Rūta Merkytė: „Tikiu mokslu, tikiu ir dvasingumu“

Agnė Bulanavičienė
2021-11-08
Prieš penkerius metus įkūrusi kosmetikos įmonę „Manilla“ su keturiais darbuotojais, šiandien gydytoja Rūta Merkytė komandą yra išplėtusi iki devyniasdešimt žmonių. Per ateinančius dešimt metų ji siekia, kad jos įmonė taptų tarptautiniu prekiniu ženklu.
Rūta Merkytė: „Tikiu mokslu, tikiu ir dvasingumu“
„Tikiu mokslu, tikiu ir dvasingumu. Sujungiu šiuos du dalykus – tai man suteikia atsakymus į visus klausimus ir duoda pagrindą prasmingam gyvenimui“, - sako kosmetikos įmonės „Manilla“ vadovė Rūta Merkytė.

- Esate ne tik sėkmingo prekinio ženklo „Manilla“ įkūrėja, bet ir viena „Swedbank“ smulkaus verslo akademijos ,,Kiekvienas gali“ mentorių. Papasakokite plačiau apie šią veiklą, kodėl sutikote būti jos dalimi?
- Pastarieji metai mano gyvenime buvo ypatingi. Ėjau sėkmės keliu ir man gerai sekėsi: sukūriau antrą pagal dydį kosmetikos gamybos ir pardavimo verslą Lietuvoje, sėkmingai augame ir plečiamės toliau. Iš išorės viskas atrodė gerai ir smagu, bet viduje visada jaučiau neapčiuopiamą tuštumą. Trūko vidinės laimės ir prasmės pojūčio. Paskutinius metus sąmoningai skyriau savo vidiniam ir dvasiniam augimui, per kurį atėjo viena gražiausių įžvalgų iš filmo „Atgal į gamtą“: laimė yra tikra tik tada, kai ja dalijamasi. Supratau, kad per penkerius nuolatinio verslo auginimo metus įgavau daug specifinių žinių ir informacijos, kuri nėra prieinama paprastam vartotojui. Tai yra per laiką užsitarnaujamas pasitikėjimas iš kitų verslininkų, inovatorių, mentorių, strategų. Norint pasiekti tas žinias reikia būti atkakliam ir smalsiam. Man pasisekė, kad laiku atsidūriau tinkamų žmonių rate ir gavau nepaprastą gyvenimo dovaną – galimybę pačiai sukurti praktinę verslo bei gyvenimo filosofiją, kurią kaip puzlės detales sudėliojau imdama pavyzdį iš kitų sėkmingų verslininkų, mentorių, filosofų, mokslininkų ir filantropų. Kadangi suvokiu tai kaip retą galimybę ir dovaną, jaučiau, kad mano pareiga yra perduoti tas specifines žinias, įkvėpimą ir strategijas kitiems, mažesniems verslams, kurie susiduria su sunkumais banguotame kelyje. Taigi, mentorystės programoje savo patirtimi, žiniomis, įkvėpimu ir kitomis lyderystės formomis viliuosi padėti kuo daugiau drąsių, ambicingų ir pridėtinę vertę norinčių kurti žmonių. Be to esu įsitikinusi, kad edukacija privalo būti nemokama ir visiems prieinama, nes tik taip sudarysime galimybę pasireikšti žmonėms iš mažiau sėkmingos socialinės aplinkos – tai irgi vienas motyvų, kodėl sutikau dalyvauti tokiame projekte.

 
- „Manillai“ – jau penkeri metai. Kokie įmonės laimėjimai jus labiausiai džiugina?
- Labiausiai džiaugiuosi savo komanda. „Manilloje“ dirba apie devyniasdešimt žmonių, nemaža dalis jų yra „Manilla medical SPA“ ir „Manilla CLINIC“ darbuotojai: aptarnaujantis personalas, masažuotojai, kosmetologės, konsultantai – nuostabūs savo srities specialistai. Šie žmonės kuria įmonės įvaizdį per kokybiškas paslaugas, malonų aptarnavimą ir stiprią estetinę verslo pusę. Kita dalis yra administracijos žmonės. Didžiuojuosi, kad mūsų su verslo partneriu Vytautu suburta komanda yra nuostabi. Smagiausia, kad praktiškai visi darbuotojai į „Manillą“ atėjo dirbti ne per darbo skelbimus, o tiesiogiai susiradę mane ar Vytautą ir tiesiog išreiškė norą prisijungti prie komandos ir kurti pridėtinę vertę kompanijai, žmonėms, Lietuvai.
 
- Esate minėjusi, kad jus dabar domina daugybė sričių: antreprenerystė ir lyderystė, žmogaus sveikatos optimizacija, neuropsichologija, epigenetika. Kas skatina jūsų smalsumą?
- Penkerius metus kasdien intensyviai plėtodama verslą suvokiau, kad viskas gyvenime yra susiję. Tik žmogaus protas dėl beprotiško kontrolės poreikio yra linkęs viską segmentuoti ir „sudėti į stalčiukus“. Tai – iliuzija. Viskas yra susiję, viskas yra tam tikros rūšies, bet skirtingos formos energija – apie tai kalba kvantinė fizika ir metafizika, kas yra futuristinės profesijos, netrukus tapsiančios naujųjų kartų mąstymo pagrindu.
Nors apie stoicizmo filosofiją sužinojau ne taip ir seniai, prieš maždaug metus, natūraliai ją prisijaukinau, nes pasirodo tomis pačiomis vertybėmis ir įsitikinimais gyvenau visą gyvenimą. Stoikai sako, kad žmogus jausis laimingas tik tada, kai gyvens darnoje su gamta. Ir visas mano gyvenimas yra apie tai, kaip balansuoti tarp dvasingumo (milijonų metų gamtos išminties) ir technologijų eros (žmogaus protas yra beribis ir gali sukurti iš principo bet ką). Juk viską darome vieni dėl kitų. Žmogus ir jo ateitis yra esminis objektas subjektyvioje mūsų realybėje. Todėl natūraliai įsitraukiau ir į kitas žmogaus, kaip kompleksiškos būtybės, nagrinėjimo sritis – per psichologiją, fiziologiją, mentalines ir psichines būsenas ir t.t. Tikiu mokslu, tikiu ir dvasingumu. Sujungiu šiuos du dalykus – tai man suteikia atsakymus į visus klausimus ir duoda pagrindą prasmingam gyvenimui. O kosmetikos verslo auginimas yra tik nedidelė dalis to, ką ketinu gyvenime pasiekti.
Dabar esu susikoncentravusi į tarptautines rinkas ir plėtrą. Jungtinėse Amerikos Valstijose su gydytojų dermatologų klinikų tinklu paleidžiame profesionalios kosmetikos liniją, skirtą naudoti su dermatologine technika. Gyvenu tarp Los Angelo, San Francisko, Lietuvos ir kitų šalių, kur keliauju su darbo ir laisvalaikio projektais. Šiuo metu su komanda rengiame medicininį skaitmeninį produktą, skirtą odos sveikatai tirti ir gydymo sprendimams pasiūlyti. Turiu verslo partnerius ir artimus draugus, su kuriais keliaujame ir vykdome įvairius projektus, padedame vieni kitiems spręsti įvairias užduotis ir motyvuojame vieni kitus, kai pritrūksta energijos. Toks gyvenimas nepaprastai žavingas ir suteikiantis gilų savęs įprasminimo pojūtį, nes žinau, kad mano kūrybos ir ambicijų rezultatai pagerins daugelio žmonių gyvenimus.
 
Viename interviu užsimenate apie E.Tolle knygą ,,Šios akimirkos jėga“. Kuo ši knyga jus žavi? Gal parekomenduotumėt ir daugiau kūrinių?
- Dabar pasinaudosiu savo „statusu“, kas yra visiškai niekinis dalykas, ir „pasigirsiu“, kad per gyvenimą esu perskaičius arti tūkstančio knygų. Tai yra labai daug. Kodėl čia taip susireikšminusiai sakau? Žmogus yra primityvi būtybė ir dabar jūsų sąmonėje išaugo pasitikėjimas manimi, kad esu „skaitymo ekspertė“, nes turiu daug patirties ir žinias, gautas iš knygų, esu gerai integravusi į savo gyvenimą. O man tik to ir reikia, nes mano tikslas, kad kiekvienas šio straipsnio skaitytojas perskaitytų pirmas penkias pirmas mano rekomenduojamas knygas. Jei tą padarysite, pažadu, kad tos informacijos užteks praktiškai visam jūsų gyvenimui, o aš būsiu rami, kad mano vaikai augs geresnėje visuomenėje. Visas šias knygas manau tikrai rasite lietuvių kalba, o aš dalį jų skaitau kaip popierinius variantus, siunčiuosi dalį kaip PDF, kitą dalį iš „Amazon“ arba klausaui per „Audible“ platformą. Taigi, mano TOP knygos: Neale Donald Walsch „Pokalbiai su Dievu“ (4 knygos, svarbiausia – pirmoji), Tim Ferris ir Eric Jorgenson „The Almanack of Naval Ravikant: A guide to Wealth and Happiness“, James Clear „Atominiai pokyčiai“, Eckhart Tolle „Šios akimirkos jėga“, Maxwell Maltz „Psycho-Cybernetics“.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

   Akromegalija serganti Jūratė: jaučiuosi kaip apatinė girna

   „Kiekvieną rytą atsikeliu sveika, energinga, laiminga. Džiaugiuosi, kad liga yra sutramdyta ir gyvensiu tiek, kiek Dievas du...
   Demencija serga ir vaikai

   Demencija serga ir vaikai

   Jonavos visuomenės sveikatos biuro organizuojamos paskaitos metu dalyvius nustebino žinia: demencija serga ir vaikai. Visuomenei s...

   Budinti vaistinė


   Auklės baudomis

   Auklės baudomis

   „Lietuvoje neretai vaistais prekiauja asmenys neturėdami jokių leidimų, ir čia kalbame apie turgavietes bei internetinę prek...
   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

   Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...

   Sveika šeima


   Kai piešiniai ima kalbėti...

   „Nustebtumėte, kiek ir kokių istorijų papasakoja piešiniai, – sako dailės terapeutai. – Patirtas smurtas, priklausomybės, netektys… Kiekviename nupieštame kūrinyje skleidžiasi atviros ir jautrios žmonių istorijos.“ Kaip „kalbinami” piešiniai? Kuo skiriasi terapinis pie&s...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Zimbabvėje įsisiautėjo cholera

   Šalyje iš daugelio gręžinių nėra saugu gerti ir naudoti vandenį, o infekcinė žarnyno liga, deja, jau pareikalavo daugiau kaip 150 Zimbabvės gyventojų gyvybių, tūkstančiams sujaukusi kasdienybę. Dalis šios šalies gyventojų prisimena prieš penkiolika metų įvykusį choleros protrūkį, kiti gi su liga sus...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar IQ yra oksimoronas?
   Henrikas Vaitiekūnas Ar IQ yra oksimoronas?
   Kas telpa į milijoną gigabaitų?
   Henrikas Vaitiekūnas Kas telpa į milijoną gigabaitų?
   Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?
   Henrikas Vaitiekūnas Bredas Pitas: ligonis ar sukčius?

   Naujas numeris