UAB „Affidea Lietuva“ - geriausias darbdavys Lietuvoje!

Evelina Machova
2018-05-28
UAB „Affidea Lietuva“ kartu su dar penkiomis kitų sričių kompanijomis buvo įvertinta kaip geriausias darbdavys. Maža to, atliekant tyrimą, būtent Lietuvoje įsikūręs padalinys iš visų 16 Europoje įvertintas geriausiai. Beje, reikia paminėti, kad tokį apdovanojimą pirmą kartą gavo sveikatos priežiūros įstaiga.
Ką reiškia darbuotis įmonėje, kuri pripažįstama geriausiu darbdaviu? Ne vienerius metus čia dirbantys žmonės sako, jog visų pirma, tai - atsakomybė, antra, saugumas ir trečia, galimybė drąsiai svajoti apie didesnius tikslus.
UAB „Affidea Lietuva“ - geriausias darbdavys Lietuvoje!


Apie tyrimą

2017 m. 66 kompanijos iš Baltijos šalių dalyvavo „AON Hewitt“ darbuotojų apklausoje „Best Employer 2017“ (liet. - Geriausio darbdavio tyrimas). „Affidea Lietuva“ šiame tyrime dalyvavo pirmą kartą. AON geriausio darbdavio tyrimas atliekamas apklausiant kiekvieną organizacijos darbuotoją. Tyrimo metu yra įvertinamas darbuotojų įsitraukimas, atsižvelgiant į svarbius įsitraukimo komponentus – darbdavio įvaizdį, tiesioginius vadovus, karjeros ir tobulėjimo galimybes, darbo sąlygas bei panašius su darbo aplinka susijusius aspektus. „Affidea Lietuva“ rezultatai smarkiai lenkia ne tik Lietuvos, tačiau ir Europos vidurkį: tyrimas atskleidė, kad net 82 proc. tyrime dalyvavusių įmonės darbuotojų yra įsitraukę į įmonės veiklą, kai vidutinis vidurkis Lietuvos ir Europos įmonėse siekia apie 50 proc.


Kai jautiesi reikalingas

Pasak UAB „Affidea Lietuva“ personalo vadovės Giedrės Teresevičienės, moksliniai tyrimai rodo, kad dirbant sveikatos priežiūros srityje nuo aukšto personalo pasitenkinimo darbu priklauso ir pacientų aptarnavimo kokybė bei jų atsiliepimai: „Daug investuojame į komfortabilias personalo darbo sąlygas, diskutuojame ir bendrai ieškome sprendimų, kaip jas pagerinti.“

 
„Vienas mūsų moto - jog svarbiausias pacientas. Tačiau ir mūsų darbuotojas gali tapti pacientu, todėl paslaugas turime suteikti taip, kaip norėtume, kad jos būtų teikiamos mums. Tyrimai rodo, kad sveikatos sektoriuje dirbančių specialistų įsitraukimas į įmonės veiklą yra aukštesnis, nes jie jaučia, jog gali padėti kitam žmogui. Tai suteikia moralinį atpildą. Be to, tyrimas atskleidė, kad padalinių vadovai darbuotojų taip pat vertinami labai gerai. Vadinasi, mūsų investicijos į personalo mokymus, kvalifikaciją, lyderystę atsiperka“, - sako G.Teresevičienė.

„Apdovanojimas - iššūkis mums visiems. Gauti jį yra viena, tačiau išlaikyti - kas kita, todėl dabar turėsime dar labiau stengtis. Ir mes tą tikrai tai darysime! - sako Klaipėdos padalinio vadovė Agnė Melvidaitė.

 
„Ypač vertinu žmones, kurie „Affidea Lietuva“ kuria tokią, kokia ji yra šiandien. Jau įsitikinau, kad viskas yra įmanoma. Tikime tuo, ką darome, ir kartu siekiame bendro tikslo. Įmonės kultūra remiasi pasitikėjimu, profesionalumu, žmogišku supratimu. Tai man - artima ir svarbu. Manau, kad įmonės ir asmeninių vertybių sutapimas yra vienas reikšmingiausių veiksnių geriems rezultatams pasiekti. Vadovas visuomet akcentuoja, kad ne turima brangi medicininė įranga, o būtent žmonės yra šios įmonės vertybė ir sėkmės garantas. Jausmas, kad esi svarbus bei reikalingas, džiugina ir mane, ir kolegas“, - sako A.Melvidaitė.


Tyrimas atskleidė, jog darbuotojai labiausiai įmonėje vertina mokymosi ir tobulėjimo galimybes, geras darbo sąlygas bei galimybes prisidėti prie organizacijos tikslų siekimo. 
„Džiaugiuosi, jog esu šios įmonės dalis. Dirbu septintus metus ir tai vienas geriausių įrodymų, jog esu patenkinta darbu. Kodėl? Nes įmonė orientuota į darbuotoją. Sudaromos sąlygos kelti kvalifikaciją, tobulėti kaip asmenybei. Karjerą pradėjau nuo registratorės pareigų, o šiandien esu padalinio vadovės pavaduotoja“, - sako Vilniaus Santariškių padalinio vadovės pavaduotoja Vaida Liutkevičiūtė.

11
- tiek UAB „Affidea Lietuva“ padalinių veikia mūsų šalyje.

 
Kas yra geros darbo sąlygos?
Pastaruoju metu bent jau sveikatos sektoriuje dažnai akcentuojama, jog medikams reikia ne tik gerų atlyginimų, bet ir palankių darbo sąlygų. Klausimas tik, kokios jos turėtų būti?
Gydytoja radiologė Jurgita Sejonienė įsitikinusi, kad kolektyvui gautas apdovanojimas yra svarbus, mat žinai, jog prie sėkmės prisidėjo kiekvienas. „Kaip specialistė džiaugiuosi, kad investuojama ne tik į pacientų gerovę, kad paslaugos visur būtų suteikiamos vienodai, bet ir į patogias darbo sąlygas. Į gerų darbo sąlygų sąvoką, be abejo, įeina ir konkurencingas atlyginimas“, - sako J.Sejonienė.
  

„Džiugu, jog dirbdama „Affidea Lietuva“ galiu planuoti laiką, derinti grafikus, o nemažą dalį darbo atlieku nuotoliniu būdu prisijungdama per elektroninę sistemą. Tačiau vienas svarbiausių dalykų, kad gydytojas dirba tiesioginį darbą. Jam nereikia pildyti papildomos dokumentacijos ar dirbti sekretore, registruojant pacientą kitam tyrimui. Tam yra komanda, kuri šiais dalykais pasirūpina. Tai sukuria didesnį komfortą“, - sako gydytoja radiologė Jurgita Sejonienė.


Septynerius metus kompanijoje dirbanti gydytoja radiologė dr. Jurgita Ušinskienė pritaria kolegei ir sako, kad sveikatos sektoriuje šiandien dar gana gaji mintis, jog gydytojas turi ne tik rūpintis pacientu, bet ir sukti galvą dėl darbo įrankių įsigijimo, jų specifikacijų, priežiūros: „Kol kas dar neįvertinama, kad gydytojas, dirbantis tiesioginį savo darbą, sukuria didesnę pridėtinę vertę. Man smagu, kad šie procesai „Affidea Lietuva“ yra taip sustyguoti, jog gydytojui atėjus į darbą reikia rūpintis tik tyrimų vaizdų aprašymu. Taip, manau, geriau išnaudojamas specialistų potencialas.“
 

„Įmonėje gydytojui sukurta komfortiška aplinka, jis nestresuoja dėl įvairiausių biurokratinių dalykų, gali planuoti laiką, nes puikiai žino, jog neteks vykdyti netiesioginių pareigų. Visi protokolai standartizuoti, o procedūros tiksliai aprašytos“, - sako radiologė dr. Jurgita Ušinskienė.


Pasak Vilniaus Santariškių padalinio vadovės pavaduotojos Vaidos Liutkevičiūtės, prie gerų darbo sąlygų kūrimo prisideda ir tai, kad įmonė investuoja į darbuotojus, sudaromos galimybės mokytis ar kelti kvalifikaciją ne tik vietoje, bet ir dalyvaujant tarptautiniuose mokymuose. „Pavyzdžiui, registratorės nuolat tobulina streso valdymo įgūdžius, komunikaciją su pacientais, o norintys gali mokytis anglų kalbos, kas dirbant tarptautinėje kompanijoje yra svarbu“, - sako V.Liutkevičiūtė.

Talentų paieška įmonės viduje

„Motyvuoja tai, kad įmonė plečiasi, tobulėja, vadinasi, jai sekasi, o prie tos sėkmės prisidedi ir pats. Kai pradėjau dirbti viename iš Kaune esančių padalinių, buvome tik dvi radiologijos technologės, o per penkerius metus paaugome tris kartus. Šiuo metu padaliniuose dirba šeši radiologijos technologai. Žinoma, įmonei plečiantis, daugėjant pacientų, auga ir reikalavimai, tačiau ir tai, bent jau man, yra dar viena motyvavimo priemonė. Atsiranda nauji tyrimai, turi nuolat mokytis, todėl darbas nemonotoniškas“, - sako „Affidea Lietuva“ Josvainių padalinio Kaune vyr. radiologijos technologė Gintarė Grėbliauskienė.

Nors daugeliui gal ir atrodo, kad geriausiai darbuotoją motyvuoja atlyginimas, pasak G.Teresevičienės, šis aspektas atliekant minėtą tyrimą nebuvo pagrindinis. „Motyvuojant personalą svarbu, kad kiekvienas jaustųsi reikalingas ir žinotų, jog gali kilti karjeros laiptais. Turime nemažai pavyzdžių, kuomet darbą registratūroje pradėję darbuotojai šiandien jau dirba aukštesnį administracinį darbą.
„Karjeros kelią, dar būdama studentė, pradėjau nuo darbo registratūroje. Pradžia išties buvo nelengva, ypač emocine prasme. Sveikata – itin jautri sritis, todėl kiekviena diena registratūroje pilna iššūkių, nenumatytų problemų, konfliktinių situacijų.
 
Pradžioje neturėjau patirties, kaip su tuo greitai ir efektyviai susidoroti, tad sunkumų buvo. Tačiau tos nenumatytos situacijos bei poreikis priimti greitus sprendimus vedė mane į priekį. Įmonės vadovą nuo pat pradžių mačiau kaip lyderį, įkvėpėją, todėl labai greitai patikėjau tuo, ką daro įmonė, ką daro komanda ir ką darau aš pati. Todėl kelias tapo ne sunkus, o įdomus. Įmonėje dirbau ne tik registratore, bet ir direktoriaus asistente, buvau laikinai paskirta ir kokybės vadove. Padalinio vadovės pozicija ir patikėjimas atidaryti naują padalinį man yra didžiausias įvertinimas, kartu ir didelis asmeninio gyvenimo iššūkis. Po dešimties gyvenimo metų, praleistų Vilniuje, teko viską palikti ir išsikraustyti gyventi į Klaipėdą“, - pasakoja A.Melvidaitė.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 11 „Affidea Lietuva“ padalinių, kuriuose dirba 200 darbuotojų. Pasakodama pavyzdžius, kaip darbuotojai patys prisideda keisdami darbo aplinką, G.Teresevičienė prisiminė, jog viename pirmųjų padalinių, Šiauliuose, registratorė pasiūlė vietoje telefono naudoti ausines. „Paprastas sprendimas prigijęs ir kituose padaliniuose. Mat registratorės atsiliepia į skambučius, kartu bendrauja gyvai su pacientu, dar turi įvesti duomenis į kompiuterį. Taigi rankoje laikyti telefono ragelį nepatogu. Taip atsirado ausinės“, sako G.Teresevičienė.

„Prieš penkerius metus prisijungiau prie „Affidea Lietuva “ komandos ir turiu prisipažinti, jog tuomet nesitikėjau, kad galėsiu taip save realizuoti. Viena didžiausių vertybių, mano nuomone, - komandinis darbas, siekiant bendro tikslo – paciento gerovės. Ir visai nesvarbu, ar esi registratorė, radiologijos technologė ar profesorius, visi norėdami pasiekti tikslą turi darniai dirbti. Mums sekasi“, - sako Affidea Lietuva“ Josvainių padalinio Kaune vyr. radiologijos technologė Gintarė Grėbliauskienė. 

Pradėjo pirmieji
„Affidea Lietuva“ darbuotojai teigė, jog vienas įmonės privalumų, kad įsiklausoma į jų siūlymus, ir kaip pagerinti pacientams teikiamų paslaugų prieinamumą, ir diegiant naujoves bei naujus tyrimus. „Negaliu visų laurų prisiimti sau, tai - komandinis darbas, bet Lietuvoje vieni pirmųjų pradėjome daryti viso kūno ir viso stuburo MRT tyrimus, kurie užsienio šalyse atliekami rutiniškai, o Lietuvoje jų nebuvo ar jie nebuvo tokie populiarūs. Taigi prieš pusantrų metų pradėjome daryti tokius tyrimus ir šiandien matome, kad sprendimas pasiteisino.
 
Kuo šie tyrimai naudingi? Lietuvoje onkologinės ligos, pagal sergamumą, užima antrą vietą, todėl labai svarbi tokių pacientų nuolatinė patikra dėl galimų metastazių susidarymo ar atsakui į gydymą įvertinti. Vienos srities, tarkim, galvos MRT tyrimas trunka pusvalandį, o viso kūno - valandą. Atlikdami viso kūno MRT tyrimą galime pamatyti metastazes, kai liga yra ankstyvos stadijos, o tuomet ir tolesnis gydymas būna sėkmingesnis. Tas pats ir su viso stuburo MRT tyrimu, nes bene dažniausia onkologinių pacientų metastazių susiformavimo vieta yra stuburas.
 
Be to, šis tyrimas vertingas ir tiems, kurie turi stuburo iškrypimų, kuomet reikalingos sudėtingos operacijos. Visas stuburo ištyrimas tokiais atvejais gydytojams parodo kur kas išsamesnę informaciją, nuo ko vėliau priklauso ir gydymas“, - sako G.Grėbliauskienė.
Dar viena naujovė, kurią „Affidea Lietuva“ viena pirmųjų tarp „Affidea“ šalių įgyvendina, - programa „Affinity“. Pasak V.Liutkevičiūtės, tai - aptarnaujančiam personalui skirta programa, ir Lietuva buvo viena jos pradininkių. Programos tikslas – vienodas pacientų aptarnavimas tiek sostinėje, tiek Klaipėdoje, Šiauliuose; Lietuvoje ar Šveicarijoje.
 

„Palyginus darbo procesus, kurie, pavyzdžiui, buvo prieš septynerius metus, kai pradėjau dirbti, ir dabar, viskas labai pasikeitė. Patobulėjome, procesai optimizuoti ir prie to išties prisidėjo „Affinity“. Darbas palengvėjo, procesai – aiškūs, tad nereikia kiekvieno žingsnio interpretuoti savaip. To pasiekėme atsižvelgdami ir įsiklausydami į darbuotojų siūlymus“, - sako Vilniaus Santariškių padalinio vadovės pavaduotoja Vaida Liutkevičiūtė.

 
Pasak A.Melvidaitės, darbuotojai nuolatos skatinami išsakyti savo idėjas, pasiūlymus ar pastabas. „Būdama padalinio vadovė pati daug kalbuosi su darbuotojais ir visuomet laukiu jų nuomonės bei pastabų apie vieną ar kitą procesą. Galiu patvirtinti, kad grįžtamasis ryšys yra: darbuotojai drąsiai kalba, o į pastabas reaguojame ir geriausius pasiūlymus kartu įgyvendiname“, - sako A.Melvidaitė.

 
Apie drąsias svajones
Prieš kelerius metus vienas profesorius interviu pasakė, jog mūsų sveikatos apsaugos sistema nesusitvarkys, kol patys savęs nevertinsime, nemokėsime pasigirti darbais ir drąsiai bei garsiai svajoti. Panašu, kad su tuo teks sutikti, mat prie sėkmingos įmonės veiklos ženkliai prisideda ne tik darbui pasišventęs personalas, bet ir jų žinojimas, jog galima kilti karjeros laiptais.

„Penkerius metus vis kilau karjeros laiptais, ir ką gali žinoti, galbūt ateityje Kaune bus įkurtas dar vienas padalinys, tad galėsiu pretenduoti į jo vadovės poziciją. Ar to norėčiau? Gal šiandien dar šiek tiek anksti, bet ateityje - kodėl gi ne? Baigiau sveikatos vadybos magistro studijas, todėl žinių, manau, pakaktų, tik dar nesijaučiu labai tvirtai. Bet čia juk – tik laiko klausimas. Mūsų įmonėje tikrai yra tokių sėkmės pavyzdžių“, - šypsosi G.Grėbliauskienė.
Savo ruožtu V.Liutkevičiutė prisipažįsta ateityje svajojanti įsitraukti į tarptautinį projektą, kurių „Affidea“ taip pat vykdo nemažai.
 
O gydytoja radiologė dr. J.Ušinskienė sako, jog po kelerių metų darbui tikisi pasitelkti ir dirbtinį intelektą, kuris užsienio šalyse jau pradedamas naudoti. „Tai - nauja technologija, kuri nuo gydytojų pečių nuima dar vieną mechaninio darbo dalį, tai yra vaizdų aprašymą, tiksliau, sėdėjimą prie kompiuterio ir teksto rinkimą. Mat viską gali sakyti žodžiu, o dirbtinio intelekto sistema tai paverčia rašytiniu tekstu. Tai išties palengvintų gydytojų darbą“, - sako dr. J.Ušinskienė.

„Džiaugiuosi ir vertinu, kad dirbama „Affidea Lietuva“ turiu galimybę semtis patirties iš geriausių ne tik Lietuvos, bet ir Europos „Affidea“ grupės profesionalų, galiu drąsiai ir laisvai išsakyti idėjas ar pastabas. Smagu, kad įmonė nuolat prisideda prie įvairių socialinių iniciatyvų, sporto renginių, kuriuose galime dalyvauti ir mes, darbuotojai. Tai suteikia galimybę išreikšti save ne tik kasdieniais darbais, bet ir per laisvalaikio pomėgius, pavyzdžiui, dalyvaujant bėgimo renginiuose už „Affidea Lietuva“. Galiu drąsiai pasakyti, kad šiandien „Affidea Lietuva“ yra mano antri namai, antra šeima ir kol kas tikrai neįsivaizduoju savęs niekur kitur“, - sako A.Melvidaitė.

„Mūsų darbuotojų talentai, įsitraukimas ir profesionalumas kasdien prisideda prie geresnės pacientų savijautos. Įvairūs pasauliniai sveikatos priežiūros institucijų tyrimai rodo, kad pacientai sveikatos paslaugomis labiausiai yra patenkinti tose įstaigose, kuriose darbuotojai yra labiausiai įsitraukę į įmonės veiklą. Ši tendencija atitinka ir „Affidea Lietuva“ realybę – pacientų pasitenkinimas viršija devyniasdešimt procentų“, - sako G.Teresevičienė.   

 
Komentaras
„Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas:


- Apdovanojimas visų pirma įpareigoja, o komanda, kuri supa, yra įmonės vadovo darbo veidrodis. Vadovo pozicija kiekvienoje įmonėje turbūt yra labiausiai kontraversiška, nes jis ir prizą atsiima, ir jei kas nesiseka, priima visas „lazdas“. Jis visada stovi fronto linijoje. Kaip jis ves, taip komanda ir keliaus. Manau, kad viena gero vadovo savybių, jog jis klausia kolegų nuomonės ir ją išgirsta. Mano nuomone, darbuotojai patys turi kurti organizaciją, dalyvauti jos valdyme, siūlymais daryti darbo aplinką patogesnę sau. Sunkiai dirbti gali kiekvienas, tačiau reikia rasti balansą, kaip tai, ko siekiame, padaryti lengviau.
 
Kiek darbuotojai bus patenkinti darbu, itin priklauso nuo organizacinės struktūros ir jų įsitraukimo. Dar vienas svarbus momentas, kad atidarydami naujus padalinius darbuotojų pirmiausia ieškome tarp ne vienerius metus dirbančių kompanijoje, todėl kiekvienas kareivis gali tapti generolu. Dirbame jautrioje srityje, kur diagnozuojamos sudėtingos ligos, todėl viena svarbių savybių - žmogus turi būti empatiškas ir stiprus. Darbas sunkus, sukelia stresą, todėl stengiamės kiek įmanoma sukurti komfortiškesnę aplinką ir kiek įmanoma sušvelninti aplinkos poveikį.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

   Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
   Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

   Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

   Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

   Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   PAR virusas griebė už gerklės

   Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Informacijos disbalansas
   Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
   Ketsuekigata nani gata?
   Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica