Akys - it gastrolių žemėlapis

Greta Vanagienė
2020-01-02
Ir kam nepasitaiko po švenčių atsikelti ne pačios gražiausios savo versijos? Nors vakarėlį išduodantį akių pabrinkimą dažniausiai bandome mažinti iš kameros ištrauktais ledukais, gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgita Karčiauskienė įspėja, kad taip galime lengvai šią itin jautrią odos sritį pažeisti. Mat nuo šalčio paakių odos kapiliarai gali išsiplėsti. Atgaivinti žvilgsnį yra daug švelnesnė, tačiau ne mažiau veiksminga priemonė.
Akys - it gastrolių žemėlapis
Atgaivinti nuo siautulių ar gausesnių vaišių pavargusį žvilgsnį padeda arbatos kompresas. Tam labiausiai tinka juodoji arbata be priedų.

„Iš šaldymo kameros ištraukti ledukai, dedami tiesiai ant veido odos, gali tą vietą tiesiog nušaldyti ar išplėsti kraujagysles“, - įspėja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.


Padės juodoji arbata
„Nors daugeliui atrodo nekalta priemonė, iš šaldymo kameros ištraukti ledukai, dedami tiesiai ant veido odos, gali tą vietą tiesiog nušaldyti ar išplėsti kraujagysles“, - įspėja gydytoja dermatovenerologė dr. Jurgita Karčiauskienė. Mat ne veltui šaltojo sezono metu odą itin saugome specialiais kremais.

 
Gydytoja J.Karčiauskienė sako, jog paburkusį veidą gali švelniai ir veiksmingai atkurti lengvas limfodrenažinis masažas. „Suaktyvinti kraujotaką aplink akis galite tiesiog pirštų galiukais, sukamaisiais judesiais. Be to, nudrenuoti limfą puikiai padeda specialūs masažuokliai su akmenukai, pavyzdžiui, su žadeitu“,- atkreipia dėmesį specialistė. Anot jos, specialūs paakių srities kremai, skirti paburkimui mažinti, padėtį kiek pataiso, bet veiksmingi jie būna tik tada, kai įmasažuojami.
 
Kitas būdas atgaivinti nuo siautulių ar gausesnių vaišių pavargusį žvilgsnį, anot J.Karčiauskienės, – arbatos kompresas. Tam labiausiai tinka juodoji arbata be priedų. Mat ši veikia ir priešuždegimiškai.
„Jei naudojate mirkomus arbatos maišelius, o ne birias arbatžoles, verčiau jų tiesiai ant akių srities nedėkite – arbata bus per didelės koncentracijos, o tai gali sukelti atvirkštinę reakciją – sudirginti ar sukelti alergiją“, - sako ji.
Grožio ritualų ekspertė pataria tiesiog drungnoje arbatoje suvilgyti švelnią medžiagos skiautę ir ją ant akių srities palaikyti apie dešimt minučių.

 
Išduoda inkstų ligas
Vis dėlto gydytoja atkreipia dėmesį, kad akių pabrinkimas lydi ne kiekvieno gastroles ar iš vakaro suvartojus per didelį kiekį skysčių, ar suvalgius sūresnio maisto. Anot J.Karčiauskienės, kai kurių akys nėra linkusios pabrinkti - tai lemia genetika.  
Tačiau dažna ši problema, rodos, ir nuo nekalto puodelio arbatos vakare, sergantiesiems inkstų ligų. Taigi jeigu akys pabrinksta itin dažnai, vertėtų apsilankyti pas gydytoją nefrologą.

 
Tarp kitko
Po intensyvaus alkoholio vartojimo išvakarėse ar per naktį akys linkusios ne tik paburkti, bet ir parausti, o mažytės kraujagyslės, esančios akies paviršiuje išsiplėsti. Taip akies baltymas įgauna rausvą atspalvį. Nors specialistai sako dažniausiai dėl to jaudintis neverta – mat po kurio laiko paraudimas praeina. Atsiradusiam diskomfortui sumažinti padeda nereceptiniai akių lašai, dar vadinami dirbtinėmis ašaromis, kurios išvalo ir drėkina akies paviršių.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica