Nuolatinis skausmas – priežastis, kodėl Lionelis Messi žaidė prasčiau, nei gali

Violeta Bučiūtė
2016-07-01
Lionelis Messi (29) baigė tarptautinę karjerą Argentinos rinktinėje po to, kai pramušęs baudinį „Copa America“ finale su komanda nusileido Čilės ekipai. Tai buvo antrasis argentiniečių fiasko iš eilės.
Nuolatinis skausmas – priežastis, kodėl Lionelis Messi žaidė prasčiau, nei gali
Intensyvios treniruotės ir nuolatinis skausmas – visa tai priežastis, kodėl Argentinos futbolo rinktinės žvaigždė Lionelis Messi žaidė prasčiau, nei gali. Artimas sportininkui šaltinis patvirtino, kad futbolininką ne vieną savaitę kamavo raumenų skausmai. Teigiama, kad jis tyliai kentėjo traumos padarinius dėl įsipareigojimo Barselonos ir Argentinos komandoms.

Nesėkmės ir prarasta viltis
„Man pernelyg sunku, kad galėčiau analizuoti situaciją. Persirengimo kambaryje supratau, kad atėjo metas nutraukti karjerą nacionalinėje rinktinėje. Esu nusivylęs savimi, nes nesugebėjau realizuoti baudinio, kuris buvo lemiamas. Stengiausi kartu su Argentinos komanda tapti čempionu – deja, nesugebėjau to padaryti“, – po rungtynių sakė L.Messi.
 
Argentinos rinktinei net 23-ejus metus nepavyksta iškovoti reikšmingų pergalių. Lionelis, žaisdamas rinktinėje, pralaimėjo keturias finalo kovas: tris iš jų „Copa America“ varžybose ir vieną – FIFA Pasaulio čempionate.
Savo šaliai komandos kapitonas atstovavo 112-ąjį kartą. Jis debiutavo prieš 11 metų būdamas vos aštuoniolikos. Per visą šį laiką įmušė 55 įvarčius.
 

„Mano karta negali jo lyginti su Diegu Maradona dėl to, į kokias aukštumas D.Maradona iškėlė Argentinos futbolą. Tačiau Leo yra geriausias šių dienų žaidėjas Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – įsitikinęs Čilės rinktinės terneris argentinietis Juan Antonio Pizzi.
 
Karjerai trukdančios sveikatos bėdos
Šių metų pradžioje futbolo klubas „Barselona“ patvirtino, kad L.Messi buvo atlikti inkstų tyrimai. Atletą inkstų problemos kamuoja nuo praėjusių metų gruodžio, kai teko praleisti Pasaulio taurės pusfinalį dėl pilvo dieglių, kuriuos sukėlė inkstų akmenys.
 
Sportininkui buvo atlikta litotripsija – tai gydymas, kai naudojamos ultragarso smūgio bangos, kurios inkstų akmenis suskaldo į mažas dalelytes. Šios vėliau lengvai pašalinamos iš kūno. Valandą trunkanti procedūra nereikalauja chriruginio pjūvio, bet pacientui vis tiek skiriami nuskausminamieji, nes ultaragarso terapija gali būti skausminga.
 
Balandžio mėnesį pasirodė žinių, kad L.Messi patiria stiprius raumenų skausmus. Jis nuvyko į Veneciją pas gydytoją Giuliano Poser, kuris sportininkui pritaikė kineziterapinį gydymą. Intensyvios treniruotės ir nuolatinis skausmas – visa tai priežastis, kodėl L.Messi žaidė prasčiau, nei gali. Artimas sportininkui šaltinis patvirtino, kad futbolininką ne vieną savaitę kamavo raumenų skausmai. Teigiama, kad jis tyliai kentėjo traumos padarinius dėl įsipareigojimo Barselonos ir Argentinos komandoms. Skeptikai mano, kad tai desperatiškas klubo bandymas pateisinti geriausią futbolininką. „Barselonos“ medikai būtų žinoję apie išties rimtas problemas ir neleidę pagrindiniam žaidėjui rizikuoti sveikata.
 
Augimo hormonų trūkumas
Talentu apdovanotą L.Messi sveikatos bėdos kamavo nuo vaikystės: jo organizmas negamino augimo hormonų, kurie jam leistų normaliai užaugti. „Kai buvau vienuolikos sužinojau, kad man trūksta augimo hormonų, todėl teko pradėti gydymą, kuris padėtų subręsti. Kiekvieną vakarą, prieš miegą, privalėjau susileisti specialią injekciją į kojas – šis gyvenimo periodas tęsėsi trejus metus. Visada buvau pats mažiausias: tiek futbolo aikštėje, tiek mokykloje. Tik baigęs gydymą ėmiau normaliai augti“, – pasakojo L.Messi.
 

Gydymas buvo efektyvus, bet itin brangus. Sportininko šeima sau to negalėjo leisti. Leonelio tėvas Jorge neturėjo kito pasirinkimo kaip tik prašyti paramos iš futbolo komandos „Newell's Old Boys“, kuri norėjo L.Messi matyti savo gretose. „Jie sakė, kad sumokės už gydymą, bet jaučiausi lyg prašyčiau išmaldos. Jie davė vos tris šimtus pesų ir nieko daugiau. Jeigu būtų kompensavę visą gydymą, sūnus būtų privalėjęs žaisti jų komandoje“, – prisimena sportininko tėtis.
 
Dėl svajonės iširusi šeima
Buvęs L.Messi treneris Gabriel Digeralamo yra sakęs, kad žiūrint, kaip žaidžia tada dar jaunasis talentas, atrodė, jog kamuolys – jo kūno dalis. „Jis nuo vaiksytės apdovanotas neregėtu talentu. Paprašydavome jo spardomą kamuolį išlaikyti ore kiek įmanoma ilgiau. Jis galėdavo tai daryti ištisas penkiolika minučių ir vis tiek neprarasdavo kamuolio kontrolės. Kartą jam pavyko padaryti apie tūkstantį du šimtus spyrių, nors Leo tuo metu buvo vos devyneri“, – pasakojo G.Digeralamo.
 
Kai klubas „Barselona“ pasisiūlė padengti L.Messi gydymo išlaidas, tai buvo futbolininko tarptautinės sėkmės istorijos pradžia, kuri, deja, kainavo šeimos laimę. Leo, būdamas trylikos, turėjo priimti sprendimą, kuris visam laikui pakeitė ne tik jo, bet ir šeimos gyvenimą.

Jorge Messi ir šiandien prisimena lemtingą dieną: „Paklausiau Leo, ką nori daryti, nes nuspręsti turėjo jis pats. Sūnus pasakė, jog nori likti ir žaisti futbolą Barselonoje. Toks buvo savarankiškas sūnaus sprendimas, o aš likau kartu su juo.“
 
Būsimos žvaigždės mama Celia Messi grįžo į gimtinę kartu su kitais trimis vaikais. Ji vis dar gyvena Argentinoje, o Jorge – Ispanijoje. Futbolininko tėvas pripažįsta, jei galėtų laiką atsukti atgal, būtų neleidęs šeimai iširti. Lionelis ir jo tėvai sumokėjo didžiulę kainą, kad jo svajonės žaisti futbolą išsipildytų. Tai išskyrė šeimą, tačiau mažo berniuko ryžtas ir ambicijos pelnė milijonų gerbėjų pagarbą.

 
Tarp kitko
L.Messi yra gavęs daugybę apdovanojimų: keturis „Ballon d’Or“ geriausio metų futbolininko apdovanojimus, tris Čempionų lygos ir šešis „La Liga“ apdovanojimus.
Jis yra įkūręs savo vardo labdaros organizaciją, kuri padeda vaikams siekti išsilavinimo ir gauti kokybiškas sveikatos priežiūrios paslaugas.
 
Futbolininkas turi du vaikus su gyvenimo drauge Antonella Roccuzzo. Pirmojo sūnaus vardą yra išsitatuiravęs ant kairės kojos. Jis yra antras geriausiai apmokamas futbolininkas po Cristiano Ronaldo.
L.Messi ūgis - 169 centimetrai.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...
    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    Akušeriai lenda iš gydytojų šešėlio

    „Pagaliau nebereikės, negražiai kalbant, virti gydytojui kavos“, – ilgai lauktais pokyčiais džiaugiasi Lietuvos ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    Sveika šeima


    Kaniterapija onkologinius pacientus įtraukia į gyvenimą

    „Oksidacinis stresas yra daugelio ligų šaltinis. Jeigu organizmas pasirengia tariamai kovai, jis iškart silpnėja. Visgi nors apie pusę pacientų patiria stresą, šunys yra pajėgūs jį sumažinti“, – sakė kaniterapijos specialistas, knygos „Didysis šuns šeimininko vadovas“ a...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Su kiekvienu laipsniu kyla ir savižudybių skaičius

    JAV psichiatrė dr. Narissa Price perspėja, kad ekstremalaus karščio pavojai kur kas didesni nei vien dehidratacija ar šilumos smūgis. „Jei turite psichikos sveikatos problemų, pavyzdžiui, nuotaikos, nerimo sutrikimų, sergate depresija ar šizofrenija, ekstremalus karštis situaciją gali dar labiau paa&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Pažinti sapioseksualą
    Henrikas Vaitiekūnas Pažinti sapioseksualą

    Naujas numeris