Tomas Pačėsas: „Mane lydi sėkmė“

Domantė Juknonytė
2016-12-12
 Vilniaus krepšinio klubo „Lietuvos rytas" vyriausiojo trenerio, alytiškio Tomo Pačėso (45) laikas dažniausiai skiriamas krepšiniui. Tačiau tarp įtemptų darbų, buvęs profesionalus sportininkas randa laiko ir sau.
Tomas Pačėsas: „Mane lydi sėkmė“
„Krepšinis yra mano gyvenimo būdo dalis, mano aistra ir pomėgis, todėl dirbdamas realizuoju save. Manau, jog dirbti mėgstamą darbą yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų“, - sako „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas.

- Jūsų profesionali krepšininko karjera tęsėsi 13 metų, per kuriuos pasiekėte ir svarbių tarptautinio lygio apdovanojimų. Kuo jus sužavėjo krepšinis ir kodėl nusprendėte užsiimti šiuo sportu?
- Vaikystėje ir ankstyvoje jaunystėje užsiiminėjau plaukimu. Krepšiniu susidomėjau turbūt kaip ir dauguma devintojo dešimtmečio Lietuvos krepšinio gerbėjų, stebėdamas Kauno „Žalgirio“ rungtynes Sovietų Sąjungos vyrų krepšinio čempionatuose. Krepšinio žavesys, komandos laimėtos pergalės, tų laikų krepšininkų rezultatai ne tik džiugino, bet ir davė impulsą man bei mano kartos krepšininkams užsiimti šia sporto šaka.
 
Kaip dabar įvertintumėte savo, kaip krepšininko, karjerą?

- Esu patenkintas tiek krepšininko, tiek krepšinio trenerio karjera. Buvo ir laimėjimų, ir pralaimėjimų, bet daugeliu atvejų mane lydėjo sėkmė. Manau, jog nedaug ką pakeisčiau, jei turėčiau galimybę pakartoti savo karjerą.
 
Nors ilgus metus dirbote užsienyje, jūsų manymu, kaip kinta krepšinio kultūra ir sąlygos Lietuvoje?
- Lietuvos krepšinis man asocijuojasi su rinktinės žaidimu vasarą ir LKL vyrų lyga. Tai prestižiškiausios, labiausiai žiūrimos krepšinio varžybos šalyje. Pradėjęs treniruoti „Lietuvos rytą“ aktyviai įsitraukiau į šalies krepšinį. Prieš keletą metų prisidėjau prie vyrų krepšinio klubo Alytuje atkūrimo – pradėjęs nuo Nacionalinės krepšinio lygos, šiandien klubas žaidžia LKL.
 
Džiugu, jog atėjus naujam LKL prezidentui lyga tapo stipresnė. Tam įtakos turėjo ir ekonominė krizė Europoje, dėl kurios LKL tapo pajėgia finansine prasme konkuruoti su kitomis Europos valstybių krepšinio lygomis. Mes galime įsigyti pajėgių krepšininkų, jaučiama trenerių stabilizacija, kryptingas darbas. Manau, jog susidomėjimas krepšiniu taip pat auga.
 
- Ką jums suteikia trenerio darbas, kas jame – sunkiausia?

- Krepšinis yra mano gyvenimo būdo dalis, mano aistra ir pomėgis, todėl dirbdamas realizuoju save. Manau, jog dirbti mėgstamą darbą yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų.
Kiekviename krepšinio klube tiek žaidžiant krepšinį, tiek treniruojant komandą turi įrodyti profesionalumą, žinias, sugebėjimus. Skirtingų valstybių klubai turi savas taisykles, todėl reikia mokėti reaguoti ir sugebėti atitinkamai elgtis.
 

Krepšinio trenerio darbas yra atsakingas, ypač Lietuvoje, kur krepšinis yra labai stebimas, analizuojamas, kritikuojamas. Tačiau visa tai motyvuoja, priverčia nestovėti vietoje, domėtis ir dirbti. Žinoma, šiame darbe yra milžiniškas psichologinis, moralinis ir fizinis krūvis, atsakomybė gali slėgti, todėl reikia išmokti skirti laiko ir poilsiui.

 
Ar pavyksta atrasti vidinį balansą, derinti poilsio, sveikos mitybos režimą?
- Sportas, buvimas su šeima, vaikais, bendravimas su draugais yra paprasti, tačiau daug malonumo gyvenime suteikiantys dalykai. Kasdien, ypač važinėdamas automobiliu, mėgstu klausytis įvairių žanrų muzikos. Stengiuosi aplankyti Lietuvoje vykstančius mėgstamų muzikos atlikėjų koncertus. Labai patiko pastarieji matyti – „Def Leppard“, Eros Ramazzotti – pasirodymai.
Stengiuosi kasdien sportuoti, skiriu laiko ir sveikai mitybai. Nors maistui jaučiu silpnybę, stengiuosi tai kontroliuoti ir laikytis sveikos mitybos principų.
 
- Akivaizdu, jog krepšinis užima didžiąją dalį jūsų laiko. Ar lieka jo kitoms veikloms?
- Šiandien krepšinis yra svarbiausias prioritetas, užimantis didžiąją laiko dalį. Tačiau taip pat dirbu su visuomeniniais projektais, esu Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdyboje, priklausau Alytaus miesto savivaldybei. Kalbant apie asmeninius tikslus, stengiuosi išlaikyti fizinę ir sportinę formą, psichologinę būklę. Nieko man ypatingo nereikia. Visada sakau, jog svarbiausia, kad nebūtų blogiau, ir to užtenka.  Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica