Respublikinė Kauno ligoninė investuoja į ilgalaikį rezultatą

Ana Daukševič
2014-10-02
„Investuojame nemažai lėšų į ligoninės patalpų, infrastruktūros gerinimą. Išlaidos nemažos, bet turime suvokti, jog po mūsų ateis vaikai, anūkai, kurie taip pat naudosis tuo, ką sukūrėme. Todėl negalime orientuotis į trumpalaikę naudą“, - sako Respublikinės Kauno ligoninės vyriausiasis gydytojas Linas Vitkus.
Respublikinė Kauno ligoninė investuoja į ilgalaikį rezultatą
Planų, kaip pagerinti pacientų gydymo sąlygas, Respublikinėje Kauno ligoninėje apstu – laukia ne tik viso pastato remontas, bet ir stovėjimo aikštelių, priėmimo stoginės rekonstrukcijos.

Darbų ėmėsi iš peties

Nuo praėjusių metų vasaros vidurio naujuoju Respublikinės Kauno ligoninės vyriausiuoju gydytoju tapęs L.Vitkus (nuotr.) darbų ir pertvarkymų ėmėsi nuo pat pirmos dienos. Visų pirma pertvarkyta įstaigos registratūra. „Senoji registratūra buvo kitoje vietoje, pro centrinį ligoninės įėjimą pacientai patekdavo į prekyvietę. Natūralu, jog žmonės nori nusipirkti vandens ar vaisių, tačiau kyla klausimas – ar mes gydome, ar esame prekybos centras? Kilo mintis registratūrą įrengti fojė. Tiesa, nepašalinome nė vienos prekybos vietos, bet gražiai jas išdėliojome. Atsirado vietos ir registratūrai. Žmonės patenkinti, jiems nereikia stovėti eilėje, nes nupirkome eilių valdymo sistemą. Anksčiau pacientai trypčiodavo „gyvoje eilėje“. Nors prie sienų buvome sustatę kėdes ir pakabinę informacinį monitorių, tik teoriškai žmogus galėjo atsisėsti ir pasiskaityti naudingos informacijos, realybėje tai neveikė. Dabar gi jie gauna numerį, atsisėda ir ramiai palaukia“, - pasakoja L.Vitkus. Tiesa, vyriausiasis gydytojas pripažįsta, kad toks pertvarkymas pareikalavo nemažai laiko: „Aišku, visas šis procesas užtruko, bet dabar žmonės džiaugiasi.“
 

Sutrumpėjo eilės
„Mūsų Konsultacijų poliklinika dirbo per trumpai. Pailginome darbo laiką iki 20 val. Jei žmogus dirba iki 17 valandos, kada jam apsilankyti poliklinikoje? Dauguma gydymo įstaigų tuomet jau užsidaro. Nauda dviguba – pacientai gauna paslaugą jiems patogiu metu, o mes tampame patrauklesni“, - aiškina vyriausiasis gydytojas. Tiesa, tuoj pat priduria, jog teko pasamdyti naujų darbuotojų: „Turėjome sudėlioti specialistų darbo grafikus taip, kad visuomet būtume pasiruošę priimti pacientus. Kai kuriais atvejais mums reikėjo įdarbinti papildomų žmonių ir užpildyti visas darbo valandas. Šiuo metu poliklinikas turime dviejose vietose – Garliavoje ir centre. Per mėnesį suteikiame daugiau nei dvidešimt tūkstančių konsultacijų. Pacientus konsultuoja iš esmės visi gydytojai, kokius tik ligų profilius turime. Papildomai samdome okulistus, endokrinologus, urologus. Galvojame, jog galėtume priimti dermatologą. Jie apžiūrėtų žmogų ir čia pat lazeriu būtų šalinamos įvairios karputės, odos išaugos.“ Respublikinė Kauno ligoninė iš kitų gydymo įstaigų išsiskiria tuo, jog turėdama polikliniką užtikrina pacientams galimybę gydytis pas tą patį mediką. „Atėjęs į Konsultacijų polikliniką žmogus iš karto turi kontaktą su specialistu, kuris esant reikalui jį ir paguldo į stacionarą bei ateityje gydo“, - sako L.Vitkus.

Gero rezultato be investicijų nebūna
„Norėdami sumažinti eiles turėjome investuoti. Jeigu įdarbini naują žmogų, turi jam mokėti atlyginimą, sudaryti palankias darbo sąlygas. Suprantame, kad ilgainiui tai atsipirks, bet pirmiausia turėjome daugiau išleisti. Konsultacijų poliklinikos darbo ilginimas pareikalavo nemažo laiko ir lėšų indelio. Tačiau poliklinika – vieta, kuri duoda darbo ligoninei“, - paaiškina ligoninės vyriausiasis gydytojas. Taigi, jei nori gero rezultato, pirmiausia turi įdėti nemažai darbo, kitaip beliks tik trypčioti vietoje.
Lietuvoje didele problema išlieka tyrimų brangiais medicinos prietaisas laukiančiųjų eilės. Pastarąją Respublikinė Kauno ligoninė taip pat stengiasi išspręsti reorganizuodama skyrių darbą. „Atlikome visą Radiologijos skyriaus pertvarką. Priėmėme naujų darbuotojų. Situaciją buvo tokia, kai net paprastos plaučių nuotraukos aprašymo tekdavo laukti savaitę. Tai mūsų netenkino. Negalėjome garantuoti geros gydymo kokybės. Dabar radiologai dirbą kiekvieną savaitės dieną, iki 20 valandos. Taip sutrumpėjo ne tik eilės pas specialistus, bet ir tyrimų atlikimo laikas“, - dėsto L.Vitkus.

Racionaliai paskirstė lovas
„Norime „susisteminti“ ligoninės darbą. Pavyzdžiui Gastrointerologijos skyrius buvo ketvirtame aukšte, o Vidaus ligų – pirmame. Naktį juose budėdavo vienas gydytojas. Jeigu tuo pat metu abejuose pacientai pasijusdavo blogai, kildavo klausimas, kuriam pirmam teikti pagalbą. Stebint tokią situaciją nusprendėme „susisistemint“, kad tokių problemų nekiltų. Taip atsirado vienas Chirurgijos skyrius, kuris taip pat anksčiau buvo išmėtytas. Taip pat padarėme ir su Vidaus ligų skyriumi“, - einamuosius darbus komentuoja Respublikinės Kauno ligoninės vairininkas.  
Vykdant pertvarkymus Vidaus ligų klinikoje anksčiau buvę atskiri Gastrointerologijos, Reumatologijos skyriai neteko apimties – nuo 40 lovų jų sumažėjo iki 20 ir dabar jos visuomet užpildytos. Anksčiau gi dalis stovėjo tuščios. „Bijojome, jog visiems pertvarkymams neužteks lėšų, bet pamatėme, jog racionaliau išnaudodami lovas, dar ir sutaupėme lėšų remontui. Reikia suprasti, kad kiekviena lova, kad ir tuščia, kainuoja“, - sprendimus paaiškina L.Vitkus.  

 
Sustoti neplanuoja
Planų, kaip pagerinti pacientų gydymo sąlygas, Respublikinėje Kauno ligoninėje apstu: laukia ne tik pastato remontas, bet ir stovėjimo aikštelių, priėmimo stoginės rekonstrukcijos. „Tikimės ir laukiame, kol bus patvirtintos Lietuvos aplinkos investicinio fondo lėšos, nes planuojame įgyvendinti ligoninės renovacijos projektą. Esame viena iš nedaugelio šalies ligoninių, kurios yra neapšildytos. Be to, mūsų pastatas jau senas ir kyla nemažai vandentiekio sistemos problemų. Norime, kad kiekvienoje palatoje būtų tualetas, dušas. Suprantu, investuojame daug pinigų, bet orientuojamės į ilgalaikį rezultatą“, - sako L.Vitkus.
„Turime problemų dėl automobilių parkavimo, todėl žmonės neretai bandydami susistumdyti mažoje erdvėje užtveria pravažiavimą greitosioms. Teikėme paraišką įrengti daugiau parkavimo vietų, taip pat vietų neįgaliesiems. Architektai derina priėmimo stoginės projektą, nes šiuo metu ji nefunkcionali. Pertvarkę stoginę užtikrinsime, kad pacientai iš greitosios automobilio nebūtų išnešami lauke. Smagu, kad surėmėme pečius norėdami pasiekti gerų rezultatų, juk patogesnis darbas daro jį ir našesnį“, - planus dėlioja ligoninės vadovas.



Komentarai
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė:
- Manau, jog ne viena sveikatos priežiūros įstaiga gali perimti Respublikinės Kauno ligoninės patirtį, kuriai įdarbinus naujų gydytojų specialistų konsultantų, pailginus Konsultacijų poliklinikos darbo laiką bei priėmus kitus vadybinius sprendimus pavyko sutrumpinti laukimo eiles. Šioje ligoninėje veikiančioje Konsultacijų poliklinikoje pas daugelį gydytojų konsultantų galima patekti per artimiausias kelias dienas, tik esant išskirtiniams atvejams, luktelti gali tekti kiek ilgiau.
 
Kauno Respublikinės ligoninės Konsultacijų poliklinikos vedėjas Romualdas Mačionis:

Vadovauti Konsultacijų poliklinikai pradėjau neseniai. Tačiau pirmas įspūdis labai geras. Pirmiausia Respublikinėje Kauno ligoninėje yra sukomplektuota specialistų komanda. Poliklinikoje dirba ir angiochirurgai, urologai, traumatologai. Konsultacijų diapazonas – labai platus.
Per metus mūsų gydymo įstaiga neatpažįstamai pasikeitėme. Pradedant nuo registratūros, baigiant tolesniais renovacijų planais. Jeigu palyginsime, kaip buvo anksčiau ir kaip atrodo ligoninė dabar, pastebėsime ženklų skirtumą. Be to, geros darbo sąlygos sudarytos ir ligoninės personalui, o svarbiausia – pacientai yra patenkinti teikiamu gydymu. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris