12 maisto produktų, kurių negalėtumėte įdėti į šaldytuvą

www.lsveikata.lt
2018-11-23
Daugeliui mūsų atrodo, kad šaldytuvas yra saugi produktų laikymo vieta, prailginanti jų galiojimo laikotarpį. Visgi, vertėtų pastebėti, jog ne visi iš jų gali būti laikomi šaldytuve ─ nors pačiam įrenginiui jie žalos nepadarys, nusivilti teks Jums patiems. Jei norite to išvengti, susipažinkite su tokių produktų sąrašu ir verčiau paieškokite jiems kitos vietos.
12 maisto produktų, kurių negalėtumėte įdėti į šaldytuvą

1. Bulvės. Šalta temperatūra bulvėse esantį krakmolą pakeičia į cukrų, todėl šios daržovės tampa saldžios ir rupios. Tačiau neapsigaukite ─ kad ir ką begamintumėte, skonis (o dažnu atveju ir spalva) tikrai nebus tokie, kokių galėtumėte tikėtis.
2. Svogūnai. Šios daržovės neturėtų būti laikomos šaldytuve, nes tai paskatins jų suminkštėjimą, o kartais net ir pelijimą. Be to, jei svogūnas bus perpjautas, paspartinsite ir jo džiūvimo procesus.
 

3. Pomidorai. Tai dažna klaida, kurią daro daugelis iš mūsų, tačiau iš tiesų pomidorams ne viena būti šaldytuve, kadangi šaltis pakeičia jų skonį ir kvapą. Šaldytų pomidorų skonis it neprinokusių ir vandeningų daržovių ─ vargu, ar norėtumėte tai išbandyti.
4. Duona. Žema temperatūra paskatina šio produkto sugedimo procesus, o pati duona tampa kieta ir sunkiai sukramtoma. Pats metas paieškoti jai kitos vietos!
 
5. Bananai. Jei įsigijote ne visai prinokusius bananus, įdėję juos į šaldytuvą, tikrai nepaspartinsite šio proceso ─ kadangi šie vaisiai įprastai auga šiltame klimate, jie tik suminkštės ir pajuoduos. Visgi, jei bananai prinokę, šiame įrenginyje juos laikyti galite: nors jų spalva gali šiek tiek pakisti, skonis išliks toks pats.
6. Kava. Nors apie tokį sprendimą susimąstome retai, turėtumėte žinoti, kad kava sugers visus įrenginyje esančius kvapus ir dėl to tikrai nebenudžiugins maloniu aromatu. Drėgmė gali turėti įtakos ir skoniui, tad verčiau nerizikuokite.
 
7. Medus. Laikant medų šaldytuve, jis bus kristalizuojamas, todėl ilgainiui taps tarsi kieta tešla, kurią bus itin sunku pakabinti.
8. Česnakai. Šiems produktams labiau patinka vėsios ir sausos vietos ─ tikėtina, kad šaldytuve jie kur kas greičiau suminkštės ar netgi supelys.

 
9. Avokadai. Panašiai kaip ir bananai, avokadai geriau noksta šiltesnėje aplinkoje, todėl įdėję juos į šaldytuvą tiesiog sustabdysite jų nokimo procesą. Tikriausiai siekiate ne to, tad verčiau paieškokite jiems kitos vietos.
10. Melionai. Neprapjautą melioną kur kas geriau laikyti kambario temperatūroje: teigiama, jog taip bus išsaugomas antioksidacinis jų poveikis. Visgi, jei ketinate dėti į šaldytuvą tik šio vaisiaus griežinėlius, nieko baisaus nenutiks, tačiau dėl viso pikto reikėtų juos uždengti maistine plėvele.
 
11. Alyvuogių aliejus. Nors tai labiau maisto ingredientas, o ne produktas, vis vien pravartu žinoti, kad laikydami jį šaldytuve, paskatinsite kondensaciją, todėl ilgainiui aliejus bus labiau panašus į sviestą.
12. Šviežios žolelės. Šie augalai, kaip ir kava, mėgsta sugerti visus kvapus į save, o taip pat, esant žemesnei temperatūrai kur kas greičiau sudžiūsta. Tačiau jei pasirinksite pakankamai sandarų indą, tokių problemų pavyks išvengti.


Verta žinoti 
Nustoję dėti šiuos produktus į šaldytuvą, kur kas rečiau išmesite skonį ar kvapą praradusį maistą ir taip prisidėsite prie vartotojiškumo mažinimo. Tai padaryti padės ir mažiau energijos suvartojantys šaldytuvai ─ jei norite juos apžiūrėti internetinėje parduotuvėje, spauskite čiaBuitinė technika internetu dabar užsakoma itin paprastai, tad šį įrenginį pakeisti galėsite bet kuriuo Jums patogiu metu!


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica