sausi ar suskilinėję. Tai sužinojus, galėsite išsirinkti tinkamiausias plaukų priežiūros priemones.
 
Kokį šampūną rinktis
Paprasčiausia ir įprasčiausia priemonė plaukų priežiūrai – šampūnas, tačiau ir jo yra ne viena rūšis.
„Šampūną reikėtų rinktis be parabenų, sulfatų ar kitų cheminių medžiagų, jos užkemša poras, neleidžia plaukams kvėpuoti ir augti, – pasakojo R.Žinytė. – Reikia žiūrėti į šampūno sudėtį, o jei jos nesuprantate, analizuokite pakuotę. Jei ant jos, pavyzdžiui, nupieštas augalas, galima tikėtis, kad šampūnas bus natūralesnis, taip pat reikia ieškoti specialių ženklelių.“
 
Sveikatai saugi kosmetika turi sertifikatus, o jie ant pakuočių žymimi ženklais: „Soil Association“, „Ecocert“, BDIH, „Cosmebio“, ICEA, COSMOS, USDA, „NaTrue“, „ECO Control“, „Demeter“, „ECO Garantie“.
Pasak konsultantės, vaikams iki 14 metų, nereikėtų naudoti šampūnų riebiai galvos odai ir rinktis produktus, kuriuose nėra parabenų, dirgiklių, agresyvių kvapiklių. Mažesniesiems geriausia pirkti specialiai jiems skirtą šampūną.

 
Kaip prižiūrėti
„Labai skubėjote plauti plaukus, – pastabą klientei davė jos plaukus apžiūrinėjanti kosmetikos konsultantė Rūta Narkevičienė. – Matau neišplautus pasilikusius riebaliukus. Plaukus reikia plauti du kartus (pirmą kartą – nuplauti riebalus, antrą – ilgiau palaikyti šampūnu ištrinktą galvą) arba pabandyti pasirinkti šampūną riebiai galvos odai.“
 
Po tyrimo kosmetikos konsultantė R.Narkevičienė klientei, turinčiai sausus plaukus, bet riebią galvos odą, parinko specialias priemones, taip pat patarė kartą per savaitę naudoti plaukų kaukę.

Konsultantė R.Žinytė pataria nepamiršti ir kitų priemonių, galinčių palengvinti gyvenimą plaukams: „Aliejukai, kondicionieriai, ampulės, apsauginės kaukės... Prižiūrėdami plaukus nepamirškite gerti jiems skirtų vitaminų. Jeigu norite turėti gerus, gražius ir žvilgančius plaukus, reikia jais rūpintis iš išorės ir vidaus.“
 
Kokie plaukai madingi?
Plaukų stilisto Valerijus Gigevičius neretai klausia – kokie plaukai bus madingi šiemet: „Kiekvienais metais atsakau tą patį – svarbiausia turėti sveikus plaukus. Rudenį mūsų plaukai būna nudeginti saulės, pagriaužti druskos. Tokiu atveju reikėtų naudoti atkuriamąsias priežiūros priemones, nepamiršti aliejuko, būtų gerai naudoti drėkinamąją kaukę ir reikėtų ją palaikyti ne 15 minučių, kaip rašo ant pakuotės, o šiltai apsivynioti galvą ir taip pabūti 2–3 valandas.“

 
Verta žinoti
Atšalus orams neikite į lauką drėgnais plaukais. Išsiplovę galvą plaukus išdžiovinkite, palaukite dar apie 15 minučių, kad atvėstų. Sudrėkinkite ir pamaitinkite plaukus aliejumi. Dar geriau, jei plaukams leistumėte išdžiūti natūraliai, nes plaukų džiovintuvas labai sausina plaukus.
Jei norite plaukus apsaugoti nuo šalčio ir vėjo, užsidėkite kepurę. Jei šio aksesuaro nemėgstate, supinkite plaukus į kasą ar suriškite į kuodą, kad nesusiveltų ir išlaikytų purumą. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

   VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

   Budinti vaistinė


   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

   Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

   Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica